TSM 2017-09-23 Gnesta

Arrangör: Gnesta-Trosa Brukshundklubb
Anordnare: Gnesta-Trosa Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Pernilla Rask Domare 2: Michael Hedman

  • Placering: 1
    AnnChristin Lindholm & Alba
    Totalpoäng: 40 Totalfel: 3 Totaltid: 09:51,57
    Startnr: 12
    Förare: AnnChristin Lindholm
    Hund: Gullvivebackens Alba
    Ras: Dansksvensk Gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,57
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 2
    Linnea Eklund & Janis
    Totalpoäng: 40 Totalfel: 4 Totaltid: 10:50,28
    Startnr: 15
    Förare: Linnea Eklund
    Hund: Janis
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,28
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 3
    Marie Larsson & Amber
    Totalpoäng: 40 Totalfel: 4 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 2
    Förare: Marie Larsson
    Hund: Chappleline Sweet Amber
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 4
    Veronica Bonell & Texas
    Totalpoäng: 40 Totalfel: 5 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 9
    Förare: Veronica Bonell
    Hund: Anemicos Texas
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 5
    catrin englund & Elda
    Totalpoäng: 40 Totalfel: 6 Totaltid: 10:30,53
    Startnr: 16
    Förare: Catrin Englund
    Hund: Krokasmedens Elda
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,53
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 6
    Irene Tostar & Koffi
    Totalpoäng: 37.5 Totalfel: 4 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 6
    Förare: Irene Tostar
    Hund: Ryegate's Wishful Sinful
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 7
    Helen Ljungkrantz & Lisa
    Totalpoäng: 37.5 Totalfel: 6 Totaltid: 09:52,59
    Startnr: 13
    Förare: Helen Ljungkrantz
    Hund: O'Sofinas Sweet Miss Lee
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,59
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 8
    Birgitta Melin & Loxie
    Totalpoäng: 27.5 Totalfel: 8 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 5
    Förare: Birgitta Melin
    Hund: Loxia
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 4
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 9
    Anna Elfström & Theo
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 09:56,58
    Startnr: 20
    Förare: Anna Elfström
    Hund: Theo
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,58
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 10
    Marie Wilagos & Zoli
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 09:37,93
    Startnr: 17
    Förare: Marie Wilagos
    Hund: Bris Av Glonka
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,93
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 11
    Helena Eriksson & Vilma
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 10:46,59
    Startnr: 14
    Förare: Helena Eriksson
    Hund: Twinkle Out and Out
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,59
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 12
    Katarina Larsson & Ebbot
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 11:50,00
    Startnr: 7
    Förare: Katarina Larsson
    Hund: Ebbot
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:50,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 13
    Göran Alvarsson & Dixie
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 8
    Förare: Göran Alvarsson
    Hund: Atengaflu's Dixie-Äbwi
    Ras: Berger Picard
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 14
    Camilla Bermell & Chili
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 10 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 1
    Förare: Camilla Bermell
    Hund: Blixtrande Staffar Chili
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 6
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 15
    Marie Larsson & Malte
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 13 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 11
    Förare: Marie Larsson
    Hund: Björshults Frid Och Fröjd
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 6
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 3
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 16
    Lena Östman & Fille
    Totalpoäng: 15 Totalfel: 8 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 18
    Förare: Lena Östman
    Hund: Dog Flash´s Westfield
    Ras: Jack Russel Terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 4
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 17
    Sue Eriksson & Porques Essi
    Totalpoäng: 12.5 Totalfel: 6 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 3
    Förare: Susanne Eriksson
    Hund: Porques Essi
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 17
    Anette Alvarsson & Milo
    Totalpoäng: 12.5 Totalfel: 6 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 4
    Förare: Anette Alvarsson
    Hund: Dreamwishes Goliat
    Ras: Kromfohrländer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 19
    Magdalena Berwid & Cayla
    Totalpoäng: 12.5 Totalfel: 8 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 10
    Förare: Magdalena Berwid
    Hund: Fervens Fera Cute-Cayla
    Ras: American Staffordshire terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00