Bolle-Nosen TSM 2018-05-19 Bollnäs

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Annelis Hundtjänst

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Anneli Johansson Domare 2: Mats Nordin

  • Placering: 1
    Rose-Marie Lovemark & Myrra
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:08,47
    Startnr: 17
    Förare: Rose-Marie Lovemark
    Hund: Viltvårdarns Myrra ARC
    Ras: Labrador Retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,33
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,59
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,28
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,25
    SSE
  • Placering: 2
    Barbro Collin & Cookie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:13,79
    Startnr: 29
    Förare: Barbro Collin
    Hund: Collbros Sugar Pie Honey
    Ras: Engelsk Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,16
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,72
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,69
    SSE
  • Placering: 3
    Anna Svensson & Engine Peg Boggs
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:52,92
    Startnr: 24
    Förare: Anna Svensson
    Hund: Engine Peg Boggs
    Ras: Pudel, mellan
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,31
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,38
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,82
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:47,41
  • Placering: 4
    Lena Wallin & Singla
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:23,28
    Startnr: 23
    Förare: Lena Wallin
    Hund: Thorsvi Glendronach
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,69
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:43,34
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,50
  • Placering: 5
    Lena Ask-Olsson & Thea
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:50,43
    Startnr: 19
    Förare: Lena Ask-Olsson
    Hund: Chagall's Just Loving You
    Ras: Dvärgschnauzer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,21
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,50
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,69
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,02
    SSE
  • Placering: 6
    Ove Lind & Lee
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:59,51
    Startnr: 36
    Förare: Ove Lind
    Hund: Rockdove´s Sparkling Life
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,19
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,16
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,13
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,03
    SSE
  • Placering: 7
    Klara Baggströms & Siiri
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 03:18,44
    Startnr: 4
    Förare: Klara Baggströms
    Hund: Siiri
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,07
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,19
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:44,13
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,05
  • Placering: 8
    Carola Lindh & Lilo
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 04:45,75
    Startnr: 16
    Förare: Carola Lindh
    Hund: Capa Tosta Lupetta
    Ras: American Staffordshire Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,68
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:43,87
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,94
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:43,24
  • Placering: 9
    Helena Gustafsson & Mysak
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 4 Totaltid: 06:52,34
    Startnr: 39
    Förare: Helena Gustafsson
    Hund: Pos Angel Uriel
    Ras: Lagotto
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,96
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,80
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 3
    Tid: 01:56,28
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:49,28
  • Placering: 10
    Elin Arvidsson & Märta
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:26,25
    Startnr: 8
    Förare: Elin Arvidsson
    Hund: Märta
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,87
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,91
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 11
    Maria Andersson & Idde
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:40,25
    Startnr: 32
    Förare: Maria Andersson
    Hund: Elliegårdens Idun
    Ras: Hovawart
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,28
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,06
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,91
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 12
    Wilma Hydén & Musse
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:56,48
    Startnr: 14
    Förare: Wilma Hydén
    Hund: Musse
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,18
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,09
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,22
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 13
    Anna Roos & Flash
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:00,60
    Startnr: 31
    Förare: Anna Roos
    Hund: Cajiro´s Flash Back
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,12
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,69
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,79
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 14
    Inger Bruske & Lycka
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:26,14
    Startnr: 30
    Förare: Inger Bruske
    Hund: Atomos Lyckliga Lakritstroll
    Ras: Flatcoated Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,66
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,66
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,82
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 15
    Emma Berglund & Gruffa
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:33,34
    Startnr: 48
    Förare: Emma Berglund
    Hund: Försvarsmaktens Gruffa
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,86
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,03
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,43
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 16
    Agneta Sodenkamp & Astrid
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:45,49
    Startnr: 11
    Förare: Agneta Sodenkamp
    Hund: Astrid
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,84
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,83
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:45,81
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 17
    Petra Arborén & Conover's Xample For You
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:59,15
    Startnr: 40
    Förare: Petra Arborén
    Hund: Conover's Xample For You
    Ras: Flatcoated Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,09
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,05
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 18
    Åsa Törmä & Sunglade's Thalia
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:02,97
    Startnr: 5
    Förare: Åsa Törmä
    Hund: Sunglade's Thalia
    Ras: Pudel, mellan
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,09
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,53
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:42,35
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 19
    Susanne Forsberg & Lucky
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:50,03
    Startnr: 18
    Förare: Susanne Forsberg
    Hund: Fre To´s Daras Luka
    Ras: Pumi
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:07,72
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,09
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 20
    Ulf Peterzon & Staffesyrrornas Kickapoo
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 1 Totaltid: 04:32,47
    Startnr: 3
    Förare: Ulf Peterzon
    Hund: Staffesyrrornas Kickapoo
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,53
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,03
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,90
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 01:45,00
  • Placering: 21
    Tina Björnberg & Lisa
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:41,03
    Startnr: 38
    Förare: Tina Björnberg
    Hund: Fätorpet’s Vallmo
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,40
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,60
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,03
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 22
    Carolina Berguis & Njupavalles Röja
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:40,62
    Startnr: 22
    Förare: Carolina Berguis
    Hund: Njupavalles Röja
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,81
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,56
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,25
  • Placering: 23
    Laila Lindgren & Save
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 4 Totaltid: 03:32,22
    Startnr: 47
    Förare: Laila Lindgren
    Hund: Peak'Nstuff Must Save Stuff
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,78
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,84
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 00:55,60
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 24
    Marianne Stagvall & Njupavallens Qnut
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 4 Totaltid: 04:54,51
    Startnr: 2
    Förare: Marianne Stagvall
    Hund: Njupavallens Qnut
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,03
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:55,16
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 01:44,82
  • Placering: 25
    Bodil Gustavsson & Tyke
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 05:08,68
    Startnr: 27
    Förare: Bodil Gustavsson
    Hund: Tyke
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,80
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,88
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 26
    Rita Ohlson & Nimrod
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 06:23,81
    Startnr: 35
    Förare: Rita Ohlson
    Hund: Birkhahn Nimrod
    Ras: Korthårig Vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,50
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,31
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 27
    Elin Albertsson & Olle
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 06:28,32
    Startnr: 34
    Förare: Elin Albertsson
    Hund: Leringen's Hacke
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,63
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,69
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 28
    Eva Berglind & Milly
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:04,47
    Startnr: 10
    Förare: Eva Berglind
    Hund: Dobgun’s Antoinette
    Ras: Dansk Svensk Gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,12
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,35
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 29
    Anita J Eklund & Luva
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:08,54
    Startnr: 20
    Förare: Anita J Eklund
    Hund: Njupavallens Rödluva
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,69
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,85
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 30
    Lena Wigren & Ystra
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 06:36,10
    Startnr: 33
    Förare: Lena Wigren
    Hund: El Merino's Better Bit
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,14
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,96
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 31
    Charlotte Olsson & Heidi
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:22,34
    Startnr: 7
    Förare: Charlotte Olsson
    Hund: Trends Heidi
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,40
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,94
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 32
    Inger Söderlund & Sixten
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 07:28,02
    Startnr: 21
    Förare: Inger Söderlund
    Hund: Lisjös Sixten
    Ras: Airedaleterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,68
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:55,34
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 33
    Andres Wimark & Chip
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 05:10,94
    Startnr: 9
    Förare: Andres Wimark
    Hund: Tollarängens Snorken
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,94
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 34
    Sanna Lindskog & Unity Blue Live The Dream
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 05:50,88
    Startnr: 45
    Förare: Sanna Lindskog
    Hund: Unity Blue Live The Dream
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,68
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:40,19
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 35
    Lena Olofsson-Bäckström & Hollivera's With a Twist.
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 06:04,00
    Startnr: 13
    Förare: Lena Olofsson-Bäckström
    Hund: Hollivera's With a Twist.
    Ras: Engelsk Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:24,22
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 36
    Kristin Röjd & Sally
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 07:09,53
    Startnr: 43
    Förare: Kristin Röjd
    Hund: Njupavallens Underbara Sally
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,84
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:56,69
  • Placering: 37
    Mona Björklund & Rambo
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 6 Totaltid: 05:20,85
    Startnr: 28
    Förare: Mona Björklund
    Hund: Rambo
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,85
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 4
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 38
    Carina Teodorsson & Ace
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 6 Totaltid: 05:58,65
    Startnr: 15
    Förare: Carina Teodorsson
    Hund: Caradees Ranger
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,03
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,62
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 4
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 39
    gerd melin & Jhenkha
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 8 Totaltid: 05:26,68
    Startnr: 1
    Förare: Gerd Melin
    Hund: Mazkhens Jhenkha
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,06
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,62
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 4
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 4
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 40
    Rolf Lind & Sixten Buhund
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 06:22,28
    Startnr: 41
    Förare: Rolf Lind
    Hund: Sixten
    Ras: Norsk Buhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,29
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:53,99
  • Placering: 41
    Elisabeth Svedqvist & Iza
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 07:20,31
    Startnr: 46
    Förare: Elisabeth Svedqvist
    Hund: Lord Nelson´s Pioggia
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,31
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 42
    Gunilla Innanfors & Amira
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 5 Totaltid: 07:13,13
    Startnr: 44
    Förare: Gunilla Innanfors
    Hund: Agildes Ready For Attention
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,13
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 43
    Ulf Bjälkefors & Lisa
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 07:45,78
    Startnr: 42
    Förare: Ulf Bjälkefors
    Hund: Tans & Tins Ice Queen
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,77
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 44
    Jenny Lindström & Otis
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 7 Totaltid: 06:52,47
    Startnr: 12
    Förare: Jenny Lindström
    Hund: Thor
    Ras: Isländsk Fårhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,47
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 45
    Christina Nylander & Storstensbacken's Easy
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 8 Totaltid: 08:22,62
    Startnr: 49
    Förare: Christina Nylander
    Hund: Storstensbacken's Easy
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 01:22,62
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 46
    Eva Nordh & Stormo Backans Cenny  
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 4 Totaltid: 09:00,00
    Startnr: 37
    Förare: Eva Nordh
    Hund: Stormo Backans Cenny  
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00