NW1 TSM TSM 2020-09-27 Åsele

Arrangör: Åsele Brukshundklubb
Anordnare: Åsele BHK

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Birgitta Sondell

  • Placering: 1
    Marie Jakobsson & Drutten
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 00:59,87
    Startnr: 2
    Förare: Marie Jakobsson
    Hund: Molonis Bet To Win
    Ras: Papillon
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,28
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,53
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,31
  • Placering: 2
    Annica Blom & Ulvgaist Delta
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:03,44
    Startnr: 7
    Förare: Annica Blom
    Hund: Ulvgaist Delta
    Ras: Belgisk vallhund/ malinois
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,10
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,72
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,34
  • Placering: 3
    Ingela Lindberg & Saga
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:14,15
    Startnr: 3
    Förare: Ingela Lindberg
    Hund: Decoys Saga
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,59
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,12
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,13
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,31
  • Placering: 4
    Veronica Björklund & Charlie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:23,10
    Startnr: 1
    Förare: Veronica Björklund
    Hund: Cloettes´s secret n´lies
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,12
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,91
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,66
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,41
  • Placering: 5
    Linda-li Isaksson & Freja
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:35,49
    Startnr: 13
    Förare: Linda-li Isaksson
    Hund: Siljanhofs Fräsiga-Freja
    Ras: Hovawart
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,40
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,56
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,78
  • Placering: 6
    Barbro Cederqvist Marklund & Una
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:42,06
    Startnr: 17
    Förare: Barbro Cederqvist Marklund
    Hund: Respons Unika Umbellat-Ten
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,10
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,46
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,00
  • Placering: 7
    Tindra Hellquist & Toya
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:58,95
    Startnr: 25
    Förare: Tindra Hellquist
    Hund: Cutulus Toya
    Ras: Tysk schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,07
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,25
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,19
  • Placering: 8
    Karin Hellquist & Dobby
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:25,35
    Startnr: 18
    Förare: Karin Hellquist
    Hund: Canine Nordic Gunvald
    Ras: Belgisk vallhund/ malinois
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,16
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,47
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,44
  • Placering: 9
    Carina Bergh & Akjas Xcharma
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:28,30
    Startnr: 9
    Förare: Carina Bergh
    Hund: Akjas Xcharma
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,56
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,53
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,59
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,62
  • Placering: 10
    Rigmor Rehnström & Helge
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:37,12
    Startnr: 5
    Förare: Rigmor Rehnström
    Hund: Sagoland´s Happy Hour
    Ras: Schapendoes
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,69
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,38
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,40
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,65
  • Placering: 11
    Eva-Stina Andersson & Genesis
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:51,55
    Startnr: 10
    Förare: Eva-Stina Andersson
    Hund: Prästskogens Britta
    Ras: Weimaraner, korthårig
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,79
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,53
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,60
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:52,63
  • Placering: 12
    Paula Israelsson & Mira
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:23,20
    Startnr: 8
    Förare: Paula Israelsson
    Hund: Lapplandias Iittala Vitriini
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,63
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:22,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,47
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,88
  • Placering: 13
    Christiane Funk & Buddy
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:38,40
    Startnr: 23
    Förare: Christiane Funk
    Hund: Norrlands Roy
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,81
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,72
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,37
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:25,50
  • Placering: 14
    Ulrica Marklund & Isa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:51,53
    Startnr: 15
    Förare: Ulrica Marklund
    Hund: Bliss Queen of the Damned
    Ras: Riesenschnauzer, svart
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,69
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,37
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,18
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:43,29
  • Placering: 15
    Tilda Holmgren & Shiro
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:59,09
    Startnr: 22
    Förare: Tilda Holmgren
    Hund: Divatorpets Greger av Cita
    Ras: Vit herdehund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,59
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,03
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,72
  • Placering: 16
    Elisabeth Fherm & NEO
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:49,75
    Startnr: 14
    Förare: Elisabeth Fherm
    Hund: ROWNTREE DIRETTORE
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,28
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,53
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,94
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 17
    Erika Jonsson & Mimmi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:57,97
    Startnr: 19
    Förare: Erika Jonsson
    Hund: Brantastigs Artemis
    Ras: Collie, långhårig
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,13
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,09
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 18
    Malin Landström & Bella
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:22,38
    Startnr: 12
    Förare: Malin Landström
    Hund: Prodigious Primo Arancione
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,19
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,91
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,28
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 19
    Zandra Ahlqvist & Lakka
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:43,88
    Startnr: 6
    Förare: Zandra Ahlqvist
    Hund: Brickebos Queen
    Ras: Finsk lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,53
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,56
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:42,79
  • Placering: 20
    Mona Viklund & Valle
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:40,03
    Startnr: 4
    Förare: Mona Viklund
    Hund: Polar Sweet's Valentin
    Ras: Bichon havanais
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,78
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,75
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:28,50
  • Placering: 21
    Helene Nordin & Fancy
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 04:59,16
    Startnr: 16
    Förare: Helene Nordin
    Hund: Notice Lady Stardust
    Ras: Bedlingtonterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,44
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 22
    Camilla Häggström & Ivar
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 05:44,09
    Startnr: 24
    Förare: Camilla Häggström
    Hund: Lapprott´s Bärgarn
    Ras: Finsk lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,12
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 23
    Daniella Ern & Luzie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 07:24,15
    Startnr: 11
    Förare: Daniella Ern
    Hund: Luzie
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,96
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:54,19
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 24
    Anna-Lena Sällström & Roy
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 07:09,66
    Startnr: 21
    Förare: Anna-Lena Sällström
    Hund: Sunnyside
    Ras: Pudel, stor
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:49,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,22
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 25
    Johanna Basth & Yatzy
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 07:34,06
    Startnr: 20
    Förare: Johanna Basth
    Hund: Östra Greda Neptune Great Dark Spot
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,06
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00