Fjällsniffen TSM 2019-07-27 Tänndalen

Arrangör: Västra Härjedalens Brukshundkl
Anordnare: Västra Härjedalens brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Michael Hedman Domare 2: Karin Blom Domare 3: Pernilla Rask Domare 4: Maria Gabrielsson

  • Placering: 1
    Hans Nilsson & Nemo
    Totalpoäng: 76 Totalfel: 3 Totaltid: 08:56,93
    Startnr: 33
    Förare: Hans Nilsson
    Hund: Springer Nova's Nemo of DeYe
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,93
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 2
    Yvonne Kekkonen & Kellie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 08:10,67
    Startnr: 41
    Förare: Yvonne Kekkonen
    Hund: Grålötens Kellie Kanel Knäcke
    Ras: Västgötaspets
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,20
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:23,38
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,09
  • Placering: 3
    Karin Carlberg Ernflo & Lusta
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 1 Totaltid: 09:13,08
    Startnr: 53
    Förare: Karin Carlberg Ernflo
    Hund: Grålötens Linje Lusta
    Ras: Västgötaspets
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,97
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 1
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:16,11
  • Placering: 4
    Elin Rosén & Nova
    Totalpoäng: 61.5 Totalfel: 0 Totaltid: 09:30,29
    Startnr: 38
    Förare: Elin Rosén
    Hund: Nova
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,29
    Inomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 5
    Lena Bergström & Chuck
    Totalpoäng: 61 Totalfel: 0 Totaltid: 06:38,52
    Startnr: 8
    Förare: Lena Bergström
    Hund: Chuck
    Ras: Strävhårig vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,50
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,02
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 6
    Elin Albertsson & Olle
    Totalpoäng: 61 Totalfel: 0 Totaltid: 08:45,27
    Startnr: 42
    Förare: Elin Albertsson
    Hund: Leringens Hacke
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,90
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:49,37
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 7
    Britt Nylund & Nalle
    Totalpoäng: 60.5 Totalfel: 2 Totaltid: 09:20,22
    Startnr: 32
    Förare: Britt Nylund
    Hund: Nalle
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,77
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:27,45
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 8
    Karin Haugland & Britta
    Totalpoäng: 51.5 Totalfel: 6 Totaltid: 09:15,29
    Startnr: 60
    Förare: Karin Haugland
    Hund: Eaglebess Freddy
    Ras: Labrador Retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,29
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 9
    Maria Holm & Ezter
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 07:27,45
    Startnr: 19
    Förare: Maria Holm
    Hund: Torneryds Ezter
    Ras: Sch
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,42
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,03
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 10
    Michaela Sandgren & Pax
    Totalpoäng: 49.5 Totalfel: 0 Totaltid: 09:08,14
    Startnr: 23
    Förare: Michaela Sandgren
    Hund: Herding Instinct's Pax Pakkanen
    Ras: Finsk lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,14
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 11
    Lena Östman & Fille
    Totalpoäng: 49.5 Totalfel: 4 Totaltid: 08:52,06
    Startnr: 12
    Förare: Lena Östman
    Hund: Dog Flash's Westfield
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,06
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 12
    Marie Larsson & Amber
    Totalpoäng: 48.5 Totalfel: 0 Totaltid: 08:32,31
    Startnr: 44
    Förare: Marie Larsson
    Hund: Chappleline Sweet Amber
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,31
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 13
    Rolf Lind & Sixten Buhund
    Totalpoäng: 48.5 Totalfel: 0 Totaltid: 08:51,01
    Startnr: 36
    Förare: Rolf Lind
    Hund: Sixten
    Ras: Norsk buhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,01
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 14
    Mariana Gretener & Viggo
    Totalpoäng: 48.5 Totalfel: 1 Totaltid: 09:04,97
    Startnr: 59
    Förare: Mariana Gretener
    Hund: Hunter's Moonlight Flying Viggo
    Ras: Tollare
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,97
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 1
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 15
    Tina Björnberg & Lisa
    Totalpoäng: 48.5 Totalfel: 2 Totaltid: 09:08,62
    Startnr: 43
    Förare: Tina Björnberg
    Hund: Fätorpet's Vallmo
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,62
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 16
    Ros-Marie Dellgran & Buddy
    Totalpoäng: 48 Totalfel: 0 Totaltid: 08:21,05
    Startnr: 30
    Förare: Ros-Marie Dellgran
    Hund: Rödtottarnas Sjöbuse
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,05
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 17
    Anna Roos & Blackie
    Totalpoäng: 48 Totalfel: 0 Totaltid: 09:35,02
    Startnr: 29
    Förare: Anna Roos
    Hund: WINDEDOS FROM THIS MOMENT
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,02
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 18
    Karin Köbin & Moltas
    Totalpoäng: 48 Totalfel: 2 Totaltid: 09:36,06
    Startnr: 39
    Förare: Karin Köbin
    Hund: Kurbitz Beatles-Sgt Pepper´s
    Ras: Portugisisk Vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,06
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 19
    Anita Kennerfalk & Leia
    Totalpoäng: 47.5 Totalfel: 4 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 48
    Förare: Anita Kennerfalk
    Hund: Semenzinas Very Playing
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 20
    Maria Blomberg & Yin
    Totalpoäng: 39 Totalfel: 2 Totaltid: 09:28,21
    Startnr: 22
    Förare: Maria Blomberg
    Hund: Yin
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,21
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 21
    Irene Johansson & Zappo
    Totalpoäng: 37.5 Totalfel: 0 Totaltid: 09:17,54
    Startnr: 54
    Förare: Irene Johansson
    Hund: Birdcherrys Nicholas Cage
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,54
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 22
    Anna Pettersson & Jacky
    Totalpoäng: 37 Totalfel: 3 Totaltid: 08:14,83
    Startnr: 5
    Förare: Anna Pettersson
    Hund: Vitahotellets Patrik Puka
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,83
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 23
    Ann-Sofie Ljung & Robin Hood
    Totalpoäng: 37 Totalfel: 4 Totaltid: 08:05,23
    Startnr: 51
    Förare: Ann-Sofie Ljung
    Hund: Higher And Higher Robin Hood
    Ras: Irländsk Röd Setter
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,01
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:37,22
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 24
    Emma Hammar & Rue
    Totalpoäng: 37 Totalfel: 4 Totaltid: 09:54,42
    Startnr: 20
    Förare: Emma Hammar
    Hund: Nikkitorpets Miss Brown
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:54,42
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 25
    Barbro Collin & Cookie
    Totalpoäng: 35.5 Totalfel: 4 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 11
    Förare: Barbro Collin
    Hund: Collbros Sugar Pie Honey
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 26
    Carina Ekström & Harry
    Totalpoäng: 35.5 Totalfel: 6 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 14
    Förare: Carina Ekström
    Hund: Atomos Har Fattat Galoppen
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 27
    Anna-Karin Lindblom & Lykke
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 2 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 13
    Förare: Anna-Karin Lindblom
    Hund: Aim High Lita Ford
    Ras: Goldenretriver
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 28
    Lotta Castell & Virus
    Totalpoäng: 26.5 Totalfel: 3 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 49
    Förare: Lotta Castell
    Hund: Stjärnglimtens Sirius
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 1
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 29
    Camilla Dahlberg & Bolero
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 0 Totaltid: 08:41,93
    Startnr: 46
    Förare: Camilla Dahlberg
    Hund: Turbulens Bolero
    Ras: Belgisk vallhund/Tervueren
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,93
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 30
    Ulf Peterzon & Greta
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 0 Totaltid: 08:43,07
    Startnr: 47
    Förare: Ulf Peterzon
    Hund: Breakeout's Greta Garbo
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,07
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 31
    Josefin Bergström & Ira
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 09:32,22
    Startnr: 27
    Förare: Josefin Bergström
    Hund: Tjakkeś Diiva
    Ras: Lapsk vallhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,22
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 32
    Charlotte Bostedt & Charlie
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 09:32,70
    Startnr: 57
    Förare: Charlotte Bostedt
    Hund: Skogsglädjens Lord Of Happiness
    Ras: Fieldspaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,63
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:29,07
  • Placering: 33
    AnnChristin Lindholm & Alba
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 09:48,41
    Startnr: 2
    Förare: AnnChristin Lindholm
    Hund: Gullvivebackens Alba
    Ras: Dansksvensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:48,41
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 34
    Linda Ivarsson & Dennis
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 09:48,88
    Startnr: 31
    Förare: Linda Ivarsson
    Hund: Li Line's Dreams Of Stardom
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:48,88
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 35
    Anna Hällström & Nova
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 3 Totaltid: 09:03,12
    Startnr: 37
    Förare: Anna Hällström
    Hund: Skogsbrynets Lovis
    Ras: Labrador
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,12
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 36
    Susanne Eriksson & Enzo
    Totalpoäng: 24.5 Totalfel: 2 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 9
    Förare: Susanne Eriksson
    Hund: Flushpoint what an original
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 36
    Ulla Söderbärg & Exi
    Totalpoäng: 24.5 Totalfel: 2 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 26
    Förare: Ulla Söderbärg
    Hund: Waterpassion's Eastsea Exi
    Ras: Portugisisk vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 38
    Madeleine Ulin & Agge
    Totalpoäng: 24.5 Totalfel: 3 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 16
    Förare: Madeleine Ulin
    Hund: Bling'z Agate
    Ras: Whippet
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 1
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 39
    Erika Nilsson & Mironik's Jorulla
    Totalpoäng: 24.5 Totalfel: 4 Totaltid: 09:44,40
    Startnr: 7
    Förare: Erika Nilsson
    Hund: Mironik's Jorulla
    Ras: Collie, korthårig
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:53,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:21,40
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 40
    Eva-Lena Flink & Quattro
    Totalpoäng: 24.5 Totalfel: 4 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 24
    Förare: Eva-Lena Flink
    Hund: Lapinlumon Vitale
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 41
    Christina Våleman & Elliot
    Totalpoäng: 24.5 Totalfel: 7 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 56
    Förare: Christina Våleman
    Hund: Belizia Elliot af Biscotti
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 42
    Daniel Brattén & Nato
    Totalpoäng: 24.5 Totalfel: 8 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 52
    Förare: Daniel Brattén
    Hund: Nato
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 43
    Jan Köbin & Kurbitz Abba Fernando
    Totalpoäng: 24 Totalfel: 6 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 55
    Förare: Jan Köbin
    Hund: Kurbitz Abba Fernando
    Ras: Portugisisk Vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 43
    Lena Wallin & Singla
    Totalpoäng: 24 Totalfel: 6 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 3
    Förare: Lena Wallin
    Hund: Thorsvi Glendronach
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 45
    Helena Eriksson & Vilma
    Totalpoäng: 23.5 Totalfel: 2 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 58
    Förare: Helena Eriksson
    Hund: Twinkle out and out
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 45
    Birgitta Håbäck & Grey
    Totalpoäng: 23.5 Totalfel: 2 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 4
    Förare: Birgitta Håbäck
    Hund: Björnåns G Grey
    Ras: Irländsk Röd Setter
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 47
    Linnéa Thyni & Hunter
    Totalpoäng: 23.5 Totalfel: 4 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 6
    Förare: Linnéa Thyni
    Hund: Soldrivans Hunter
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 48
    Marie-Louise Andersson & OZZY
    Totalpoäng: 23 Totalfel: 4 Totaltid: 09:23,11
    Startnr: 45
    Förare: Marie-Louise Andersson
    Hund: Kölripans aussie book of souls
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 01:37,97
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:15,14
  • Placering: 49
    Karin Hellquist & Myra
    Totalpoäng: 13 Totalfel: 2 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 18
    Förare: Karin Hellquist
    Hund: Canine Nordic Myra
    Ras: Belgisk vallhund Malinois
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 50
    Marie Larsson & Malte
    Totalpoäng: 12.5 Totalfel: 4 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 15
    Förare: Marie Larsson
    Hund: Björshults Frid och Fröjd
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 50
    Katarina Engvall Persson & Windsor
    Totalpoäng: 12.5 Totalfel: 4 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 25
    Förare: Katarina Engvall Persson
    Hund: Crestline’s Windsor
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 50
    Christina Lindström & Tindra
    Totalpoäng: 12.5 Totalfel: 4 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 34
    Förare: Christina Lindström
    Hund: Törnskogens Grace Kelly
    Ras: Collie, korthårig
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 53
    Viveca Ericson & Honey
    Totalpoäng: 12.5 Totalfel: 8 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 21
    Förare: Viveca Ericson
    Hund: Shelfield Hot Stuff
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 54
    Carina Berglund & Crikk
    Totalpoäng: 12 Totalfel: 4 Totaltid: 09:41,07
    Startnr: 35
    Förare: Carina Berglund
    Hund: Easy Unforgettable
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:13,70
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:27,37
  • Placering: 55
    Eivor Skoger & Saffi
    Totalpoäng: 11 Totalfel: 2 Totaltid: 09:44,09
    Startnr: 40
    Förare: Eivor Skoger
    Hund: Biley’s Shogun Fujiko Sama
    Ras: Portugisisk vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:14,09
  • Placering: 56
    Susanne Jälkemo & Myran
    Totalpoäng: 11 Totalfel: 4 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 10
    Förare: Susanne Jälkemo
    Hund: Flashdance Little Miss Sunshine
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 57
    Eva Nordh & Stormo Backans Cenny
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 2 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 28
    Förare: Eva Nordh
    Hund: Stormo Backans Cenny
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 58
    Carin Ahlstedt & Zelma
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 3 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 1
    Förare: Carin Ahlstedt
    Hund: AlphasGoodGirl
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 59
    Katarina Thor & Alvin
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 4 Totaltid: 09:57,37
    Startnr: 50
    Förare: Katarina Thor
    Hund: Joinmi fit as a fiddle
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:27,37
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 60
    Rita Ohlson & Nimrod
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 4 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 17
    Förare: Rita Ohlson
    Hund: J C.I.B.Birkhahn Nimrod
    Ras: Korthårig Vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00