TSM 2019-09-13 Sysslebäck

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: C:nas Triss

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Birgitta Sondell

  • Placering: 1
    Anneli Dahlström & Nilo
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:59,03
    Startnr: 2
    Förare: Anneli Dahlström
    Hund: Aplicado Polarbear Baloo
    Ras: Portugisisk vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,07
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:16,91
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,18
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,87
  • Placering: 2
    Lotta Castell & Virus
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 07:21,22
    Startnr: 18
    Förare: Lotta Castell
    Hund: Stjärnglimtens Sirius
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,78
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,37
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,09
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:59,98
  • Placering: 3
    Annette Markeröd Carlsson & Lyra
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 0 Totaltid: 04:55,22
    Startnr: 11
    Förare: Annette Markeröd Carlsson
    Hund: Hurrelvingens Gomeisa Af Stierne
    Ras: Dansk-svensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,13
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,56
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,53
  • Placering: 4
    Sussie & Rocky
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 07:42,34
    Startnr: 7
    Förare: Susanne Anderson
    Hund: Kings & Queens´s Laughing Too Loud
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,94
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:58,59
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:41,81
  • Placering: 5
    Katarina Engvall Persson & Windsor
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 08:11,54
    Startnr: 12
    Förare: Katarina Engvall Persson
    Hund: Crestline’s Windsor
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:51,03
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:54,69
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:55,44
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,38
  • Placering: 6
    Susanne Nilsson & Jackie
    Totalpoäng: 73 Totalfel: 2 Totaltid: 07:03,61
    Startnr: 1
    Förare: Susanne Nilsson
    Hund: Nilac's Annie
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,89
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,72
  • Placering: 7
    Heléne Berzelius & Balder
    Totalpoäng: 73 Totalfel: 2 Totaltid: 07:20,25
    Startnr: 4
    Förare: Heléne Berzelius
    Hund: Happy Pearls Dark Heaven
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,38
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,87
  • Placering: 8
    Lotta Torstensson & Rocky
    Totalpoäng: 73 Totalfel: 2 Totaltid: 08:04,65
    Startnr: 3
    Förare: Lotta Torstensson
    Hund: Håtvåos Rocky
    Ras: Portugisisk vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:04,78
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,87
  • Placering: 9
    Helen Ljungkrantz & Lisa
    Totalpoäng: 73 Totalfel: 2 Totaltid: 10:20,37
    Startnr: 13
    Förare: Helen Ljungkrantz
    Hund: O'Sofinas Sweet Miss Lee
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:59,09
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:51,28
  • Placering: 10
    Rita Ohlson & Nimrod
    Totalpoäng: 63 Totalfel: 4 Totaltid: 07:22,91
    Startnr: 16
    Förare: Rita Ohlson
    Hund: J C.I.B.Birkhahn Nimrod
    Ras: Korthårig Vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:09,81
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,10
  • Placering: 11
    Carin Ahlstedt & Zelma
    Totalpoäng: 55 Totalfel: 2 Totaltid: 09:49,12
    Startnr: 6
    Förare: Carin Ahlstedt
    Hund: AlphasGoodGirl
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:49,12
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 12
    Caroline Elfström & Lycka
    Totalpoäng: 53 Totalfel: 6 Totaltid: 09:02,59
    Startnr: 15
    Förare: Caroline Elfström
    Hund: Chroje hejja hazzta
    Ras: Tollare
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,59
  • Placering: 13
    Anna Elfström & Theo
    Totalpoäng: 48 Totalfel: 0 Totaltid: 08:51,40
    Startnr: 9
    Förare: Anna Elfström
    Hund: Theo
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,40
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 14
    Annsofi Söderqvist & Molly
    Totalpoäng: 43 Totalfel: 6 Totaltid: 10:30,00
    Startnr: 5
    Förare: Annsofi Söderqvist
    Hund: Birthe
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 15
    Fredrika Jonasson & Chi
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 2 Totaltid: 10:20,47
    Startnr: 10
    Förare: Fredrika Jonasson
    Hund: Good Girl's Chi Chi
    Ras: Parson russell terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:53,25
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:57,22
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 16
    Agneta Hillring & Cookie
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 4 Totaltid: 08:30,87
    Startnr: 17
    Förare: Agneta Hillring
    Hund: Riverhoff's Quattro Cookie
    Ras: Hovawart
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,87
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 17
    Gudrun Löfgren & Gibzon
    Totalpoäng: 30 Totalfel: 2 Totaltid: 10:30,00
    Startnr: 8
    Förare: Gudrun Löfgren
    Hund: Qiwron's Gibzon
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 18
    Charlotte Bostedt & Charlie
    Totalpoäng: 20 Totalfel: 3 Totaltid: 10:30,00
    Startnr: 14
    Förare: Charlotte Bostedt
    Hund: Skogsglädjens Lord Of Happiness
    Ras: Fieldspaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00