Höstjakten TSM 2020-09-13 Luleå

Arrangör: Luleå Brukshundklubb
Anordnare: Luleå Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW3

Domare 1: Per-Arne Bergström Domare 2: Camilla Fagervall

  • Placering: 1
    Maria Forsberg & Ökke
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 13:51,31
    Startnr: 7
    Förare: Maria Forsberg
    Hund: Jebas öcke
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,00
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 06:26,17
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:40,14
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:49,00
    SSE
  • Placering: 2
    Angelica Lindvall & Quta
    Totalpoäng: 97 Totalfel: 0 Totaltid: 15:39,42
    Startnr: 4
    Förare: Angelica Lindvall
    Hund: Megavolts Brandfarliga Britta
    Ras: Hollandse herdershond
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:10,01
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 22
    Fel: 0
    Tid: 08:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,41
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:51,00
  • Placering: 3
    Tony Krigh & Jonky
    Totalpoäng: 94 Totalfel: 1 Totaltid: 15:55,63
    Startnr: 10
    Förare: Tony Krigh
    Hund: Försvarsmaktens Jonky IV
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:07,40
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 19
    Fel: 1
    Tid: 07:49,40
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:15,70
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:43,13
  • Placering: 4
    Ingela Markström & Amy
    Totalpoäng: 92 Totalfel: 2 Totaltid: 15:26,46
    Startnr: 5
    Förare: Ingela Markström
    Hund: Amy
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,14
    Inomhus:
    Poäng: 17
    Fel: 2
    Tid: 07:45,17
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:44,46
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:46,69
  • Placering: 5
    Ulrika Falk Wallberg & Frozt
    Totalpoäng: 91 Totalfel: 0 Totaltid: 13:45,67
    Startnr: 6
    Förare: Ulrika Falk Wallberg
    Hund: Ahtfan&Inugamis X'Ing Frazze
    Ras: American hairless terrier coated
    Behållare:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 01:52,37
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 06:47,10
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,39
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:41,81
    SSE
  • Placering: 6
    Lena Ryngmark & Elsa
    Totalpoäng: 77 Totalfel: 1 Totaltid: 14:20,47
    Startnr: 8
    Förare: Lena Ryngmark
    Hund: Maalarigårdens Elsa Af Aiden
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,43
    Inomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 07:32,67
    Fordon:
    Poäng: 16
    Fel: 1
    Tid: 02:19,59
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:32,78
    SSE
  • Placering: 7
    Mikael Nyhlen & Polly
    Totalpoäng: 77 Totalfel: 2 Totaltid: 16:16,74
    Startnr: 1
    Förare: Mikael Nyhlen
    Hund: Fungo Juliet
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:43,75
    Inomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 07:52,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 01:41,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 03:59,99
  • Placering: 8
    Anna Lundberg & Charlie
    Totalpoäng: 73 Totalfel: 2 Totaltid: 16:36,07
    Startnr: 2
    Förare: Anna Lundberg
    Hund: Flathams kalln konn knall jena
    Ras: Flat coated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,85
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 21
    Fel: 2
    Tid: 07:43,12
    Fordon:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 03:45,01
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 03:41,09
  • Placering: 9
    Hanna Sundwall & Gilla
    Totalpoäng: 64 Totalfel: 0 Totaltid: 15:49,51
    Startnr: 3
    Förare: Hanna Sundwall
    Hund: Mixalex Gilla
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,56
    Inomhus:
    Poäng: 23
    Fel: 0
    Tid: 07:35,00
    Fordon:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 03:06,11
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:40,84
  • Placering: 10
    Karin Johansson & Jugah
    Totalpoäng: 51 Totalfel: 3 Totaltid: 17:21,17
    Startnr: 9
    Förare: Karin Johansson
    Hund: Hexen House Jugah
    Ras: Belgisk vallhund/tervueren
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 17
    Fel: 0
    Tid: 07:53,31
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:05,58
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 03:52,28
  • Placering: 11
    Malin Landström & Leia
    Totalpoäng: 39 Totalfel: 6 Totaltid: 18:35,43
    Startnr: 11
    Förare: Malin Landström
    Hund: Toshiko`s Bö-Oz Leia
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 1
    Tid: 07:18,26
    Fordon:
    Poäng: 16
    Fel: 1
    Tid: 03:47,17
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 12
    Ulf Peterzon & Äbba
    Totalpoäng: 32 Totalfel: 6 Totaltid: 15:04,06
    Startnr: 12
    Förare: Ulf Peterzon
    Hund: Breakeout's Betty Boop
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 17
    Fel: 0
    Tid: 02:57,40
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 4
    Tid: 05:04,07
    Fordon:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:02,59
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00