Kiruna BHK TSM 2020-09-26 Kiruna

Arrangör: Kiruna Brukshundklubb
Anordnare: Kiruna Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Per-Arne Bergström

  • Placering: 1
    Carola Fagervall & Busa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 08:35,97
    Startnr: 18
    Förare: Carola Fagervall
    Hund: Stenlyans Moonshine
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,88
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:05,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:55,75
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:55,87
  • Placering: 2
    Åsa Höglund & JEBAs Åke
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 0 Totaltid: 07:07,93
    Startnr: 3
    Förare: Åsa Höglund
    Hund: JEBAs Åke
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,25
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:27,81
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:01,53
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,34
  • Placering: 3
    Jeanette Enryd & Dexter
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 0 Totaltid: 07:08,43
    Startnr: 4
    Förare: Jeanette Enryd
    Hund: Silverstjärnans Forget Me Never
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,65
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,78
  • Placering: 4
    Carmen Kroll & Rakkas
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 0 Totaltid: 07:44,56
    Startnr: 6
    Förare: Carmen Kroll
    Hund: Chaboo's Kansas Kicker
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,62
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,91
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,03
  • Placering: 5
    Elisabeth Dahlberg & Rozzi
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 0 Totaltid: 08:05,63
    Startnr: 14
    Förare: Elisabeth Dahlberg
    Hund: Sea-Birds Pandoras Box
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,19
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:51,44
  • Placering: 6
    Lizette Stålnacke Anveblad & Lexie
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 0 Totaltid: 09:59,02
    Startnr: 10
    Förare: Lizette Stålnacke Anveblad
    Hund: Que sera sera Rush
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,90
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:50,21
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,91
  • Placering: 7
    Evelina Hermansen & Axa
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 1 Totaltid: 11:29,28
    Startnr: 11
    Förare: Evelina Hermansen
    Hund: Sitnu
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,63
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:35,65
  • Placering: 8
    Anette Olofsson & Daisy
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 2 Totaltid: 07:20,35
    Startnr: 1
    Förare: Anette Olofsson
    Hund: Hightop's Maxima Constantia
    Ras: Pudel, stor
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,66
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:31,69
  • Placering: 9
    Lena Hermansen & Nimbus
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 09:08,87
    Startnr: 5
    Förare: Lena Hermansen
    Hund: Náste
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,56
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:18,53
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,78
  • Placering: 10
    Anna Eriksson & Elsa
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 0 Totaltid: 11:53,84
    Startnr: 17
    Förare: Anna Eriksson
    Hund: Umanioras Promise
    Ras: Welsh springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,16
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:39,68
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 11
    Susanne Lindberg & Skott
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 4 Totaltid: 08:26,89
    Startnr: 16
    Förare: Susanne Lindberg
    Hund: Blåfjellmyra's Ekko Ekko
    Ras: Grosser münsterländer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,76
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,13
  • Placering: 12
    Carin Lindberg & Ebba
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 4 Totaltid: 10:27,09
    Startnr: 8
    Förare: Carin Lindberg
    Hund: Flatham’s Hääjmdjåord Haalkako
    Ras: Flatcoated Retriever
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:57,09
    Utomhus:
    Poäng: 20
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 13
    Anna-Lena Wennberg & Athena
    Totalpoäng: 55 Totalfel: 3 Totaltid: 09:52,72
    Startnr: 9
    Förare: Anna-Lena Wennberg
    Hund: Doremis Athena Maxxa
    Ras: Berner sennenhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:32,37
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:50,35
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 14
    Linnéa Thyni & Hunter
    Totalpoäng: 52 Totalfel: 2 Totaltid: 11:14,56
    Startnr: 12
    Förare: Linnéa Thyni
    Hund: Soldrivans Hunter
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,56
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 15
    Lena Ryngmark & Arrak
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 1 Totaltid: 09:57,88
    Startnr: 7
    Förare: Lena Ryngmark
    Hund: Maalarigårdens paradis AF phoenix
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,72
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,16
  • Placering: 16
    Maria Esberg & Texas
    Totalpoäng: 45 Totalfel: 6 Totaltid: 11:10,31
    Startnr: 15
    Förare: Maria Esberg
    Hund: Texas
    Ras: Australien shepherd
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,31
  • Placering: 17
    Inger-Anna Ekepil & Jebas Änzo
    Totalpoäng: 40 Totalfel: 2 Totaltid: 12:30,00
    Startnr: 19
    Förare: Inger-Anna Ekepil
    Hund: Jebas Änzo
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 18
    Anna Nordmark Björnström & Meija
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 10:00,34
    Startnr: 13
    Förare: Anna Nordmark Björnström
    Hund: Tranbärets Tjorven på Saltkråkan
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,34
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 19
    Barbro Andersson & Delta
    Totalpoäng: 17 Totalfel: 4 Totaltid: 12:30,00
    Startnr: 2
    Förare: Barbro Andersson
    Hund: Jebas Delta
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00