Pink Flamingo TSM 2019-10-20 Luleå

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Sök Kompaniet

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Maria Andersson

  • Placering: 1
    Åsa Lindqvist & Zero
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:16,55
    Startnr: 15
    Förare: Åsa Lindqvist
    Hund: Prodigious Quarto Hey Brother
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,33
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,72
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,92
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,58
  • Placering: 2
    Erica Berglund & Skilla
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:50,91
    Startnr: 11
    Förare: Erica Berglund
    Hund: Conover’s Yes Straight Flush
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,20
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,29
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,51
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,91
  • Placering: 3
    Sandra Wallgren & Iris
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:14,70
    Startnr: 13
    Förare: Sandra Wallgren
    Hund: Swekrafts Iris
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,09
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,02
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,56
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,03
  • Placering: 4
    Lena Holmqvist & Sisu
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:17,14
    Startnr: 23
    Förare: Lena Holmqvist
    Hund: Toftahill Grand Slam
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,76
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,17
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,74
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,47
  • Placering: 5
    Marlene Hörnlund & Dimma
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:17,65
    Startnr: 20
    Förare: Marlene Hörnlund
    Hund: Spårmarkens Annie
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,59
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,92
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,69
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,45
  • Placering: 6
    Carita Nordmark & Vilda
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:18,44
    Startnr: 19
    Förare: Carita Nordmark
    Hund: Odder Rué Chantalouette BE
    Ras: Briard
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,28
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,96
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,31
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,89
  • Placering: 7
    Tomas Sundberg & Woody
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:25,52
    Startnr: 17
    Förare: Tomas Sundberg
    Hund: Rubywood Woody Woodpecker
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,12
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,76
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,19
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,45
  • Placering: 8
    Sofia Lindbäck & Miro
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:27,16
    Startnr: 14
    Förare: Sofia Lindbäck
    Hund: Fullibus Domiro
    Ras: Xoloitzcuintle, mellan
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,14
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,46
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,00
  • Placering: 9
    Karin Ladås & Vicke
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:31,83
    Startnr: 12
    Förare: Karin Ladås
    Hund: Vicke
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,76
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,83
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,41
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,83
  • Placering: 10
    Marina Edin & Harley
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:50,18
    Startnr: 10
    Förare: Marina Edin
    Hund: Herding Instinct's Herra Kaunis
    Ras: Finsk lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,67
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,83
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,71
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,97
  • Placering: 11
    Karin Sandström & Tore
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:05,34
    Startnr: 24
    Förare: Karin Sandström
    Hund: Trollslagens at Smörkola
    Ras: Cavalier king Charles spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,76
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,95
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,33
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,30
  • Placering: 12
    Ann Vestman & Santos
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 02:21,93
    Startnr: 8
    Förare: Ann Vestman
    Hund: Beachcrest Hey Brother
    Ras: Chinese crested dog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,68
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,74
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:03,85
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,66
  • Placering: 13
    Anna-Mari Häggbom & Bruno
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 2 Totaltid: 02:21,40
    Startnr: 4
    Förare: Anna-Mari Häggbom
    Hund: Tufflaz Appariscente
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,65
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,12
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 00:36,78
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,85
  • Placering: 14
    Pär Nordström & Gibson
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 02:06,10
    Startnr: 21
    Förare: Pär Nordström
    Hund: Swidjan's Laughing In The Wind
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,84
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,95
  • Placering: 15
    Stina Gählman & Iza
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:04,90
    Startnr: 7
    Förare: Stina Gählman
    Hund: Iza
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,40
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,37
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,13
  • Placering: 16
    Eva Dahlhielm & Saga
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:30,22
    Startnr: 3
    Förare: Eva Dahlhielm
    Hund: Valentisimos Satha
    Ras: Perro de agua espanol
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,28
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,22
  • Placering: 17
    Eva Nilsson Edbom & Nilsson
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:34,14
    Startnr: 2
    Förare: Eva Nilsson Edbom
    Hund: Rocky-Childs Blinded by the Light
    Ras: Irish softcoated wheaten terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,43
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,06
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,65
  • Placering: 18
    Emma Karlsson & Memphis
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:26,61
    Startnr: 6
    Förare: Emma Karlsson
    Hund: Nikkitorpets MR Gates
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,74
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,68
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,19
  • Placering: 19
    Anna Gideon & Maya
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:27,82
    Startnr: 16
    Förare: Anna Gideon
    Hund: Request Lovely Chanel
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,13
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,94
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 20
    Rebecka Andersen & Tatu
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:15,01
    Startnr: 25
    Förare: Rebecka Andersen
    Hund: Hi-Lite Fame and Fortune
    Ras: Basenji
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,78
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,96
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,27
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 21
    Katarina Mosesson & Sir Lloyd
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 05:37,30
    Startnr: 1
    Förare: katarina Mosesson
    Hund: Big Lady's Mainio Sir Lloyd
    Ras: Airedale terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,34
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,96
  • Placering: 22
    Caroline Nilsson & Oliver
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 05:23,50
    Startnr: 18
    Förare: Caroline Nilsson
    Hund: Oliver
    Ras: Bichon havanais
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,62
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,88
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 23
    Linda Therese Kristoffersen & Ariel
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 06:18,59
    Startnr: 9
    Förare: Linda Therese Kristoffersen
    Hund: Krokhaug's Wilhelmina
    Ras: Cavalier king charles spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,59
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 24
    Andrea Seewer & Elli
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 06:02,73
    Startnr: 22
    Förare: Andrea Seewer
    Hund: Obsessed To Be Axys
    Ras: Xoloitzcuintle, mellan
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,73
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 25
    Marianne Selin & Ymir
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 6 Totaltid: 07:30,00
    Startnr: 5
    Förare: Marianne Selin
    Hund: Classic Dreams Blue Boy Of Oona
    Ras: Slovenský hrubosrsty stavac (ohar)
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00