Halloween nosen TSM 2018-10-28 Gällivare

Arrangör: Malmen Brukshundklubb
Anordnare: BHK Malmen

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Per-Arne Bergström

  • Placering: 1
    Lena Ryngmark & Arrak
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:31,27
    Startnr: 12
    Förare: Lena Ryngmark
    Hund: Maalarigårdens paradis AF phoenix
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,94
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,65
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,18
  • Placering: 2
    Angelica Lindvall & Quta
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:51,78
    Startnr: 16
    Förare: Angelica Lindvall
    Hund: Megavolts Brandfarliga Britta
    Ras: Hollandse herdershond
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,34
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,97
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:32,47
  • Placering: 3
    Anna Köhler & Freja
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 07:38,46
    Startnr: 13
    Förare: Anna Köhler
    Hund: Freja
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:11,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:46,46
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:19,25
  • Placering: 4
    Lizette Stålnacke Anveblad & Lexie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 07:56,04
    Startnr: 2
    Förare: Lizette Stålnacke Anveblad
    Hund: Que sera sera Rush
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:12,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,91
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:30,13
  • Placering: 5
    Anna Eriksson & Elsa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 08:15,66
    Startnr: 9
    Förare: Anna Eriksson
    Hund: Umanioras Promise
    Ras: Welsh springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,82
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:35,72
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:47,81
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:45,31
  • Placering: 6
    Eva Nilsson Berg & Akjas Otsi
    Totalpoäng: 90 Totalfel: 0 Totaltid: 07:58,12
    Startnr: 11
    Förare: Eva Nilsson Berg
    Hund: Akjas Otsi
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,69
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,15
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 7
    Christina Kvarnström & Kalla
    Totalpoäng: 90 Totalfel: 2 Totaltid: 06:31,19
    Startnr: 4
    Förare: Christina Kvarnström
    Hund: Leagårdens Red and Tan Kalla
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,03
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,34
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:42,82
  • Placering: 8
    Maria Forsberg & Ängla
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 0 Totaltid: 07:39,65
    Startnr: 17
    Förare: Maria Forsberg
    Hund: Jebas ängla
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,81
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:43,84
  • Placering: 9
    Annika Danielsson Höri & Lycka
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 2 Totaltid: 05:09,80
    Startnr: 6
    Förare: Annika Höri
    Hund: Coworker's You Learn
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,15
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,96
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,69
  • Placering: 10
    Barbro Andersson & Hedeforsens Tilda
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 2 Totaltid: 07:18,68
    Startnr: 14
    Förare: Barbro Andersson
    Hund: Hedeforsens Tilda
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:55,28
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:25,62
  • Placering: 11
    Mikael Nyhlen & Polly
    Totalpoäng: 80 Totalfel: 4 Totaltid: 08:55,60
    Startnr: 10
    Förare: Mikael Nyhlen
    Hund: Fungo Juliet
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,63
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:37,97
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 12
    Anette Olofsson & Nikki
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:34,44
    Startnr: 8
    Förare: Anette Olofsson
    Hund: Gemmabo Nike
    Ras: Pudel, dvärg
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,34
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,07
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,03
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 13
    Benita Edström & Zara
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:44,00
    Startnr: 3
    Förare: Benita Edström
    Hund: Linda-Mari
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,34
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,44
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:43,22
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 14
    Wenche Huber & Juventus Regenia Bohemia
    Totalpoäng: 70 Totalfel: 0 Totaltid: 09:46,66
    Startnr: 7
    Förare: Wenche Huber
    Hund: Juventus Regenia Bohemia
    Ras: Chodsky Pes
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,66
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 15
    Maria Åström & Avie
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 2 Totaltid: 10:37,53
    Startnr: 18
    Förare: Maria Åström
    Hund: Megavolts Sprängheta Sigrid
    Ras: Hollandse Herdershond, Korthårig
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,53
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 16
    Inger-Anna Ekepil & Jebas Änzo
    Totalpoäng: 55 Totalfel: 4 Totaltid: 09:16,66
    Startnr: 5
    Förare: Inger-Anna Ekepil
    Hund: Jebas Änzo
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,66
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 17
    Margareta Löfgren & Mocca
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 10:44,16
    Startnr: 15
    Förare: Margareta Löfgren
    Hund: Northline's Fantastic Power Play
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:44,16