Anknosen TSM 2019-11-02 Mörrum/Blekinge

Arrangör: Olofströms Brukshundklubb
Anordnare: Olofström brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Birgitta Sondell Domare 2: Ylva Dahlgren Bengtsson

  • Placering: 1
    Meri Snellman & Zero
    Totalpoäng: 88 Totalfel: 0 Totaltid: 08:07,81
    Startnr: 25
    Förare: Meri Snellman
    Hund: Orkanens Znille Zting
    Ras: Rottweiler
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,25
    Inomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,16
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:09,40
    SSE
  • Placering: 2
    Lise Bach & Tilde
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 2 Totaltid: 08:13,59
    Startnr: 21
    Förare: Lise Bach
    Hund: Tilde
    Ras: Engelsk Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:41,53
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,59
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 3
    Sanne Andersen & Ashley
    Totalpoäng: 76 Totalfel: 2 Totaltid: 09:32,13
    Startnr: 32
    Förare: Sanne Andersen
    Hund: O'Flanagan Chili Cascabel
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,28
    Inomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:01,85
  • Placering: 4
    Marie Billqvist & Thea
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 09:22,74
    Startnr: 39
    Förare: Marie Billqvist
    Hund: La Dolce Luna's Legacystoryforme
    Ras: Leonberger
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,28
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:22,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,18
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 5
    Kerstin Rörstam & Micke
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 10:01,46
    Startnr: 26
    Förare: Kerstin Rörstam
    Hund: Aagerups Micke Mackmyra
    Ras: Dansk-Svensk Gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,09
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:44,24
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,13
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 6
    Erika Dahl & Ghost
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 10:42,56
    Startnr: 15
    Förare: Erika Dahl
    Hund: Kozagans Ghost
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,75
    Inomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:34,81
  • Placering: 7
    Helen Axelsson & Signe
    Totalpoäng: 74 Totalfel: 0 Totaltid: 11:15,72
    Startnr: 29
    Förare: Helen Axelsson
    Hund: Lapinlunas Karamelli
    Ras: Finsk lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,72
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    SSE
  • Placering: 8
    Åsa Karlsson & Teddie
    Totalpoäng: 73 Totalfel: 0 Totaltid: 10:02,48
    Startnr: 37
    Förare: Åsa Karlsson
    Hund: Capa Tosta Panarea
    Ras: American staffordshire terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,85
    Inomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,63
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 9
    Helen Ljunggren & Liz
    Totalpoäng: 73 Totalfel: 2 Totaltid: 08:41,29
    Startnr: 22
    Förare: Helen Ljunggren
    Hund: Kråkeberga gårds Blacklist
    Ras: Dansk-svensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,66
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:18,63
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 10
    Lisbeth Pedersen & Vanessa
    Totalpoäng: 73 Totalfel: 3 Totaltid: 10:11,25
    Startnr: 23
    Förare: Lisbeth Pedersen
    Hund: VALPGLÄNTANS Vanessa
    Ras: Bichon Havanaise
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,25
    Inomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:26,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 11
    Annelie Huleen & Chippo
    Totalpoäng: 73 Totalfel: 3 Totaltid: 10:46,46
    Startnr: 13
    Förare: Annelie Huleen
    Hund: Ayarips Mooi Chippo Van Ymmi
    Ras: Kooikerhondje
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,12
    Inomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:54,34
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 12
    Agneta Kjellsson & Jaxon
    Totalpoäng: 72 Totalfel: 0 Totaltid: 09:59,56
    Startnr: 8
    Förare: Agneta Kjellsson
    Hund: Lintrollets Jaxon
    Ras: Hovawart
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,06
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:30,50
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 13
    Anne Larsen & Risse
    Totalpoäng: 66 Totalfel: 2 Totaltid: 11:44,96
    Startnr: 30
    Förare: Anne Larsen
    Hund: Curie
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,96
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 14
    Åse Rubin & Leia
    Totalpoäng: 63 Totalfel: 1 Totaltid: 10:57,31
    Startnr: 1
    Förare: Åse Rubin
    Hund: Leia
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,31
    Inomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 15
    Helena Lundqvist & Yatzi
    Totalpoäng: 63 Totalfel: 3 Totaltid: 08:20,90
    Startnr: 14
    Förare: Helena Lundqvist
    Hund: Roekull Mayas Yatzi
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,12
    Inomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:01,78
    SSE
  • Placering: 16
    BIRGITTA VIKSTRÖM & Zigge
    Totalpoäng: 63 Totalfel: 4 Totaltid: 08:19,50
    Startnr: 35
    Förare: BIRGITTA VIKSTRÖM
    Hund: Vildandens Switch af Pixboot
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:43,50
    SSE
  • Placering: 17
    Amalie Kristiansen & Yatzy
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 0 Totaltid: 08:47,05
    Startnr: 7
    Förare: Amalie Kristiansen
    Hund: Dreamcatcher´s Astorid Belt
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,59
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:14,46
    SSE
  • Placering: 18
    Kajsa Abrahamsson & Fina
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 0 Totaltid: 11:03,99
    Startnr: 11
    Förare: Kajsa Abrahamsson
    Hund: Fina
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,18
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:49,81
  • Placering: 19
    Marianne Andersson & Rasken
    Totalpoäng: 61 Totalfel: 3 Totaltid: 10:58,03
    Startnr: 6
    Förare: Marianne Andersson
    Hund: Sniffers X-Rask
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,03
    Inomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 20
    Pernilla Honoré & Silla
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 2 Totaltid: 10:30,38
    Startnr: 17
    Förare: Pernilla Honoré
    Hund: Hässlehoffs Betty Michelindotter
    Ras: Hovawart
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,38
    Inomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 21
    Anna Lycknets & Windie
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 3 Totaltid: 10:21,81
    Startnr: 16
    Förare: Anna Lycknets
    Hund: Ärteplättens Magica Tophana
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:38,34
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 22
    Kerstin Lydeen & Luna
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 6 Totaltid: 09:38,94
    Startnr: 40
    Förare: Kerstin Lydeen
    Hund: Sjösvängens Lyckorus
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,09
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 00:42,85
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 23
    Bodil Larsson & Asta
    Totalpoäng: 59 Totalfel: 1 Totaltid: 11:57,13
    Startnr: 36
    Förare: Bodil Larsson
    Hund: Asta
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:57,13
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 24
    Jenny Freiberg & Zoya
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 09:51,66
    Startnr: 10
    Förare: Jenny Freiberg
    Hund: Zoya
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,56
    Inomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:32,10
  • Placering: 25
    Ulrika Högbom & Totoro
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 09:38,18
    Startnr: 4
    Förare: Ulrika Högbom
    Hund: Mezzenza's Zircone il Rotane
    Ras: Cane corso
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:04,87
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 26
    Robert Werner & Minni
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 6 Totaltid: 11:46,84
    Startnr: 27
    Förare: Robert Werner
    Hund: Gundais Minni
    Ras: Working kelpie
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,84
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 27
    Ann Samsioe & Selma
    Totalpoäng: 48 Totalfel: 2 Totaltid: 10:42,68
    Startnr: 38
    Förare: Ann Samsioe
    Hund: Radiant Star's Affectionate Aime'e
    Ras: Leonberger
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,68
    Inomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 28
    Fredrika Jonasson & Magic
    Totalpoäng: 48 Totalfel: 3 Totaltid: 10:32,39
    Startnr: 9
    Förare: Fredrika Jonasson
    Hund: Good Girl's Panda Magic
    Ras: Parson russell terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,31
    Inomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:58,08
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 29
    Heidi Christtreu & Carlsson
    Totalpoäng: 47 Totalfel: 1 Totaltid: 11:23,62
    Startnr: 31
    Förare: Heidi Christtreu
    Hund: Skansehoej’s Illusion
    Ras: Beagle
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,62
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 30
    Nina Swenning & Love
    Totalpoäng: 38 Totalfel: 3 Totaltid: 10:57,97
    Startnr: 5
    Förare: Nina Swenning
    Hund: Poppy Slope´s Heartbeat
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,97
    Inomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 31
    Torben Zimmermann & Karla
    Totalpoäng: 38 Totalfel: 5 Totaltid: 11:19,19
    Startnr: 20
    Förare: Torben Zimmermann
    Hund: Cockerlunden vote for me
    Ras: Engelsk Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:19,19
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 32
    Alexandra Svärd & Pixi
    Totalpoäng: 38 Totalfel: 5 Totaltid: 11:23,75
    Startnr: 3
    Förare: Alexandra Svärd
    Hund: Zelindos Free Up Your Mind
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,75
    Inomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 33
    Christina Persson & Flisan
    Totalpoäng: 38 Totalfel: 5 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 28
    Förare: Christina Persson
    Hund: DIAMONDS OF ÅSUM TUSSILAGO FARFARS
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 34
    Annelie Lindqvist & Zaba
    Totalpoäng: 37 Totalfel: 5 Totaltid: 11:54,69
    Startnr: 12
    Förare: Annelie Lindqvist
    Hund: Straight Flush Zaba
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:54,69
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 35
    Amelie Celander & Wille
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 4 Totaltid: 11:34,71
    Startnr: 34
    Förare: Amelie Celander
    Hund: Burningstep's Dragonfly
    Ras: Shetland Sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,71
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 36
    Anja Olsson & Lycka
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 33
    Förare: Anja Olsson
    Hund: Miketos Whip It On Me
    Ras: Cairnterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 37
    Elisabeth Frank & Dixon
    Totalpoäng: 13 Totalfel: 4 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 24
    Förare: Elisabeth Frank
    Hund: Mariesens Dixon
    Ras: Riesenschnautzer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00