TSM 2017-08-27 Skärhamn

Arrangör: SBK Göteborgsavdelning
Anordnare: SBK Göteborgsavdelningen

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Kajsa Björck

  • Placering: 1
    Sonja Wallin & Trolla
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 06:32,81
    Startnr: 3
    Förare: Sonja Wallin
    Hund: Sjövallarens Carmensita
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:28,63
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,18
  • Placering: 2
    Carina Holmstrom & Moonhaven In Your Life
    Totalpoäng: 90 Totalfel: 1 Totaltid: 06:49,17
    Startnr: 10
    Förare: Carina Holmstrom
    Hund: Moonhaven In Your Life
    Ras: Nederlandse Kooikerhondje
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:49,83
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,34
  • Placering: 3
    Maria Ihrén & Coach
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 2 Totaltid: 04:29,92
    Startnr: 2
    Förare: Maria Ihrén
    Hund: Chess Player Royal Coachman
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 02:29,14
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,75
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,03
  • Placering: 4
    Angelica Banko & Zlato
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 07:09,91
    Startnr: 8
    Förare: Angelica Banko
    Hund: Zlato
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,28
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,63
  • Placering: 5
    Lars-Erik Ejdebäck & Bubbles
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 4 Totaltid: 06:56,02
    Startnr: 11
    Förare: Lars-Erik Ejdebäck
    Hund: Solid Harmony's Roman Style
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,19
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,83
  • Placering: 6
    Susanne Johansson & Mio
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 0 Totaltid: 07:02,22
    Startnr: 5
    Förare: Susanne Johansson
    Hund: Sångfågelns MR Redburn
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,22
  • Placering: 7
    Annica Johansson & Zita
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 2 Totaltid: 07:42,86
    Startnr: 4
    Förare: Annica Johansson
    Hund: Mandylike's Zeal
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,86
  • Placering: 8
    Ann-Louise Ryrvik & Zack
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 4 Totaltid: 08:00,00
    Startnr: 1
    Förare: Ann-Louise Ryrvik
    Hund: Truxelis Zack
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 9
    Hélena Almrot & Nova
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 07:43,93
    Startnr: 9
    Förare: Hélena Almrot
    Hund: El Merino´s New Age
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,34
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:45,59
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 10
    Camilla Krook & Izzy
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 07:59,57
    Startnr: 12
    Förare: Camilla Krook
    Hund: Sjöbygårdens Guns N` Roses
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:29,57
  • Placering: 11
    Mia Tegbrant & Oprah
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 07:29,60
    Startnr: 17
    Förare: Mia Tegbrant
    Hund: Showteam's Betty Boop
    Ras: Bostonterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,60
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 12
    Martina Carlson & Fernet
    Totalpoäng: 40 Totalfel: 6 Totaltid: 06:39,03
    Startnr: 6
    Förare: Martina Carlson
    Hund: Fernet
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,03
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 13
    Petra Bringsjö & Tessla
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 4 Totaltid: 08:00,00
    Startnr: 14
    Förare: Petra Bringsjö
    Hund: Trampas Åsa-Lisa
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 14
    Jenny Herbertsson & Kia
    Totalpoäng: 30 Totalfel: 4 Totaltid: 08:00,00
    Startnr: 18
    Förare: Jenny Herbertsson
    Hund: Livsgnistans Katitzi
    Ras: Stabyhoun
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 15
    Annika Sahlin & Bonus
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 8 Totaltid: 08:00,00
    Startnr: 7
    Förare: Annika Sahlin
    Hund: Verbascum Nigrum Rubus
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 16
    Carina Karlsson & Krymla
    Totalpoäng: 10 Totalfel: 3 Totaltid: 08:00,00
    Startnr: 15
    Förare: Carina Karlsson
    Hund: Fonroja's Krymla
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 17
    Malin Hedeberg & Folke
    Totalpoäng: 10 Totalfel: 5 Totaltid: 08:00,00
    Startnr: 13
    Förare: Malin Hedeberg
    Hund: Mandylike's Fancier
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 18
    Stefan Alfredsson & Bailey
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 8 Totaltid: 08:00,00
    Startnr: 16
    Förare: Stefan Alfredsson
    Hund: Bailey
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 4
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00