Halloween nosen TSM 2018-10-27 Gällivare

Arrangör: Malmen Brukshundklubb
Anordnare: BHK Malmen

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Camilla Fagervall

  • Placering: 1
    Åsa Persson & Freja
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:19,01
    Startnr: 14
    Förare: Åsa Persson
    Hund: Nikkitorpets Chevrolet Chevelle
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,38
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,63
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,53
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,47
  • Placering: 2
    Maria Esberg & Texas
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:33,78
    Startnr: 17
    Förare: Maria Esberg
    Hund: Texas
    Ras: Australien shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,62
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,63
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,78
  • Placering: 3
    Malin Lindberg & Aqua
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 01:58,49
    Startnr: 10
    Förare: Malin Lindberg
    Hund: Nordkalottens Aqua
    Ras: Rottweiler
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,34
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:20,25
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,46
  • Placering: 4
    Anna Nordmark Björnström & Meija
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 02:35,63
    Startnr: 24
    Förare: Anna Nordmark Björnström
    Hund: Tranbärets Tjorven på Saltkråkan
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,81
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:05,95
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,87
  • Placering: 5
    Jeanette Enryd & Klara
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 02:45,21
    Startnr: 2
    Förare: Jeanette Enryd
    Hund: Request Mystery Time
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,40
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,81
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,00
  • Placering: 6
    Anna Lundberg & Charlie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 02:47,88
    Startnr: 15
    Förare: Anna Lundberg
    Hund: Flathams kalln konn knall jena
    Ras: Flat coated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,54
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,75
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,59
  • Placering: 7
    Lizette Stålnacke Anveblad & Molly
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 02:54,84
    Startnr: 4
    Förare: Lizette Stålnacke Anveblad
    Hund: Molly
    Ras: Norfolkterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,19
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,43
  • Placering: 8
    Annika Danielsson Höri & Max
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 02:57,47
    Startnr: 3
    Förare: Annika Höri
    Hund: Lappfjällens Mix Max
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,09
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,81
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,57
  • Placering: 9
    Karin Johansson & Jugah
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 02:57,79
    Startnr: 13
    Förare: Karin Johansson
    Hund: Hexen House Jugah
    Ras: Belgisk vallhund/tervueren
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,60
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,88
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,31
  • Placering: 10
    Lisa Allden & Sol
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 02:58,25
    Startnr: 11
    Förare: Lisa Allden
    Hund: Fjellsmellas AC Soltind
    Ras: Breton
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,19
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,28
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,78
  • Placering: 11
    Lena Hermansen & Nimbus
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:00,69
    Startnr: 12
    Förare: Lena Hermansen
    Hund: Náste
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,87
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,35
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,47
  • Placering: 12
    Erika Lundström & Jessie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:08,65
    Startnr: 22
    Förare: Erika Lundström
    Hund: Jessie
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,93
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,19
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,53
  • Placering: 13
    Lars-åke utsi & Arrak
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:22,22
    Startnr: 18
    Förare: Lars-åke utsi
    Hund: Maalarigårdens paradis af phonenix
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,94
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,31
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,97
  • Placering: 14
    Maria Nordqvist & Bruno
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:59,91
    Startnr: 5
    Förare: Maria Nordqvist
    Hund: Kågeängens Come fly With me
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,31
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,35
  • Placering: 15
    Nora Franke & Wanja
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:11,44
    Startnr: 21
    Förare: Nora Franke
    Hund: Wanja
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,53
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,41
  • Placering: 16
    Anna-Lena Wennberg & Athena
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:20,53
    Startnr: 16
    Förare: Anna-Lena Wennberg
    Hund: Doremis Athena Maxxa
    Ras: Berner sennenhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,53
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,59
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,41
  • Placering: 17
    Evelina Hermansen & Axa
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 4 Totaltid: 03:54,38
    Startnr: 23
    Förare: Evelina Hermansen
    Hund: Sitnu
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,16
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,66
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 4
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,56
  • Placering: 18
    Malin Vallén & Pavel
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:03,34
    Startnr: 6
    Förare: Malin Vallén
    Hund: WildN’Beauty’s Soul Singer
    Ras: Labrador retriver
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,81
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,53
  • Placering: 19
    Elisabeth Dahlberg & Rozzi
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 04:30,66
    Startnr: 8
    Förare: Elisabeth Dahlberg
    Hund: Sea-Birds Pandoras Box
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,35
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 20
    Jenny-Ann Hofverberg & Kiwi
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 04:20,78
    Startnr: 19
    Förare: Jenny-Ann Hofverberg
    Hund: Big Lady's Chili Flake
    Ras: Airedaleterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,28
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,50
  • Placering: 21
    Maria broberg & Wira
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 04:38,80
    Startnr: 20
    Förare: Maria broberg
    Hund: Helylles Fuga
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,12
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,68
  • Placering: 22
    Nina Eriksson & Sally
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:45,81
    Startnr: 7
    Förare: Nina Eriksson
    Hund: Kohagslyckans Xally
    Ras: Storpudel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,56
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 01:29,25
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 23
    Katarina Mosesson & Sir Lloyd
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 6 Totaltid: 05:31,88
    Startnr: 9
    Förare: katarina Mosesson
    Hund: Big Lady's Mainio Sir Lloyd
    Ras: Airedale terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,91
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,97
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 24
    Ylva Marsja & Nixa
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 6 Totaltid: 05:46,13
    Startnr: 1
    Förare: Ylva Marsja
    Hund: Torneryds Nixa
    Ras: Tysk schäfer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 01:25,19
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,94