TSM 2017-10-26 Gnesta

Arrangör: Gnesta-Trosa Brukshundklubb
Anordnare: Gnesta-Trosa Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Pernilla Rask Domare 2: Thomas Lind

  • Placering: 1
    Francine Skoglund & Cookie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:58,17
    Startnr: 2
    Förare: Francine Skoglund
    Hund: Redspot´s Clara Cookie Dough
    Ras: Welsh springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,29
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,79
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,87
  • Placering: 2
    Ulrika Holmberg & Stella
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:31,80
    Startnr: 12
    Förare: Ulrika Holmberg
    Hund: Azzurra
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,15
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,12
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,53
  • Placering: 3
    Maria Gabrielsson & Flint
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:35,62
    Startnr: 3
    Förare: Maria Gabrielsson
    Hund: Torneryds Flint
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,54
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,08
  • Placering: 4
    Ted Bermell & Blixtrande staffar Chili
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:56,36
    Startnr: 1
    Förare: Ted Bermell
    Hund: Blixtrande staffar Chili
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,68
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,56
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,12
  • Placering: 5
    Lena Axelsson Larsson & Wheaten Island´s Tricky Armstrong
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:47,16
    Startnr: 11
    Förare: Lena Axelsson Larsson
    Hund: Wheaten Island´s Tricky Armstrong
    Ras: Irish Softcoated Wheaten terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,78
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:54,09
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,29
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 6
    Anette Hagman & Pixy
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:24,13
    Startnr: 9
    Förare: Anette Hagman
    Hund: Aussie Gården´s Pixy Like Eyebright
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,79
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,15
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,19
  • Placering: 7
    Maria Holm & Ezter
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:52,93
    Startnr: 5
    Förare: Maria Holm
    Hund: Torneryds Ezter
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,58
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,22
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,13
  • Placering: 8
    Linda Bodin & Ester
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:58,06
    Startnr: 7
    Förare: Linda Bodin
    Hund: Lillaing´s Fnittra
    Ras: Phalène
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,47
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,91
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,68
  • Placering: 9
    Heléne Olsson & Goliat
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:33,66
    Startnr: 6
    Förare: Heléne Olsson
    Hund: Goldfashion Wozzek
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,17
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,56
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,93
  • Placering: 10
    Gudrun Löfgren & Gibzon
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:27,06
    Startnr: 8
    Förare: Gudrun Löfgren
    Hund: Qiwron´s Gibzon
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,06
  • Placering: 11
    Helene Apelqvist & Cleo
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 05:20,19
    Startnr: 10
    Förare: Helene Apelqvist
    Hund: Sheepeye´s Milky Black Isola
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,60
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,59
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 12
    Magdalena Berwid & Zican's Fortune Teller
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 06:32,18
    Startnr: 4
    Förare: Magdalena Berwid
    Hund: Zican's Fortune Teller
    Ras: American staffordshire terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,18
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00