NW tävling i Oxelösund TSM 2019-10-19 Oxelösund

Arrangör: Oxelösunds Brukshundklubb
Anordnare: Oxelösunds Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Maria Gabrielsson Domare 2: Thomas Lind

  • Placering: 1
    Ann-Christin Jans & Alva
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:59,46
    Startnr: 17
    Förare: Ann-Christin Jans
    Hund: Ivanthes first choice
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,84
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,18
  • Placering: 2
    Erika Karlsson & Hasse
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:14,53
    Startnr: 14
    Förare: Erika Karlsson
    Hund: Tizzel Hasse I Tango Me Quindim
    Ras: Podengo portugues, liso/pequeno
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,43
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,16
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,72
  • Placering: 3
    Sara Broms & Sigge
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:26,35
    Startnr: 15
    Förare: Sara Broms
    Hund: Lilla Farsbos Sigvard
    Ras: Tax
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,69
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,13
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,03
    SSE
  • Placering: 4
    Kerstin Järphammar & Zelmaas Fanny
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:52,66
    Startnr: 3
    Förare: Kerstin Järphammar
    Hund: Zelmaas Fanny
    Ras: Tax
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,69
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,38
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,59
  • Placering: 5
    Eva Carlsson & Zally
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:12,49
    Startnr: 5
    Förare: Eva Carlsson
    Hund: Zally
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,43
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,50
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,56
  • Placering: 6
    Jannicke Jernström & Spencer
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:23,47
    Startnr: 4
    Förare: Jannicke Jernström
    Hund: Atomos Bruce
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,97
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,44
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,06
  • Placering: 7
    Caroline Lindström & Puck
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:44,41
    Startnr: 8
    Förare: Caroline Lindström
    Hund: Kihlhöjdens Joys Strong Liqcourice
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,60
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,09
  • Placering: 8
    Catharina Sandin & Rippe
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:24,25
    Startnr: 10
    Förare: Catharina Sandin
    Hund: Tingne’s Alerte Alexander
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,62
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,28
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,35
  • Placering: 9
    Anne-Marie Eklund & Mocca
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:32,88
    Startnr: 11
    Förare: Anne-Marie Eklund
    Hund: Mayamore Himalaya
    Ras: engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,63
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,25
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,00
  • Placering: 10
    Angelica Selander & Stella
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:51,66
    Startnr: 20
    Förare: Angelica Selander
    Hund: Bellsweets If I can dream
    Ras: Whippet
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,16
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,34
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,16
  • Placering: 11
    Annica Rinaldo & Nixxi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:12,28
    Startnr: 26
    Förare: Annica Rinaldo
    Hund: Kajsaligans Nickie
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,25
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,75
    SSE
  • Placering: 12
    Maria Jerhamre Engström & Bruno
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 03:03,09
    Startnr: 12
    Förare: Maria Jerhamre Engström
    Hund: Friends Always Keen Kenzo
    Ras: Dvärgtax
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,81
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:16,34
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,94
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 13
    Helene Åkesson Blom & Sigge
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 03:23,38
    Startnr: 27
    Förare: Helene Åkesson Blom
    Hund: Caudactus holiday maker
    Ras: Schnauzer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,60
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,75
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 14
    Eva Lundin & Matz
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 04:33,71
    Startnr: 16
    Förare: Eva Lundin
    Hund: Matz
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,06
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,44
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,21
  • Placering: 15
    Rebecca Rudhe & Ziggy
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 05:05,22
    Startnr: 9
    Förare: Rebecca Rudhe
    Hund: Pepsi
    Ras: Jack russell terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 16
    Carin Wiklund & Ekhojdens Egon
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 06:12,66
    Startnr: 21
    Förare: Carin Wiklund
    Hund: Ekhojdens Egon
    Ras: Dvärgschnauzer, svart
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,19
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,47
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 17
    Marita Modin & Frazze
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:52,62
    Startnr: 19
    Förare: Marita Modin
    Hund: Pussentorpet Liquorice Powder
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,15
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,47
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 18
    Margareta Gyllström & Tora
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 04:21,31
    Startnr: 28
    Förare: Margareta Gyllström
    Hund: Bonebreakers Meraviglia
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:05,53
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,78
  • Placering: 19
    Gunilla Karlsson & Pärro
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 04:54,66
    Startnr: 29
    Förare: Gunilla Karlsson
    Hund: Oregistrerad
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,66
  • Placering: 20
    Anna Arntsen & Ella
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:03,69
    Startnr: 7
    Förare: Anna Arntsen
    Hund: Ella
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,03
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,66
  • Placering: 21
    Ulla Hörberg & Roxie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 04:21,94
    Startnr: 18
    Förare: Ulla Hörberg
    Hund: Cameron Rock My World
    Ras: Irish softcoated wheaten terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,50
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,44
  • Placering: 22
    Maria Jarosinski & Bohun
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 05:13,28
    Startnr: 24
    Förare: Maria Jarosinski
    Hund: Bohun
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,06
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,22
  • Placering: 23
    Helene Apelqvist & Dixie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 05:31,38
    Startnr: 23
    Förare: Helene Apelqvist
    Hund: Windedos Country Girl
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,09
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,29
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 24
    Ann Bubere & Cissi
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 7 Totaltid: 05:38,97
    Startnr: 22
    Förare: Ann Bubere
    Hund: Caratoot's Champagne Celebration
    Ras: Papillon
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,94
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 01:48,03
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 25
    Rosemary Rickett & Slash
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 06:57,25
    Startnr: 25
    Förare: Rosemary Rickett
    Hund: Brumbjörnens Kamomill
    Ras: Rottweiler
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,25
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 26
    Charlotte Förars & Cassy
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 5 Totaltid: 06:20,16
    Startnr: 2
    Förare: Charlotte Förars
    Hund: Vargstubacken Cascada
    Ras: Rottweiler
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,16
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00