TSM 2017-11-05 Katrineholm

Arrangör: SBK Sörmlandsdistrikt
Anordnare: SBK´s Sörmlandsdistrikt

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Pernilla Rask Domare 2: Thomas Lind

  • Placering: 1
    Linnea Eklund & Janis
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 06:28,29
    Startnr: 12
    Förare: Linnea Eklund
    Hund: Janis
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,08
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:33,19
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,68
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:42,34
  • Placering: 2
    Sue Eriksson & Porques Essi
    Totalpoäng: 87.5 Totalfel: 0 Totaltid: 05:44,15
    Startnr: 5
    Förare: Susanne Eriksson
    Hund: Porques Essi
    Ras: Lagotto
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,34
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,69
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,12
  • Placering: 3
    Carina Ekström & Harry
    Totalpoäng: 87.5 Totalfel: 0 Totaltid: 06:12,88
    Startnr: 15
    Förare: Carina Ekström
    Hund: Atomos Har Fattat Galoppen
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,15
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,21
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,52
  • Placering: 4
    Mary Engman & Mercedes
    Totalpoäng: 87.5 Totalfel: 0 Totaltid: 08:35,18
    Startnr: 22
    Förare: Mary Engman
    Hund: Mercedes
    Ras: Tax
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,99
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,03
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:29,16
  • Placering: 5
    Camilla Bermell & Chili
    Totalpoäng: 87.5 Totalfel: 2 Totaltid: 07:10,15
    Startnr: 13
    Förare: Camilla Bermell
    Hund: Blixtrande Staffar Chili
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,28
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,59
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,28
  • Placering: 6
    Maria Blomberg & Yin
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 07:44,50
    Startnr: 19
    Förare: Maria Blomberg
    Hund: Yin
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,47
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,43
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:27,60
  • Placering: 7
    Cecilia Karlsson & Boss
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 08:31,01
    Startnr: 9
    Förare: Cecilia Karlsson
    Hund: Kronsäter's Brad
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:59,58
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:31,43
  • Placering: 8
    Helena Eriksson & Vilma
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 08:51,89
    Startnr: 14
    Förare: Helena Eriksson
    Hund: Twinkle Out And Out
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,54
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:17,35
  • Placering: 9
    Florence Nagy & Folsberga Butch Cassidy
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:44,25
    Startnr: 21
    Förare: Florence Nagy
    Hund: Folsberga Butch Cassidy
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,49
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,32
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,44
  • Placering: 10
    Barbro Ekenberg & Wilco
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:45,44
    Startnr: 3
    Förare: Barbro Ekenberg
    Hund: My nr one Wilco Ftw
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,91
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,50
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,03
  • Placering: 11
    Irene Tostar & Koffi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 07:33,29
    Startnr: 10
    Förare: Irene Tostar
    Hund: Ryegate's Wishful Sinful
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,44
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:03,85
  • Placering: 12
    Gunnel Lundström & Örjan
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 08:49,44
    Startnr: 17
    Förare: Gunnel Lundström
    Hund: Dogtrix Drambuie
    Ras: Chihuahua korthår
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,54
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,90
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 13
    Marie Larsson & Amber
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 2 Totaltid: 06:14,00
    Startnr: 18
    Förare: Marie Larsson
    Hund: Chappleline Sweet Amber
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,78
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,22
  • Placering: 14
    Angelica Banko & Zlato
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 2 Totaltid: 06:31,49
    Startnr: 1
    Förare: Angelica Banko
    Hund: Zlato
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,06
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,43
  • Placering: 15
    Ann-Louise Ryrvik & Zack
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 2 Totaltid: 06:49,56
    Startnr: 8
    Förare: Ann-Louise Ryrvik
    Hund: Truxelis Zack
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,68
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,88
  • Placering: 16
    Marie Larsson & Malte
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 2 Totaltid: 10:00,15
    Startnr: 7
    Förare: Marie Larsson
    Hund: Björshults Frid och Fröjd
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,15
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 17
    Helen Ljungkrantz & Lisa
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 4 Totaltid: 06:46,65
    Startnr: 6
    Förare: Helen Ljungkrantz
    Hund: O'Sofinas Sweet Miss Lee
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:06,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,37
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,28
  • Placering: 18
    catrin englund & Elda
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 4 Totaltid: 07:11,13
    Startnr: 4
    Förare: Catrin Englund
    Hund: Krokasmedens Elda
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,09
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:51,04
  • Placering: 19
    Sussie & Rocky
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 09:16,72
    Startnr: 20
    Förare: Susanne Anderson
    Hund: Kings & Queens's Laughing Too Loud
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,72
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 20
    Lisbeth Lisshammar & Julia
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 09:26,44
    Startnr: 11
    Förare: Lisbeth Lisshammar
    Hund: Vitahotellets Anne Of Cleves
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,44
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 21
    Lennart Jacobsson & Hassan
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:40,47
    Startnr: 16
    Förare: Lennart Jacobsson
    Hund: Zebulons Boomerang Bay
    Ras: Flatcoated Retriver
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,03
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,44
  • Placering: 22
    Ann-Christine Ekelund & Friends Always Fina
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 07:43,30
    Startnr: 23
    Förare: Ann-Christine Ekelund
    Hund: Friends Always Fina
    Ras: Tax
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,93
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:24,37
  • Placering: 23
    Lena Östman & Fille
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 08:34,21
    Startnr: 2
    Förare: Lena Östman
    Hund: Dog Flash's Westfield
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,21