TSM 2020-10-04 Skellefteå

Arrangör: Skellefteå Brukshundklubb
Anordnare: Skellefteå Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Camilla Fagervall Domare 2: Per-Arne Bergström

  • Placering: 1
    Maria Adlerborn & Jizza
    Totalpoäng: 80 Totalfel: 0 Totaltid: 09:25,26
    Startnr: 33
    Förare: Maria Adlerborn
    Hund: Jizza
    Ras: border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,35
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,38
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:02,53
  • Placering: 2
    Maria Esberg & Texas
    Totalpoäng: 70 Totalfel: 4 Totaltid: 11:43,25
    Startnr: 23
    Förare: Maria Esberg
    Hund: Texas
    Ras: Australien shepherd
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:43,69
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:29,56
    SSE
  • Placering: 3
    Anna-Maria Nilsson & Vimsa
    Totalpoäng: 68 Totalfel: 0 Totaltid: 10:58,19
    Startnr: 18
    Förare: Anna-Maria Nilsson
    Hund: Vimsa
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,19
    Inomhus:
    Poäng: 20
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 4
    Stina Lifvergren & Vakkra
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 0 Totaltid: 09:09,88
    Startnr: 22
    Förare: Stina Lifvergren
    Hund: Lapinlunas Kovinkaunis
    Ras: Finsk lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,10
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,78
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 5
    Carin Lindberg & Ebba
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 0 Totaltid: 10:14,38
    Startnr: 6
    Förare: Carin Lindberg
    Hund: Flatham’s Hääjmdjåord Haalkako
    Ras: Flatcoated Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,44
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,94
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 6
    Susanne Markström & Rusty
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 0 Totaltid: 11:33,07
    Startnr: 21
    Förare: Susanne Markström
    Hund: Guldkvistens Rusty
    Ras: Irish softcoated wheaten terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:03,07
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 7
    Åsa Lindqvist & Mezzi
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 1 Totaltid: 09:40,59
    Startnr: 31
    Förare: Åsa Lindqvist
    Hund: Mezzi
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:27,12
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,47
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 8
    Kerstin Lindström & Pan
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 2 Totaltid: 10:36,24
    Startnr: 9
    Förare: Kerstin Lindström
    Hund: Guldkvistens Peter Pan Big Love
    Ras: Irish softcoated wheaten terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,16
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,08
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 9
    Åsa Berggren & Malva
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 2 Totaltid: 11:36,50
    Startnr: 32
    Förare: Åsa Berggren
    Hund: Flarics Malva Sylvestris
    Ras: Welsh Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,50
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 10
    Emelie Lindgren & Sigge
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 0 Totaltid: 09:54,22
    Startnr: 10
    Förare: Emelie Lindgren
    Hund: Sigge
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,75
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,47
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    SSE
  • Placering: 11
    Frida Pettersson & Folke
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 0 Totaltid: 11:59,90
    Startnr: 16
    Förare: Frida Pettersson
    Hund: O'Flanagan Vanilla Bourbon
    Ras: Flatcoated Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:29,91
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:59,99
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 12
    Anette Grehn & Ixo
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 4 Totaltid: 11:26,94
    Startnr: 15
    Förare: Anette Grehn
    Hund: Sable Shade`s Yordan
    Ras: Tyskspets/ Mittelspitz
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:02,54
    Inomhus:
    Poäng: 20
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:24,40
  • Placering: 13
    Carina Jakobsson & Ziva
    Totalpoäng: 55 Totalfel: 0 Totaltid: 09:53,62
    Startnr: 2
    Förare: Carina Jakobsson
    Hund: Yoda Pupz Dagobah Morning Breeze
    Ras: Engelsk Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,35
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:46,68
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:25,59
    SSE
  • Placering: 14
    Marie Krigh & Krutow
    Totalpoäng: 55 Totalfel: 1 Totaltid: 10:13,53
    Startnr: 7
    Förare: Marie Krigh
    Hund: Mixalex Krutow
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:24,72
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,81
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 15
    Eva Wuopio & Tim
    Totalpoäng: 55 Totalfel: 2 Totaltid: 10:47,60
    Startnr: 34
    Förare: Eva Wuopio
    Hund: Bjursvallarens Tim
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:17,60
    SSE
  • Placering: 16
    Maria Törnlund & Rusa
    Totalpoäng: 55 Totalfel: 4 Totaltid: 10:48,60
    Startnr: 13
    Förare: Maria Törnlund
    Hund: Matheriz Upcoming Utility
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:52,38
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:26,22
  • Placering: 17
    Erica Berglund & Skilla
    Totalpoäng: 55 Totalfel: 4 Totaltid: 11:05,22
    Startnr: 40
    Förare: Erica Berglund
    Hund: Conover’s Yes Straight Flush
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,22
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    SSE
  • Placering: 18
    Linnéa Thyni & Hunter
    Totalpoäng: 53 Totalfel: 2 Totaltid: 10:18,53
    Startnr: 5
    Förare: Linnéa Thyni
    Hund: Soldrivans Hunter
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,53
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 19
    Susanne Degerman & Ally
    Totalpoäng: 53 Totalfel: 4 Totaltid: 10:54,44
    Startnr: 1
    Förare: Susanne Degerman
    Hund: Talleknallens Ally
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,82
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 01:48,62
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 20
    Gabriella Jönsson & Dima
    Totalpoäng: 52 Totalfel: 2 Totaltid: 11:57,81
    Startnr: 8
    Förare: Gabriella Jönsson
    Hund: Breda Blickens Dima
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:27,81
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 21
    Helena Gustafsson & Mysak
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 08:26,22
    Startnr: 12
    Förare: Helena Gustafsson
    Hund: Pos Angel Uriel
    Ras: lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,25
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,97
  • Placering: 22
    Lena Carlsson & Idefix
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 11:22,12
    Startnr: 24
    Förare: Lena Carlsson
    Hund: Guldkvistens Idefix
    Ras: Irish softcoated wheaten terrier
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,12
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 23
    Hans Dahlberg & Käck
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 11
    Förare: Hans Dahlberg
    Hund: Cencerro´s Lakrits Fudge
    Ras: Perro de agua espanol
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 24
    Viviann Grundström & Harry
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 09:22,98
    Startnr: 20
    Förare: Viviann Grundström
    Hund: Harry
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,82
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:10,16
  • Placering: 25
    Elisabeth Bodin & Bizko
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 10:42,69
    Startnr: 37
    Förare: Elisabeth Bodin
    Hund: Bizko
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,69
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 26
    Frida Hedström & Biggan
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 10:45,53
    Startnr: 25
    Förare: Frida Hedström
    Hund: Matheriz Collecting Coins
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,03
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:05,50
  • Placering: 27
    Lena Näslund Lidström & Noomi
    Totalpoäng: 48 Totalfel: 0 Totaltid: 10:55,22
    Startnr: 35
    Förare: Lena Näslund Lidström
    Hund: Lapinlunas Voittajatar
    Ras: Finsk Lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,22
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 28
    Johanna Larefalk & Tiger
    Totalpoäng: 48 Totalfel: 0 Totaltid: 11:33,81
    Startnr: 26
    Förare: Johanna Larefalk
    Hund: Engine Don Vito Corleone
    Ras: Mellanpudel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:03,81
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 29
    Christina Nyberg & Meja
    Totalpoäng: 48 Totalfel: 2 Totaltid: 10:54,19
    Startnr: 36
    Förare: Christina Nyberg
    Hund: Meja
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,19
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 30
    Patrik Donner & Zero
    Totalpoäng: 45 Totalfel: 6 Totaltid: 11:24,15
    Startnr: 39
    Förare: Patrik Donner
    Hund: Prodigious Quarto Hey Brother
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,15
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 31
    Pär Nordström & Gibson
    Totalpoäng: 43 Totalfel: 2 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 27
    Förare: Pär Nordström
    Hund: Swidjan's Laughing In The Wind
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 31
    Hanna Johansson & Sally
    Totalpoäng: 43 Totalfel: 2 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 28
    Förare: Hanna Johansson
    Hund: Prodigious Trezo Chanel
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 33
    Madelaine Vidmark & Akita
    Totalpoäng: 40 Totalfel: 0 Totaltid: 11:57,88
    Startnr: 19
    Förare: Madelaine Vidmark
    Hund: Akita
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:27,88
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 34
    Jeanette Enryd & Dexter
    Totalpoäng: 40 Totalfel: 4 Totaltid: 11:36,50
    Startnr: 30
    Förare: Jeanette Enryd
    Hund: Silverstjärnans Forget Me Never
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,50
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 35
    Malin Vallén & Pavel
    Totalpoäng: 37 Totalfel: 6 Totaltid: 11:26,34
    Startnr: 14
    Förare: Malin Vallén
    Hund: WildN’Beauty’s Soul Singer
    Ras: Labrador retriver
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:56,34
  • Placering: 36
    Åsa Larefalk & Kita
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 29
    Förare: Åsa Larefalk
    Hund: Sine Cera Killer Queen
    Ras: Mellanpudel
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 37
    Christina Ruth & Eros
    Totalpoäng: 22 Totalfel: 4 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 17
    Förare: Christina Ruth
    Hund: Mc keos loose end
    Ras: Stor pudel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 38
    Helen Persson & Soya
    Totalpoäng: 15 Totalfel: 6 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 4
    Förare: Helen Persson
    Hund: Quai's Soya
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00