Bolle-Nosen TSM 2018-05-20 Bollnäs

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Annelis Hundtjänst

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Anneli Johansson

  • Placering: 1
    Lena Bergström & Chuck
    Totalpoäng: 83 Totalfel: 0 Totaltid: 07:28,26
    Startnr: 13
    Förare: Lena Bergström
    Hund: Chuck
    Ras: Strävhårig Vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,13
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:52,13
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 2
    Veronica Bonell & Texas
    Totalpoäng: 83 Totalfel: 0 Totaltid: 08:39,57
    Startnr: 12
    Förare: Veronica Bonell
    Hund: Anemicos Texas
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,17
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:38,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:42,65
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 3
    Ingalill Johansson & Bozze
    Totalpoäng: 83 Totalfel: 0 Totaltid: 08:41,06
    Startnr: 4
    Förare: Ingalill Johansson
    Hund: Truxelis Bozze
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:57,53
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,09
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 4
    Marie Larsson & Malte
    Totalpoäng: 77 Totalfel: 2 Totaltid: 10:15,97
    Startnr: 15
    Förare: Marie Larsson
    Hund: Björshults Frid Och Fröjd
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:30,00
    Fordon:
    Poäng: 17
    Fel: 2
    Tid: 02:15,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:59,97
  • Placering: 5
    Katarina Sjöström & Jessi
    Totalpoäng: 68 Totalfel: 1 Totaltid: 10:20,17
    Startnr: 23
    Förare: Katarina Sjöström
    Hund: Karriärs In Your Eyes
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:53,10
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,07
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 6
    rune werner & THEO
    Totalpoäng: 67 Totalfel: 2 Totaltid: 11:00,53
    Startnr: 8
    Förare: Rune Werner
    Hund: Rosa Torpets Theodor
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,96
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 04:22,56
    Fordon:
    Poäng: 17
    Fel: 1
    Tid: 02:15,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 7
    Lotta Färlin & Tristan
    Totalpoäng: 66 Totalfel: 0 Totaltid: 08:18,03
    Startnr: 2
    Förare: Lotta Färlin
    Hund: Rowntree Sergio
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,03
    Fordon:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 02:15,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 8
    Anna Ekholm & Elis
    Totalpoäng: 66 Totalfel: 2 Totaltid: 08:30,59
    Startnr: 11
    Förare: Anna Ekholm
    Hund: Wildn'Beauty's Pick Me Up
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,71
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:52,88
    Fordon:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 02:15,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 9
    Elisabeth Edlund & Gillan
    Totalpoäng: 58 Totalfel: 0 Totaltid: 09:48,80
    Startnr: 1
    Förare: Elisabeth Edlund
    Hund: Zathungens Gillan
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,65
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:30,14
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:15,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 10
    Kristina Sjödin & Meet Myown Tempranillo
    Totalpoäng: 58 Totalfel: 0 Totaltid: 10:53,88
    Startnr: 18
    Förare: Kristina Sjödin
    Hund: Meet Myown Tempranillo
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,84
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:04,03
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:15,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 11
    Ulf Peterzon & Greta
    Totalpoäng: 58 Totalfel: 2 Totaltid: 09:01,02
    Startnr: 17
    Förare: Ulf Peterzon
    Hund: Breakeout's Greta Garbo
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:17,05
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:15,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 12
    Sonja Mattsson & Silogården's Juno
    Totalpoäng: 58 Totalfel: 3 Totaltid: 08:35,40
    Startnr: 20
    Förare: Sonja Mattsson
    Hund: Silogården's Juno
    Ras: Beauceron
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,06
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:31,35
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:15,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 1
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 13
    Birgitta Melin & Loxie
    Totalpoäng: 58 Totalfel: 6 Totaltid: 11:26,75
    Startnr: 7
    Förare: Birgitta Melin
    Hund: Loxia
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:11,75
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:15,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 4
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 14
    Madeleine Ulin & Agge
    Totalpoäng: 53.5 Totalfel: 4 Totaltid: 09:11,59
    Startnr: 5
    Förare: Madeleine Ulin
    Hund: Bling'z Agate
    Ras: Whippet
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:56,59
    Fordon:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 02:15,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 15
    Karin Carlberg Ernflo & Lusta
    Totalpoäng: 51 Totalfel: 1 Totaltid: 10:47,46
    Startnr: 6
    Förare: Karin Carlberg Ernflo
    Hund: Grålötens Linje Lusta
    Ras: Västgötaspets
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,47
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:30,00
    Fordon:
    Poäng: 8
    Fel: 1
    Tid: 02:15,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 16
    Lena Östman & Fille
    Totalpoäng: 51 Totalfel: 2 Totaltid: 10:51,97
    Startnr: 3
    Förare: Lena Östman
    Hund: Dog Flash's Westfield
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,97
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 04:30,00
    Fordon:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 02:15,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 17
    Rita Ohlson & Rossa
    Totalpoäng: 51 Totalfel: 5 Totaltid: 11:17,89
    Startnr: 21
    Förare: Rita Ohlson
    Hund: Birkhahn Baronesse
    Ras: Korthårig Vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,90
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 3
    Tid: 04:30,00
    Fordon:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 02:15,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 18
    Maria Blomberg & Yin
    Totalpoäng: 43 Totalfel: 0 Totaltid: 11:01,34
    Startnr: 9
    Förare: Maria Blomberg
    Hund: Yin
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,34
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:30,00
    Fordon:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 02:15,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 19
    Ann-Sofie Ljung & Robin Hood
    Totalpoäng: 43 Totalfel: 0 Totaltid: 11:16,12
    Startnr: 16
    Förare: Ann-Sofie Ljung
    Hund: Higher And Higher Robin Hood
    Ras: Irländsk Röd Setter
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,12
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:30,00
    Fordon:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 02:15,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 20
    Sussie & Rocky
    Totalpoäng: 43 Totalfel: 3 Totaltid: 10:22,64
    Startnr: 14
    Förare: Susanne Anderson
    Hund: Kings & Queens´s Laughing Too Loud
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,86
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:15,15
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:15,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:11,63
  • Placering: 21
    Anette Dahlgren & Bonnie
    Totalpoäng: 28.5 Totalfel: 4 Totaltid: 11:44,99
    Startnr: 10
    Förare: Anette Dahlgren
    Hund: Vidjoels Oksana Baiul
    Ras: Gordonsetter
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:30,00
    Fordon:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 02:15,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00