TSM 2017-05-21 Torsås

Arrangör: Torsås Brukshundklubb
Anordnare: Torsås Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Leif Gustafsson

  • Placering: 1
    Britta-Stina Fall & MOLARS MITTRA
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:47,09
    Startnr: 0
    Förare: Britta-Stina Fall
    Hund: MOLARS MITTRA
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,13
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,15
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:05,16
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,65
  • Placering: 2
    Mia Liljeström & Sally
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:27,90
    Startnr: 0
    Förare: Mia Liljeström
    Hund: KAJSA KAVAT
    Ras: Kromfohrländer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,91
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,09
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,49
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:47,41
  • Placering: 3
    Gull-Maj Sundquist & Devin
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:17,46
    Startnr: 0
    Förare: Gull-Maj Sundquist
    Hund: KRåKSLOTTETS DIVINE THE MAGIC
    Ras: Lagotto Romanolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,49
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,75
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,44
  • Placering: 4
    Sofi S Eliasson & JACKE
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:21,82
    Startnr: 0
    Förare: Sofi S Eliasson
    Hund: JACKE
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,91
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,71
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:42,89
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,31
  • Placering: 5
    Malin Leifsdotter & Lexie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:16,63
    Startnr: 0
    Förare: Malin Leifsdotter
    Hund: KANTBERGETS GO FOR GOLD
    Ras: Reisenschauzer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,44
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,19
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,00
  • Placering: 6
    Margita Kalsson & TORBJöRNAHULTS MåNS
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:23,81
    Startnr: 0
    Förare: Margita Kalsson
    Hund: TORBJöRNAHULTS MåNS
    Ras: Labrador Retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,68
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,72
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,41
  • Placering: 7
    Emelie Bennman & Milo
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:54,04
    Startnr: 0
    Förare: Emelie Bennman
    Hund: MILO
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,84
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,64
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:48,56
  • Placering: 8
    Elisabeth Frank & Dixon
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:38,53
    Startnr: 0
    Förare: Elisabeth Frank
    Hund: MARIESENS DIXON
    Ras: Riesenschnautzer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,96
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,57
  • Placering: 9
    Susanne Lindros & Hector
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:27,66
    Startnr: 0
    Förare: Susanne Lindros
    Hund: DATTUS HECTOR
    Ras: Dvärg Schnauzer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:51,69
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,19
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,78
  • Placering: 10
    Anne-Marie Linderö & Kero
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:25,31
    Startnr: 0
    Förare: Anne-Marie Linderö
    Hund: LAPPROTTS ALGOTT
    Ras: Finsk lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,94
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,94
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:01,43
  • Placering: 11
    Karin Råberg & DECOROUS TAILORED TORPAZ
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:31,93
    Startnr: 0
    Förare: Karin Råberg
    Hund: DECOROUS TAILORED TORPAZ
    Ras: Flatcoated Retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,06
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,41
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:31,46
  • Placering: 12
    Helen Axelsson & Signe
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 05:36,43
    Startnr: 0
    Förare: Helen Axelsson
    Hund: LAPINLUNAS KARAMELLI
    Ras: Finsk lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,22
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,21
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 13
    Jenny Nyström & ALLRA KäRASTE VILLE
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 08:22,72
    Startnr: 0
    Förare: Jenny Nyström
    Hund: ALLRA KäRASTE VILLE
    Ras: Berner Sennen
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:57,57
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,15
  • Placering: 14
    Susanne Skälhammar & Smilla
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 06:40,19
    Startnr: 0
    Förare: Susanne Skälhammar
    Hund: SMILLA
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,25
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,94
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 15
    Jenny Löfström & KäLLSTUGANS CERO
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:52,38
    Startnr: 0
    Förare: Jenny Löfström
    Hund: KäLLSTUGANS CERO
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,91
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,47
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 16
    Charlott Berglund & Anna
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 07:32,69
    Startnr: 0
    Förare: Charlott Berglund
    Hund: ANNA
    Ras: Norwichterrrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,97
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 17
    Cecilia Rooth & Dixie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 08:18,50
    Startnr: 0
    Förare: Cecilia Rooth
    Hund: KRåKSLOTTETS LOVELY THE MAGIC
    Ras: Lagotto Romanolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,09
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,41
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 18
    Tina Holmberg & BEATHALANDERS ÖZ
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 09:00,85
    Startnr: 0
    Förare: Tina Holmberg
    Hund: BEATHALANDERS ÖZ
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,85
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 19
    Ann-Louise Ingvarsson & HIMLAHUNDEN CAROLE KING
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 08:55,96
    Startnr: 0
    Förare: Ann-Louise Ingvarsson
    Hund: HIMLAHUNDEN CAROLE KING
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,96
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 20
    Olle Ingvarsson & HIMLAHUNDEN LOVIS
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 08:26,34
    Startnr: 0
    Förare: Olle Ingvarsson
    Hund: HIMLAHUNDEN LOVIS
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,34
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 21
    Inger Borg & Nova
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 08:29,90
    Startnr: 0
    Förare: Inger Borg
    Hund: PELYDRYNS TOBLERONE
    Ras: Welsh Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,90
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 22
    Frida Tilstam & Troya
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 4 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 0
    Förare: Frida Tilstam
    Hund: PEAKN STUTT HOT FLASH
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 23
    Manfred Stumpf & Kito
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 6 Totaltid: 09:02,00
    Startnr: 0
    Förare: Manfred Stumpf
    Hund: SPANAMAS GRANIT
    Ras: Rottweiler
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 00:02,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00