TSM 2017-02-25 Göteborg

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Hundens Lycka

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Kajsa Björck

  • Placering: 1
    Stefan Alfredsson & Bailey
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:14,49
    Startnr: 0
    Förare: Stefan Alfredsson
    Hund: Bailey
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,30
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,18
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,71
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,30
  • Placering: 2
    Malin Hedeberg & Folke
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:19,37
    Startnr: 0
    Förare: Malin Hedeberg
    Hund: Mandylikes Fancier
    Ras: Labrador retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,56
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,32
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,32
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,17
  • Placering: 3
    Annika Sahlin & Bonus
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:29,54
    Startnr: 0
    Förare: Annika Sahlin
    Hund: Verbascum Nigrum Rubus
    Ras: Labrador retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,87
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,67
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,13
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,87
  • Placering: 4
    Caroline Edsgren & Svea
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 62:34,36
    Startnr: 0
    Förare: Caroline Edsgren
    Hund: Ridgerules Treasured Aayla
    Ras: Rhodisan Ridgeback
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,82
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 60:55,97
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,83
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,74
  • Placering: 5
    Angelika Banko & Zlato
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 02:53,13
    Startnr: 0
    Förare: Angelika Banko
    Hund: Zlato
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,94
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,79
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,40
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 6
    Agneta Toresson & Keira
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:33,78
    Startnr: 0
    Förare: Agneta Toresson
    Hund: Keira
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,47
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,31
  • Placering: 7
    Annika Falkenberg & Sandskogens Dejmi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 63:17,40
    Startnr: 0
    Förare: Annika Falkenberg
    Hund: Sandskogens Dejmi
    Ras: Australisk kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,69
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 60:45,20
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,51
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 8
    Jeanette Hallberg & Traumers Fridolf
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 62:31,00
    Startnr: 0
    Förare: Jeanette Hallberg
    Hund: Traumers Fridolf
    Ras: Dansk svenskgårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,15
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 60:27,18
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,67
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 9
    Jenny Herbertsson & Kia
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 04:29,67
    Startnr: 0
    Förare: Jenny Herbertsson
    Hund: Livsgnistans Katitzi
    Ras: Stabyhound
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,05
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,62
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 10
    Malin Larsson & Belixas Betty Boop
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 04:56,00
    Startnr: 0
    Förare: Malin Larsson
    Hund: Belixas Betty Boop
    Ras: Rottweiler
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,00
  • Placering: 11
    Helen Whidfelt & Hyzz Olympus asic
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 04:05,78
    Startnr: 0
    Förare: Helen Whidfelt
    Hund: Hyzz Olympus asic
    Ras: Australisk kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,92
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,86
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 12
    Ulrica Olsson & Fiddeli
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 04:13,19
    Startnr: 0
    Förare: Ulrica Olsson
    Hund: Aspsjöns Fiddeli
    Ras: Berner sennen
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,05
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,14
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 13
    Camilla Krook & Izzy
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 04:16,58
    Startnr: 0
    Förare: Camilla Krook
    Hund: Att Sjögårdens Guns N Roses
    Ras: Labrador retriver
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,11
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 14
    Mia Tegbrandt & You and me dolce vita
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 0 Totaltid: 05:13,22
    Startnr: 0
    Förare: Mia Tegbrandt
    Hund: You and me dolce vita
    Ras: Boston terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,22
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 15
    Maria Olsson & Lucas
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 0 Totaltid: 05:16,47
    Startnr: 0
    Förare: Maria Olsson
    Hund: FägringsSalta Vidar
    Ras: Tollare
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,47
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 16
    Annika Magnusson & Maja
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 05:49,22
    Startnr: 0
    Förare: Annika Magnusson
    Hund: Hamostis Busla av mex
    Ras: Hovawart
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,22
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 17
    Lisa Andersson & Max
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 2 Totaltid: 06:30,00
    Startnr: 0
    Förare: Lisa Andersson
    Hund: Twinboxs Xs micromax
    Ras: Boxer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 18
    Gitte Olsson & Dante
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 9 Totaltid: 06:30,00
    Startnr: 0
    Förare: Gitte Olsson
    Hund: Anterior ars Amandi
    Ras: Pomerian
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00