TSM 2019-03-25 Uddevalla

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Häst- och Hundskolan (Ann-Louise Ryrvik)

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Ann-louise Ryrvik Domare 2: Maria Edelton

  • Placering: 1
    Lise Bach & Tilde
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 07:20,33
    Startnr: 29
    Förare: Lise Bach
    Hund: Tilde
    Ras: Engelsk Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,37
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:23,84
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:01,19
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,93
  • Placering: 2
    Lotta Castell & Virus
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 07:51,72
    Startnr: 9
    Förare: Lotta Castell
    Hund: Stjärnglimtens Sirius
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,34
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:40,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:30,97
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,41
  • Placering: 3
    Mia Tegbrant & Lava
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 08:32,16
    Startnr: 16
    Förare: Mia Tegbrant
    Hund: Flushpoint What A Navigator
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,07
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:31,34
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,28
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:57,47
  • Placering: 4
    Rikako Fujita & Ashika
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 08:47,28
    Startnr: 15
    Förare: Rikako Fujita
    Hund: Svansviftarnas Amazing Ashika
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,90
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:58,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:07,19
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:28,44
  • Placering: 5
    Carina Berglund & Cola
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 11:26,07
    Startnr: 20
    Förare: Carina Berglund
    Hund: Oaktoft Cola
    Ras: Miniature American Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,16
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:59,81
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:36,35
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:33,75
  • Placering: 6
    Maria Olsson & Vimsa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 08:15,26
    Startnr: 7
    Förare: Maria Olsson
    Hund: Rödtottarnas Vimsa
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,37
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:10,09
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:52,43
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:40,37
  • Placering: 7
    Anna Barnö & Majken
    Totalpoäng: 92 Totalfel: 0 Totaltid: 09:58,07
    Startnr: 34
    Förare: Anna Barnö
    Hund: Songbirds Delia
    Ras: Labrador
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:45,56
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:51,04
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,47
    Utomhus:
    Poäng: 17
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 8
    Jeanette Hellberg & Dexter
    Totalpoäng: 90 Totalfel: 0 Totaltid: 10:08,41
    Startnr: 26
    Förare: Jeanette Hellberg
    Hund: Traumers Fridolf
    Ras: Dansk-Svensk Gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,56
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:22,82
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:59,03
  • Placering: 9
    Ingela Larsson Kindeland & Walle
    Totalpoäng: 87.5 Totalfel: 0 Totaltid: 09:50,48
    Startnr: 22
    Förare: Ingela Larsson Kindeland
    Hund: Cockergold Life is good
    Ras: Cocker
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,93
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:43,13
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:37,42
    SSE
  • Placering: 10
    Marie Sjöberg & TAZZ
    Totalpoäng: 87.5 Totalfel: 0 Totaltid: 11:25,50
    Startnr: 30
    Förare: Marie Sjöberg
    Hund: Chess Player Tasmanian Pearl
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:15,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:10,69
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:29,50
  • Placering: 11
    Marie Axelsson & Kyra
    Totalpoäng: 87.5 Totalfel: 2 Totaltid: 07:34,18
    Startnr: 18
    Förare: Marie Axelsson
    Hund: Ayras Like-Love
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,18
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:03,25
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:45,75
  • Placering: 12
    Eva Månsson & Zandi
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 2 Totaltid: 11:01,43
    Startnr: 24
    Förare: Eva Månsson
    Hund: Abadessan's Zandi
    Ras: Portugisisk vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:27,96
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 1
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:07,78
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:25,69
  • Placering: 13
    Susanne Johansson & Mio
    Totalpoäng: 83 Totalfel: 0 Totaltid: 08:35,99
    Startnr: 32
    Förare: Susanne Johansson
    Hund: Sångfågelns Mr Redburn
    Ras: labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,56
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:38,40
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,03
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 14
    Elisabeth Ekeroth & Judith
    Totalpoäng: 83 Totalfel: 0 Totaltid: 09:49,70
    Startnr: 4
    Förare: Elisabeth Ekeroth
    Hund: Ammiellas Judith Prinsessa Af Veum
    Ras: Portugisisk Vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,60
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:43,85
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,25
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 15
    Michaela Andreasson & Loke
    Totalpoäng: 83 Totalfel: 2 Totaltid: 09:08,94
    Startnr: 11
    Förare: Michaela Andreasson
    Hund: Jämtesjöns Loke av Ella
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,19
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:41,03
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,72
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 16
    Sofia Folestam & Andy
    Totalpoäng: 83 Totalfel: 2 Totaltid: 11:22,49
    Startnr: 33
    Förare: Sofia Folestam
    Hund: Andy
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,56
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:27,93
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:53,00
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 17
    Marianne Nilsson & Didde
    Totalpoäng: 83 Totalfel: 3 Totaltid: 10:55,22
    Startnr: 3
    Förare: Marianne Nilsson
    Hund: Twinflowers Deed I Do Az Tobi
    Ras: Schapendoes
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,78
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:09,09
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:27,35
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 18
    Monica Persson & Kotten
    Totalpoäng: 77.5 Totalfel: 0 Totaltid: 13:15,31
    Startnr: 17
    Förare: Monica Persson
    Hund: Beachrunner´s Pannacotta
    Ras: Parson Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:05,56
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:39,75
  • Placering: 19
    Leif Brinck & Maja
    Totalpoäng: 73 Totalfel: 2 Totaltid: 11:15,56
    Startnr: 8
    Förare: Leif Brinck
    Hund: Scheffelfältets Ricciolina Maja
    Ras: Lagotto
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,90
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,66
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 20
    Marianne Olsson & Hilton
    Totalpoäng: 73 Totalfel: 2 Totaltid: 11:26,32
    Startnr: 1
    Förare: Marianne Olsson
    Hund: Kristaras Happy Heaton
    Ras: Engelsk Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:19,38
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,69
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:59,25
  • Placering: 21
    Fredrika Jonasson & Magic
    Totalpoäng: 70.5 Totalfel: 0 Totaltid: 12:33,65
    Startnr: 25
    Förare: Fredrika Jonasson
    Hund: Good Girl's Panda Magic
    Ras: Parson russell terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,78
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:33,87
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 22
    Ann Samsioe & Selma
    Totalpoäng: 70.5 Totalfel: 2 Totaltid: 12:01,94
    Startnr: 21
    Förare: Ann Samsioe
    Hund: Radiant Star's Affectionate Aime'e
    Ras: Leonberger
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,56
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:55,38
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 23
    Maria Mellblom Larsson & Wasabi
    Totalpoäng: 70.5 Totalfel: 2 Totaltid: 12:24,91
    Startnr: 6
    Förare: Maria Mellblom Larsson
    Hund: Rondevu For Your Eyes Only
    Ras: American staffordshire terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,53
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:55,38
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 24
    Hélena Almrot & Nova
    Totalpoäng: 68 Totalfel: 2 Totaltid: 12:04,51
    Startnr: 23
    Förare: Hélena Almrot
    Hund: El Merino's New Age
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:31,88
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:32,63
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 25
    Heléne Olsson & Alfons
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 0 Totaltid: 13:07,19
    Startnr: 27
    Förare: Heléne Olsson
    Hund: Goldfashion Beauty and the best
    Ras: Golden retriver
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:07,19
    SSE
  • Placering: 26
    Lisbeth Lisshammar & Julia
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 2 Totaltid: 11:44,69
    Startnr: 36
    Förare: Lisbeth Lisshammar
    Hund: Vitahotellets Anne of Cleves
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,16
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:58,53
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 27
    Marie Helenius & Penny
    Totalpoäng: 58 Totalfel: 2 Totaltid: 12:23,18
    Startnr: 37
    Förare: Marie Helenius
    Hund: Solid Harmony’s Penny Pinn
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:23,18
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 28
    Linda Ryman & Vera
    Totalpoäng: 58 Totalfel: 2 Totaltid: 12:38,60
    Startnr: 35
    Förare: Linda Ryman
    Hund: Darnells Staff Michelle Rodriguez
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:05,63
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:02,97
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 29
    Maria Alzen-Kristiansson & Annie
    Totalpoäng: 58 Totalfel: 4 Totaltid: 12:47,37
    Startnr: 31
    Förare: Maria Alzen-Kristiansson
    Hund: XHOUSE XTRA
    Ras: Jack Russell terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,62
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:12,75
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 30
    Yvonne Nordberg & Louisa
    Totalpoäng: 52.5 Totalfel: 2 Totaltid: 13:16,96
    Startnr: 12
    Förare: Yvonne Nordberg
    Hund: Choowo/Liz ziri
    Ras: Chihuahua
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,96
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 31
    Beatrice Bergqvist & Simbaa
    Totalpoäng: 52.5 Totalfel: 4 Totaltid: 11:31,84
    Startnr: 19
    Förare: Beatrice Bergqvist
    Hund: Cezeta All included
    Ras: American staffordshire terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:31,84
  • Placering: 32
    Rebecka Högegård & Stella
    Totalpoäng: 48 Totalfel: 2 Totaltid: 12:54,00
    Startnr: 13
    Förare: Rebecka Högegård
    Hund: Corinnas Felicia
    Ras: Schipperke
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 33
    Ros-Marie Dellgran & Buddy
    Totalpoäng: 45.5 Totalfel: 2 Totaltid: 12:41,82
    Startnr: 14
    Förare: Ros-Marie Dellgran
    Hund: Rödtottarnas Sjöbuse
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:41,82
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 34
    gun johansson & Alma
    Totalpoäng: 45.5 Totalfel: 4 Totaltid: 13:00,94
    Startnr: 2
    Förare: gun johansson
    Hund: västspetsens appsoluta alma
    Ras: västgötaspets
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:00,94
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 35
    Kirsten Kristiansen & Youbee
    Totalpoäng: 35.5 Totalfel: 6 Totaltid: 14:00,00
    Startnr: 28
    Förare: Kirsten Kristiansen
    Hund: Dreamcatcher´s Stellar Evolution
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 36
    Mimmi Winskog & Qaramell
    Totalpoäng: 22.5 Totalfel: 3 Totaltid: 14:00,00
    Startnr: 5
    Förare: Maria Winskog
    Hund: Kullhagas E Qaramell From Ricci
    Ras: Långhårig Chihuahua
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 04:00,00