Laxsjönosen TSM 2020-08-31 Dals Långed

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: gladanosen

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Maria Ihrén Domare 2: Elisabeth Ekland

  • Placering: 1
    Birgitta Wenzer & Queenie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:49,74
    Startnr: 30
    Förare: Birgitta Wenzer
    Hund: Queenofhearts
    Ras: Släthårig foxterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,13
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,43
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,06
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,12
  • Placering: 2
    Helena Eliasson & Malle
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:05,23
    Startnr: 26
    Förare: Helena Eliasson
    Hund: Kimline´s Skye Maligar
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,18
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,12
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,43
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:43,50
  • Placering: 3
    Aina Olsson & Lisa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:53,30
    Startnr: 5
    Förare: Aina Olsson
    Hund: Lisa
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,43
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,56
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,06
  • Placering: 4
    Anette Alvarsson & Bonnie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:53,83
    Startnr: 31
    Förare: Anette Alvarsson
    Hund: Fondador Bonny Bee
    Ras: Kromfohrländer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,57
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,93
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,18
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:59,15
  • Placering: 5
    Maria Hellgren Gustafsson & Yakira
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:29,43
    Startnr: 17
    Förare: Maria Hellgren Gustafsson
    Hund: Indramarkens Yakira
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,37
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,62
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,87
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:58,57
  • Placering: 6
    Tony Nilsson & Ludde
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 02:41,99
    Startnr: 22
    Förare: Tony Nilsson
    Hund: Likeims Urbino
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,62
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,37
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 7
    Lotta Castell & Soya
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 02:50,36
    Startnr: 34
    Förare: Lotta Castell
    Hund: Seaspirit Gull
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,62
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,43
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 8
    Madelaine Schlegel Karlsson & Vittra
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 02:53,48
    Startnr: 8
    Förare: Madelaine Schlegel Karlsson
    Hund: Vargaviddernas Pella Plättlätt
    Ras: Västgötaspets
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,93
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,43
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,12
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 9
    Mikael Eriksson & Jonna
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 02:58,92
    Startnr: 18
    Förare: Mikael Eriksson
    Hund: Tanspots Jet Streams Jonna-Jet Set
    Ras: Lancashire heeler
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,93
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,62
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,37
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 10
    Britt Johansson & Stina-Lo
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:06,96
    Startnr: 12
    Förare: Britt Johansson
    Hund: DollyWood´s Lynx Paradinus
    Ras: Irish softcoated wheaten terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,28
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,12
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 11
    Johanna Juntti & Izaac
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:15,80
    Startnr: 7
    Förare: Johanna Juntti
    Hund: DeepEyes Live Long & Prosper VII
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,43
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,87
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 12
    Anette Hagevåg & Lotus
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:23,87
    Startnr: 2
    Förare: Anette Hagevåg
    Hund: Lotus
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,62
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 13
    Ida Johansson & Musse
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:41,18
    Startnr: 25
    Förare: Ida Johansson
    Hund: Arelidsaussie Calm Black Hawk
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,81
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,62
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 14
    Maria Hübinette & Bönan
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:55,48
    Startnr: 14
    Förare: Maria Hübinette
    Hund: Tildras Úlfabaunir Lendidottir
    Ras: Isländsk fårhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,18
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,12
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,18
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 15
    GullBritt Rahm & Silke
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:34,55
    Startnr: 13
    Förare: GullBritt Rahm
    Hund: Duckhills Joy Silke of Rudi
    Ras: Nederlandse kooikerhondje
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,93
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,37
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 16
    Margareta Bråberg & Rasmus
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:37,98
    Startnr: 36
    Förare: Margareta Bråberg
    Hund: Låddebolyckas Cliff
    Ras: Australisk terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,43
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:45,68
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,87
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 17
    Alma Ohlin & Lucky
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:40,55
    Startnr: 32
    Förare: Alma Ohlin
    Hund: Leringen's Tessla
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,62
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,43
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 18
    Anna Ponner & Putte
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:34,30
    Startnr: 9
    Förare: Anna Ponner
    Hund: Putte
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,81
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,06
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,43
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 19
    Elin Eriksson Byröd & Puma
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:51,74
    Startnr: 11
    Förare: Elin Eriksson Byröd
    Hund: Dollywood’s Killer Queen
    Ras: Irish softcoated wheaten terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,06
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:51,31
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,37
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 20
    Rigmor Groening & Tindra
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 1 Totaltid: 03:33,86
    Startnr: 33
    Förare: Rigmor Groening
    Hund: Sheltielyckans catch The Starshine
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,43
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,81
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:19,62
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 21
    Britt Inger Larsson & Sigge
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:53,43
    Startnr: 15
    Förare: Britt Inger Larsson
    Hund: Svankällans Frost
    Ras: Bichon havanais
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,87
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:42,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,56
  • Placering: 22
    Camilla Hellberg & Milla
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 03:31,67
    Startnr: 29
    Förare: Camilla Hellberg
    Hund: Östra Greda Night Owl
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,18
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,93
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 23
    Hanna Karlsson & Turbo
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 04:48,39
    Startnr: 27
    Förare: Hanna Karlsson
    Hund: Aqua Seerś Like To Work
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,77
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,62
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 24
    Monica Andreasson & Chippen
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:44,61
    Startnr: 19
    Förare: Monica Andreasson
    Hund: Rednal Hero Hunter
    Ras: Kromfohrländer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,18
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,43
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 25
    Anne Andersson & Cleo
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 04:31,37
    Startnr: 16
    Förare: Anne Andersson
    Hund: Jenzan Cleopatra
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,37
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 26
    Gabriella Lugnberg & Pixel
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 05:04,49
    Startnr: 28
    Förare: Gabriella Lugnberg
    Hund: Harry
    Ras: Pudel, dvärg
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,93
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 27
    Lotta Johansson & Elton
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 07:00,87
    Startnr: 35
    Förare: Lotta Johansson
    Hund: Soul to Soul Elton Emporio
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,87
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 28
    Christina Söderqvist & Chester
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 06:43,25
    Startnr: 6
    Förare: Christina Söderqvist
    Hund: Hunting Habit’s Carpenter
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,25
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 29
    Britt-Marie Johansson & JoJo
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 5 Totaltid: 07:21,56
    Startnr: 4
    Förare: Britt-Marie Johansson
    Hund: Labbeexpressens Joker
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:51,56
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 30
    Carin Sundström & Fiona
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 8 Totaltid: 07:30,00
    Startnr: 3
    Förare: Carin Sundström
    Hund: Fiona
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 31
    Domare bryter tävlan
    Lena Vannas Löfqvist & Zimone
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 11 Totaltid: 05:39,50
    Startnr: 23
    Förare: Lena Vannas Löfqvist
    Hund: Guldlövets Victoria-Zimone Caloria
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 5
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,50
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00