TSM 2018-03-24 Enhörna

Arrangör: Södertälje Lokala Kennelklubb
Anordnare: Södertälje Lokala Kennelklubb

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Maria Gabrielsson Domare 2: Pernilla Rask

  • Placering: 1
    Maria Jarosinski & Bohun
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:19,47
    Startnr: 15
    Förare: Maria Jarosinski
    Hund: Bohun
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,65
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,19
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,63
  • Placering: 2
    Heléne Berzelius & Balder
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:20,04
    Startnr: 8
    Förare: Heléne Berzelius
    Hund: Happy Pearls Dark Heaven
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,69
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,81
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,79
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,75
  • Placering: 3
    Margareta Fridström & Jack
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:28,69
    Startnr: 1
    Förare: Margareta Fridström
    Hund: Cometstaff Joker Bug
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,66
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,91
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,12
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,00
  • Placering: 4
    Birgitta Blomkvist & Zigge
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:13,69
    Startnr: 5
    Förare: Birgitta Blomkvist
    Hund: Ladängs Sigge
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,91
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,62
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,16
  • Placering: 5
    Annika Berg Roos & Äventyrs Jolin
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:25,64
    Startnr: 13
    Förare: Annika Berg Roos
    Hund: Äventyrs Jolin
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,17
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,50
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,97
  • Placering: 6
    Liselotte Tärning & Alba
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:07,44
    Startnr: 7
    Förare: Liselotte Tärning
    Hund: La Gottis Calina
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,94
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,91
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,59
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 7
    Lena centerholt & Asta
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:12,69
    Startnr: 23
    Förare: Lena Centerholt
    Hund: Birdie Nam Nam CCR's Jenka
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,69
  • Placering: 8
    Charlotte Erngren & Lisa
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:36,21
    Startnr: 10
    Förare: Charlotte Erngren
    Hund: Sibbofjärdens Lisa
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,90
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,09
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,22
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 9
    Åsa Tiderman & Nellie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:44,84
    Startnr: 27
    Förare: Åsa Tiderman
    Hund: Anella Rosa White
    Ras: Chodsky Pes
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,87
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,22
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 10
    Ulla-Britt Gylefors & Queenie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:34,61
    Startnr: 14
    Förare: Ulla-Britt Gylefors
    Hund: Isumi's Shiro Chikako O'Meeko
    Ras: Japansk Spets
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,63
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,32
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,66
  • Placering: 11
    Gudrun Löfgren & Gibzon
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:19,87
    Startnr: 3
    Förare: Gudrun Löfgren
    Hund: Qiwron's Gibzon
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,09
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,28
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,50
  • Placering: 12
    Fanny Gustaver & Ginza
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 04:06,28
    Startnr: 16
    Förare: Fanny Gustaver
    Hund: Zathungens Ginza
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,69
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,59
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 13
    Amanda Rickardsson & Fabbe
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 04:53,44
    Startnr: 20
    Förare: Amanda Rickardsson
    Hund: Fabien Z Letinské Kovárny
    Ras: Chodský Pes
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,66
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,78
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 14
    Ann-Katrin Vicente & Bardlands Rizzla
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:07,91
    Startnr: 11
    Förare: Ann-Katrin Vicente
    Hund: Bardlands Rizzla
    Ras: Riesenschnauzer, Svart
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,87
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,04
  • Placering: 15
    Carola Lindh & Lilo
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:30,32
    Startnr: 19
    Förare: Carola Lindh
    Hund: Capa Tosta Lupetta
    Ras: American Staffordshire Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,88
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:49,44
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 16
    Kerstin Wickman & Milla
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:51,60
    Startnr: 12
    Förare: Kerstin Wickman
    Hund: Greta-Blessed
    Ras: Portugisisk Vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,60
  • Placering: 17
    Kristina Mattsson & Saffi
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:00,77
    Startnr: 25
    Förare: Kristina Mattsson
    Hund: Pompeca's Blue Sapphire Quarry
    Ras: Whippet
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,52
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,25
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 18
    Marie Ohlsson & Dåmigs Idealiska Cilla
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 06:05,91
    Startnr: 2
    Förare: Marie Ohlsson
    Hund: Dåmigs Idealiska Cilla
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:12,97
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,94
  • Placering: 19
    Veronica Leijdt & Gripen Nightwish Nacho
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:53,84
    Startnr: 22
    Förare: Veronica Leijdt
    Hund: Gripen Nightwish Nacho
    Ras: Prazsky Krysarik
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,72
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,12
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 20
    Julia Ehlert & Conor's Odette The Swan Queen
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 06:00,72
    Startnr: 17
    Förare: Julia Ehlert
    Hund: Conor's Odette The Swan Queen
    Ras: Irish Softcoated Wheasten Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,72
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 21
    Carin Brunberg & Vilda
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 06:59,06
    Startnr: 4
    Förare: Carin Brunberg
    Hund: Popham's Orion
    Ras: Kromfohrländer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,06
  • Placering: 22
    Gunilla Reuterhagen & Flatterhaft Fröken Ur
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 06:53,28
    Startnr: 18
    Förare: Gunilla Reuterhagen
    Hund: Flatterhaft Fröken Ur
    Ras: Flatcoated Retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,28
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 23
    Jenny Wallin & Shellrik's Wonderful Willow
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 05:56,50
    Startnr: 26
    Förare: Jenny Herlitz
    Hund: Shellrik's Wonderful Willow
    Ras: Shetland Sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,50
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 24
    Sasha Rydberg & Vinterängens Get Lucky
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 7 Totaltid: 07:04,44
    Startnr: 9
    Förare: Sasha Rydberg
    Hund: Vinterängens Get Lucky
    Ras: Vit Herdehund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 5
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,44
  • Placering: 25
    Maria Norrbom & Franklin
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 4 Totaltid: 07:30,00
    Startnr: 21
    Förare: Maria Norrbom
    Hund: Farmarens Upside Down
    Ras: Bearded Collie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 26
    Irene Randquist & Bagarsjön's Utile Dulci
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 11 Totaltid: 07:30,00
    Startnr: 24
    Förare: Irene Randquist
    Hund: Bagarsjön's Utile Dulci
    Ras: Pumi
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 5
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00