TSM 2019-07-18 Forshaga

Arrangör: Kils Brukshundklubb
Anordnare: Kils BHK

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Mats Hedlund

  • Placering: 1
    Annelie Johannesson & Daizy
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:09,64
    Startnr: 2
    Förare: Annelie Johannesson
    Hund: Daizy
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,10
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,94
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,97
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,63
  • Placering: 2
    Sara Pauselius & Cindy
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:00,85
    Startnr: 1
    Förare: Sara Pauselius
    Hund: Syndicate with trial's bestiyana
    Ras: American staffordshire terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:43,88
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,72
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,31
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,94
  • Placering: 3
    Åsa Gravander & Mika
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:58,03
    Startnr: 10
    Förare: Åsa Gravander
    Hund: Explicits A Diamond Is For Ever
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,53
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:11,87
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,63
  • Placering: 4
    Maud Alm & Cosmos
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:28,34
    Startnr: 12
    Förare: Maud Alm
    Hund: Tchangku´s Cosmos
    Ras: Tibetansk terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:24,65
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,69
  • Placering: 5
    Gunilla Karlström & Cookie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:19,37
    Startnr: 3
    Förare: Gunilla Karlström
    Hund: Lilholm's Electrical Storm
    Ras: Curly Coated retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,25
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,65
  • Placering: 6
    Heléne Berzelius & Balder
    Totalpoäng: 70 Totalfel: 2 Totaltid: 06:28,84
    Startnr: 7
    Förare: Heléne Berzelius
    Hund: Happy Pearls Dark Heaven
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 20
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,40
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,44
  • Placering: 7
    Sussie & Hemi
    Totalpoäng: 70 Totalfel: 4 Totaltid: 06:17,10
    Startnr: 14
    Förare: Susanne Anderson
    Hund: Oden-staff Iron Man
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 20
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,10
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,00
  • Placering: 8
    Carina Berglund & Cola
    Totalpoäng: 70 Totalfel: 4 Totaltid: 09:00,90
    Startnr: 5
    Förare: Carina Berglund
    Hund: Oaktoft Cola
    Ras: Miniature American Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 20
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,34
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:11,56
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 9
    Susanne Nilsson & Jackie
    Totalpoäng: 66 Totalfel: 0 Totaltid: 06:41,91
    Startnr: 9
    Förare: Susanne Nilsson
    Hund: Nilac's Annie
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,91
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Fordon:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,00
  • Placering: 10
    Mona Axelsson & Casper
    Totalpoäng: 59 Totalfel: 2 Totaltid: 06:09,69
    Startnr: 11
    Förare: Mona Axelsson
    Hund: Lindatorps Vaganzo
    Ras: Papillon
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,88
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Fordon:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,81
  • Placering: 11
    Lena Östman & Fille
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 06:08,59
    Startnr: 15
    Förare: Lena Östman
    Hund: Dog Flash's Westfield
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,50
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,09
  • Placering: 12
    Francine Skoglund & Cookie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 07:11,13
    Startnr: 4
    Förare: Francine Skoglund
    Hund: Redspot's Clara Cookie Dough
    Ras: Welsh Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,72
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,41
  • Placering: 13
    Lena Sundsrud & Milou
    Totalpoäng: 41 Totalfel: 3 Totaltid: 07:51,56
    Startnr: 16
    Förare: Lena Sundsrud
    Hund: Krumelurens Angel In Love
    Ras: Chihuahua, Långhårig
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,56
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Fordon:
    Poäng: 16
    Fel: 1
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 14
    Maud Gustafsson & Mulle
    Totalpoäng: 39 Totalfel: 4 Totaltid: 08:48,50
    Startnr: 8
    Förare: Maud Gustafsson
    Hund: Manvargens Skogsmulle
    Ras: Pudel mellan
    Behållare:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,50
    Fordon:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 15
    Ingela Karlsson & Millie
    Totalpoäng: 34 Totalfel: 6 Totaltid: 09:26,06
    Startnr: 6
    Förare: Ingela Karlsson
    Hund: Lessieanne's Hope
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,06
    Fordon:
    Poäng: 9
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 16
    Sofia Folestam & Andy
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 08:08,06
    Startnr: 18
    Förare: Sofia Folestam
    Hund: Andy
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,06
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 17
    Christina Lindström & Tindra
    Totalpoäng: 9 Totalfel: 4 Totaltid: 09:30,00
    Startnr: 13
    Förare: Christina Lindström
    Hund: Törnskogens Grace Kelly
    Ras: Collie, korthårig
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Fordon:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 18
    Marie Bankhed & Söpnarby Varri
    Totalpoäng: 5 Totalfel: 4 Totaltid: 09:30,00
    Startnr: 17
    Förare: Marie Bankhed
    Hund: Söpnarby Varri
    Ras: Lapsk Vallhund
    Behållare:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00