UseTheNose TSM 2019-06-08 Tingstäde

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Yvonne Höglund

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Denise Persson

  • Placering: 1
    Jocke Nordberg & Ally
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:54,09
    Startnr: 15
    Förare: Jocke Nordberg
    Hund: ACT´s for mission Alicia
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,68
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:49,41
  • Placering: 2
    Pernilla Rudin & Ture
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:32,40
    Startnr: 14
    Förare: Pernilla Rudin
    Hund: Catjings Don’t Drink And Drive
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,34
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,34
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:14,44
  • Placering: 3
    Christina Höggren & TRIXIE
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:53,06
    Startnr: 2
    Förare: Christina Höggren
    Hund: Gilliam's Gold Sky And Heroic Glory
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,40
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,91
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 4
    Helene Hellström & Tassa
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:40,47
    Startnr: 12
    Förare: Helene Hellström
    Hund: Sherlock's Miss Marple
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,97
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,72
  • Placering: 5
    Tina Writler & Zelda
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:03,06
    Startnr: 4
    Förare: Tina Writler
    Hund: Livsglädjens Härliga Ezmeralda
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,81
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,78
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 6
    Emma Wallin & Bobbo
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:26,00
    Startnr: 13
    Förare: Emma Wallin
    Hund: Bobbo
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,75
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,41
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,84
  • Placering: 7
    Siw Hederstedt & Molly
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:59,71
    Startnr: 20
    Förare: Siw Hederstedt
    Hund: Lifsungstollarens Skrållan
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,93
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,46
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:15,32
  • Placering: 8
    Birgitta Torndal & Night
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 04:55,04
    Startnr: 6
    Förare: Birgitta Torndal
    Hund: Conover´s New Year´s Night
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,57
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,34
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,13
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 9
    Gunilla Wahlgren & Maja
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 4 Totaltid: 04:52,94
    Startnr: 7
    Förare: Gunilla Wahlgren
    Hund: MV's Svarta Maja
    Ras: Mudi
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:12,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,16
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 10
    Maggan Båtelsson & Sigge
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:16,04
    Startnr: 5
    Förare: Margareta Båtelsson
    Hund: Kullehus Gentleman
    Ras: Cairnterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,04
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 11
    Christina Petersson & Pepper
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 07:36,93
    Startnr: 16
    Förare: Christina Petersson
    Hund: Chess Player Sergeant Pepper
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:14,43
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,50
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 12
    Katarina Timander & Tassa
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 04:48,12
    Startnr: 9
    Förare: Katarina Timander
    Hund: Tassa
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,34
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,78
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 13
    Karolina Ross & Násti
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:23,43
    Startnr: 18
    Förare: Karolina Ross
    Hund: Herding Intsinct's Wild Thing
    Ras: Finsk lapphund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,09
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,34
  • Placering: 14
    Mona Klasarve & Alice
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:27,07
    Startnr: 1
    Förare: Mona Klasarve
    Hund: Alice-Tonika
    Ras: Boxer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,38
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,69
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 15
    Emelie Karlsson & Gizmo
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 07:55,72
    Startnr: 21
    Förare: Emelie Karlsson
    Hund: Nicole's Going Great
    Ras: Tysk schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,50
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,22
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 16
    Susanne Sandberg & Lexi
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 06:36,61
    Startnr: 17
    Förare: Susanne Sandberg
    Hund: Lexi
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,71
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,90
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 17
    Linda Rung & Eros
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 07:32,37
    Startnr: 10
    Förare: Linda Rung
    Hund: Eros
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,37
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 18
    Elisabeth Stuxberg & Rune
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 5 Totaltid: 07:45,97
    Startnr: 8
    Förare: Elisabeth Stuxberg
    Hund: Olexius Rune
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,97
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 19
    Tina Haraldsson & Dogge
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 7 Totaltid: 07:37,19
    Startnr: 19
    Förare: Tina Haraldsson
    Hund: Avondale Ex Animo
    Ras: Pudel, stor
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,19
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 20
    Anna Levin & Ego
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 2 Totaltid: 08:30,00
    Startnr: 11
    Förare: Anna Levin
    Hund: Stormo Backans Egon
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 21
    Alla moment ej genomförda
    Marie Ahlgren & Maja
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 12 Totaltid: 08:30,00
    Startnr: 3
    Förare: Marie Ahlgren
    Hund: Jaffadays Port Charlotte
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00