HöstNosen TSM 2020-09-20 Kramfors

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Nose Work Norr

Totalresultat för TSM NW3

Domare 1: Ulf Peterzon Domare 2: Lotta Bauer

  • Placering: 1
    Lotta Castell & Yippo
    Totalpoäng: 82 Totalfel: 0 Totaltid: 16:17,96
    Startnr: 1
    Förare: Lotta Castell
    Hund: Stjärnglimtens Yazz
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,06
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 05:40,59
    Fordon:
    Poäng: 24
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 04:51,31
  • Placering: 2
    Michaela Andreasson & Loke
    Totalpoäng: 79 Totalfel: 4 Totaltid: 12:34,43
    Startnr: 7
    Förare: Michaela Andreasson
    Hund: Jämtesjöns Loke av Ella
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,16
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 4
    Tid: 04:27,56
    Fordon:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 02:26,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 04:21,71
  • Placering: 3
    Julia Helmersson & Leo
    Totalpoäng: 74 Totalfel: 1 Totaltid: 13:59,05
    Startnr: 5
    Förare: Julia Helmersson
    Hund: Gluntens Leopold
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,50
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 04:47,71
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 03:38,31
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:42,53
  • Placering: 4
    Anna Lundberg & Charlie
    Totalpoäng: 72 Totalfel: 7 Totaltid: 16:11,19
    Startnr: 4
    Förare: Anna Lundberg
    Hund: Flathams kalln konn knall jena
    Ras: Flat coated retriever
    Behållare:
    Poäng: 16
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 3
    Tid: 05:00,37
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:40,82
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 05:00,00
  • Placering: 5
    Mikael Nyhlen & Polly
    Totalpoäng: 68 Totalfel: 6 Totaltid: 15:52,98
    Startnr: 8
    Förare: Mikael Nyhlen
    Hund: Fungo Juliet
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 16
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 19
    Fel: 1
    Tid: 04:51,01
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 03:31,97
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 05:00,00
  • Placering: 6
    Camilla Dahlberg & Bolero
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 2 Totaltid: 15:32,28
    Startnr: 11
    Förare: Camilla Dahlberg
    Hund: Turbulens Bolero
    Ras: Belgisk vallhund/Tervueren
    Behållare:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 02:14,31
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 1
    Tid: 05:17,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 03:09,93
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 17
    Fel: 0
    Tid: 04:50,29
  • Placering: 7
    Agneta Cottin & Isis
    Totalpoäng: 59 Totalfel: 0 Totaltid: 16:20,52
    Startnr: 2
    Förare: Agneta Cottin
    Hund: Mironik's Isis
    Ras: Collie, korthårig
    Behållare:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 02:20,82
    Inomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 05:16,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:51,23
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 04:52,00
  • Placering: 8
    Hans Nilsson & Nemo
    Totalpoäng: 55 Totalfel: 2 Totaltid: 14:35,77
    Startnr: 9
    Förare: Hans Nilsson
    Hund: Springer Nova's Nemo of DeYe
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriver
    Behållare:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 04:02,59
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:13,31
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 04:49,87
  • Placering: 9
    Ulrika Falk Wallberg & Frozt
    Totalpoäng: 54 Totalfel: 10 Totaltid: 16:08,69
    Startnr: 10
    Förare: Ulrika Falk Wallberg
    Hund: Ahtfan&Inugamis X'Ing Frazze
    Ras: American hairless terrier coated
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 5
    Tid: 05:15,97
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 03:22,72
    Utomhus:
    Poäng: 17
    Fel: 2
    Tid: 05:00,00
  • Placering: 10
    Maria Forsberg & Ängla
    Totalpoäng: 52 Totalfel: 2 Totaltid: 14:08,86
    Startnr: 14
    Förare: Maria Forsberg
    Hund: Jebas ängla
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:46,26
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:17,47
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 17
    Fel: 0
    Tid: 04:35,13
  • Placering: 11
    Ullis & Nemo
    Totalpoäng: 48 Totalfel: 2 Totaltid: 14:21,04
    Startnr: 3
    Förare: Ulrika Skärblom
    Hund: Lundens Bellagotto Twilight
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 01:55,25
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 04:26,90
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:58,89
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 05:00,00
  • Placering: 12
    Ingalill Johansson & Bozze
    Totalpoäng: 41 Totalfel: 2 Totaltid: 16:26,21
    Startnr: 6
    Förare: Ingalill Johansson
    Hund: Truxelis Bozze
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:25,28
    Inomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 05:11,71
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:49,22
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 05:00,00
  • Placering: 13
    Tony Krigh & Jonky
    Totalpoäng: 40 Totalfel: 9 Totaltid: 15:19,78
    Startnr: 13
    Förare: Tony Krigh
    Hund: Försvarsmaktens Jonky IV
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 5
    Tid: 05:28,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:21,78
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 05:00,00