TSM 2019-09-29 Bräkne-Hoby

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Klicka Hunden

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Ylva Dahlgren Bengtsson

  • Placering: 1
    Cecilia Rooth & Dixie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:19,90
    Startnr: 12
    Förare: Cecilia Rooth
    Hund: Kråkslottets Lovely the Magic
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,37
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,50
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:09,72
  • Placering: 2
    Magnus Lundberg & Yakira
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:33,97
    Startnr: 3
    Förare: Magnus Lundberg
    Hund: Ridgebow's Yakira Of Arif
    Ras: Rhodesian Ridgeback
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,69
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:49,44
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,06
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,78
  • Placering: 3
    Elisabeth Pettersson & Gaston
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:29,82
    Startnr: 4
    Förare: Elisabeth Pettersson
    Hund: Klofkulla´s Making Your Mind Up
    Ras: Airedaleterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,07
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,99
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,76
  • Placering: 4
    Marie-Louise Eddegård & Freja
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:00,18
    Startnr: 16
    Förare: Marie-Louise Eddegård
    Hund: Pobe-s Go Girl
    Ras: Bichon Frise
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:16,31
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 5
    Charlotte Skarin & Pixie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 07:07,62
    Startnr: 6
    Förare: Charlotte Skarin
    Hund: Force Galaxie's Pixie Spell
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:26,90
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,75
  • Placering: 6
    Susanne Karlsson & Cippe
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 1 Totaltid: 06:16,96
    Startnr: 17
    Förare: Susanne Karlsson
    Hund: Caesar
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:29,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,65
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 7
    Tina Persson & Spica
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:49,99
    Startnr: 5
    Förare: Tina Persson
    Hund: Stjärnglimtens Nytta
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,43
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,53
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 8
    Eva Holm & Tess
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:19,63
    Startnr: 1
    Förare: Eva Holm
    Hund: Team Paparazzi Poppin Patsy
    Ras: Portugisisk vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:49,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,44
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,44
  • Placering: 9
    Una Käck & Idefix
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:31,12
    Startnr: 14
    Förare: Una Käck
    Hund: Skärgårdsvallaren's Idefix
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,34
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,06
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,72
  • Placering: 10
    William Nilsson & Sia
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 06:56,37
    Startnr: 9
    Förare: William Nilsson
    Hund: Torneryds Sia
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,62
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 11
    Desirée Karlsson & Menno
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 07:16,94
    Startnr: 8
    Förare: Desirée Karlsson
    Hund: Menno
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,97
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,97
  • Placering: 12
    Kerstin Ekerot Anderberg & Elvis
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 1 Totaltid: 06:37,34
    Startnr: 11
    Förare: Kerstin Ekerot Anderberg
    Hund: Eldivas Clocks
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,34
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,00
  • Placering: 13
    Charlotte Augustzen & Zelma
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:14,10
    Startnr: 10
    Förare: Charlotte Augustzen
    Hund: Mc Marra´s Hot Vanilla Ice
    Ras: Schapendoes
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,91
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,19
  • Placering: 14
    Nina Lundell & Hugo
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 7 Totaltid: 06:39,94
    Startnr: 7
    Förare: Nina Lundell
    Hund: Double Barrel's Crisp Pescatore
    Ras: Parson russel terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,41
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,53
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 5
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 15
    Vivi-Anne Pettersson & Chess
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 0 Totaltid: 08:12,69
    Startnr: 13
    Förare: Vivi-Anne Pettersson
    Hund: Valltäppans Chess
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,69
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 16
    Leif Ax & Urax
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 09:09,15
    Startnr: 15
    Förare: Leif Ax
    Hund: Piastigens Urax Jason
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:09,15
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 17
    Mimmi Hedlund & Junker
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 10 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 2
    Förare: Mimmi Hedlund
    Hund: Kärradalens Junker Järnkoll
    Ras: Västgötaspets
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00