Quarsebonosen TSM 2020-10-25 Kolmården

Arrangör: Söderköpings Brukshundklubb
Anordnare: Söderköpings BK

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Birgitta Sondell Domare 2: Camilla Sjöberg

  • Placering: 1
    Ulla Söderbärg & Exi
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 0 Totaltid: 08:19,27
    Startnr: 29
    Förare: Ulla Söderbärg
    Hund: Waterpassion's Eastsea Exi
    Ras: Portugisisk vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,82
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:12,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,17
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 2
    Sara Broms & Sigge
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 09:50,68
    Startnr: 38
    Förare: Sara Broms
    Hund: Lilla Farsbos Sigvard
    Ras: Tax
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,31
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:40,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:25,37
  • Placering: 3
    Jeanette Landstedt & Zakke
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 11:01,94
    Startnr: 18
    Förare: Jeanette Landstedt
    Hund: Sandcroft's Izak Golda of Jari
    Ras: Stabijhoun
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:01,94
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 4
    Carina Bäckemalm & Txon
    Totalpoäng: 72.5 Totalfel: 2 Totaltid: 10:07,79
    Startnr: 4
    Förare: Carina Bäckemalm
    Hund: Spårmarkens Yello
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:39,87
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:27,92
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 5
    Annica Rickardsson & Lilla Blå
    Totalpoäng: 72.5 Totalfel: 5 Totaltid: 09:35,69
    Startnr: 24
    Förare: Annica Rickardsson
    Hund: Wunderbaums this is love
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:37,71
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:57,98
    SSE
  • Placering: 6
    AnnChristin Lindholm & Alba
    Totalpoäng: 70 Totalfel: 2 Totaltid: 08:32,29
    Startnr: 3
    Förare: AnnChristin Lindholm
    Hund: Gullvivebackens Alba
    Ras: Dansksvensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:40,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,29
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 7
    Lena Thunholm & Royce
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 0 Totaltid: 09:51,57
    Startnr: 22
    Förare: Lena Thunholm
    Hund: Mizacks Royce Purple Prince
    Ras: Västgötaspets
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,72
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:40,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:29,85
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 8
    Rolf Lind & Sixten Buhund
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 4 Totaltid: 09:00,28
    Startnr: 28
    Förare: Rolf Lind
    Hund: Sixten
    Ras: Norsk buhund
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:40,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,79
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,49
  • Placering: 9
    Lisbet Karlsson & Zingo
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 4 Totaltid: 09:29,76
    Startnr: 1
    Förare: Lisbet Karlsson
    Hund: Lagottessa Cardelino
    Ras: Lagotto romangolo
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:40,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,73
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:25,03
  • Placering: 10
    Kai Sjögren & Frode
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 0 Totaltid: 09:37,94
    Startnr: 17
    Förare: Kai Sjögren
    Hund: Waterpassion´s Freespirit Frode
    Ras: Portugisisk Vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,56
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:38,62
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,76
  • Placering: 11
    Katarina Barud & Lizzi
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 0 Totaltid: 10:06,04
    Startnr: 14
    Förare: Katarina Barud
    Hund: Maahismäen The Fantasy
    Ras: Flatcoated Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,81
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:40,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:23,23
  • Placering: 12
    Karin Köbin & Bosse
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 0 Totaltid: 10:59,68
    Startnr: 34
    Förare: Karin Köbin
    Hund: Kurbitz Foo Fighter´s my hero
    Ras: Portugisisk Vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,68
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:40,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 13
    Maria Jagerwall & Saga
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 1 Totaltid: 10:53,52
    Startnr: 13
    Förare: Maria Jagerwall
    Hund: Hässlehoffs Medina-Sennadotter
    Ras: Hovawart
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,78
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:40,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:50,74
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 14
    Darya Kupryianchyk & Alice
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 2 Totaltid: 09:24,31
    Startnr: 10
    Förare: Darya Kupryianchyk
    Hund: Best Wishes Sign Of The Shadow
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:42,63
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:40,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,68
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 15
    Carina Forsberg & Cava
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 2 Totaltid: 09:58,40
    Startnr: 27
    Förare: Carina Forsberg
    Hund: Peak'Nstuff Flash Wave
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,97
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:40,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,43
  • Placering: 16
    Åsa Liderfors Verlage & Gin
    Totalpoäng: 52.5 Totalfel: 4 Totaltid: 11:40,00
    Startnr: 32
    Förare: Åsa Liderfors Verlage
    Hund: Havrevingens Gin
    Ras: Hollandse herdershond, korthårig
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:40,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 17
    Madeleine Björnskiöld & Blue Lagoon Kiwi
    Totalpoäng: 52.5 Totalfel: 6 Totaltid: 11:40,00
    Startnr: 20
    Förare: Madeleine Björnskiöld
    Hund: Blue Lagoon Kiwi
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 03:40,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 18
    Susanne Jälkemo & Myran
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 10:31,00
    Startnr: 25
    Förare: Susanne Jälkemo
    Hund: Flashdance Little Miss Sunshine
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:57,28
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:40,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,72
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 19
    Monica Johansson & Ella
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 10:02,35
    Startnr: 36
    Förare: Monica Johansson
    Hund: Hidden Farms Cotton-Candy in Red
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,66
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:40,00
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:52,69
  • Placering: 20
    Margareta Lantz & Sanna
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 10:16,78
    Startnr: 33
    Förare: Margareta Lantz
    Hund: Argenta´s Rhianna
    Ras: Schnauzer, peppar & salt
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,78
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:40,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 21
    Helena Wilhelmsson & Junior
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 10:52,37
    Startnr: 12
    Förare: Helena Wilhelmsson
    Hund: Junior
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,37
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:40,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 22
    Inger Sjöstrand & Milou
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 10:36,94
    Startnr: 7
    Förare: Inger Sjöstrand
    Hund: Milou
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,94
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:40,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 23
    Erika Karlsson & Hasse
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 10:56,10
    Startnr: 37
    Förare: Erika Karlsson
    Hund: Tizzel Hasse I Tango Me Quindim
    Ras: Podengo portugues, liso/pequeno
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,10
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:40,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 24
    Eva Linderoth & Wille
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 11:03,34
    Startnr: 40
    Förare: Eva Linderoth
    Hund: Seasymphony Great Balls of Fire
    Ras: Golden retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,31
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 03:40,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:57,03
  • Placering: 25
    Eva Carlsson & Zally
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 08:53,56
    Startnr: 21
    Förare: Eva Carlsson
    Hund: Zally
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:03,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:40,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,56
  • Placering: 26
    Maria Larsson & Vilja
    Totalpoäng: 47.5 Totalfel: 0 Totaltid: 10:04,42
    Startnr: 26
    Förare: Maria Larsson
    Hund: All-about-Asta
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:40,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,42
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 27
    Barbro Fransson & Yara
    Totalpoäng: 47.5 Totalfel: 0 Totaltid: 11:07,71
    Startnr: 2
    Förare: Barbro Fransson
    Hund: Born To Win Warrior Yara
    Ras: Vit Herdehund
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:40,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:27,71
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 28
    Marie Hedberg & Elsa
    Totalpoäng: 47.5 Totalfel: 2 Totaltid: 10:44,72
    Startnr: 16
    Förare: Marie Hedberg
    Hund: Azzie
    Ras: Belgisk vallhund/ malinois
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:40,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:04,72
  • Placering: 29
    Cari Hansson & Nora
    Totalpoäng: 47.5 Totalfel: 2 Totaltid: 11:39,99
    Startnr: 9
    Förare: Cari Hansson
    Hund: Blue Alert's No Regrets
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:40,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:59,99
  • Placering: 30
    Ingela Larsson Kindeland & Essie
    Totalpoäng: 40 Totalfel: 2 Totaltid: 11:40,00
    Startnr: 31
    Förare: Ingela Larsson Kindeland
    Hund: Cockernest Essie of Hero
    Ras: Cocker
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:40,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 30
    Annika Andersson & Halli
    Totalpoäng: 40 Totalfel: 2 Totaltid: 11:40,00
    Startnr: 15
    Förare: Annika Andersson
    Hund: Rognebergtrollet´s Halli
    Ras: Svensk Lapphund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:40,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 32
    Peter Borglund & Sammie
    Totalpoäng: 37.5 Totalfel: 4 Totaltid: 11:40,00
    Startnr: 6
    Förare: Peter Borglund
    Hund: Magic Storm:s Signor Sammie
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:40,00
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 32
    Barbro Petersson & Nickie
    Totalpoäng: 37.5 Totalfel: 4 Totaltid: 11:40,00
    Startnr: 23
    Förare: Barbro Petersson
    Hund: Latorps Kanel
    Ras: Irish Softcoated Wheaten Terrier
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:40,00
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 34
    Pia Vanhanen & Nelson
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 2 Totaltid: 11:28,35
    Startnr: 19
    Förare: Pia Vanhanen
    Hund: Åtta små tassarnas Exxon
    Ras: Stabijhoun
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:28,35
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 35
    Margareta Lönn & Lisa
    Totalpoäng: 30 Totalfel: 5 Totaltid: 11:40,00
    Startnr: 5
    Förare: Margareta Lönn
    Hund: Jäderöns Irish Mist
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:40,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 36
    Susanne Eriksson & Amber
    Totalpoäng: 22.5 Totalfel: 4 Totaltid: 11:40,00
    Startnr: 8
    Förare: Susanne Eriksson
    Hund: Gnällspikens Amber Queen
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:40,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 37
    Jenny Wallin & Toonie
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 5 Totaltid: 11:40,00
    Startnr: 35
    Förare: Jenny Wallin
    Hund: Shellrick's Just A Pearl
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 03:40,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 38
    Gunilla Karlsson & Ture
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 6 Totaltid: 11:40,00
    Startnr: 11
    Förare: Gunilla Karlsson
    Hund: Astelita's Sea-Borne Pirat
    Ras: Dvärgpudel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:40,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00