TSM 2018-02-24 Linköping

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Hundens och djurens beteendecenter

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Annelie Andersson Domare 2: Ann-Sofie Svenman

  • Placering: 1
    Pia Bejbom & Manne
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 00:54,24
    Startnr: 10
    Förare: Pia Bejbom
    Hund: Sänningegårdens Manne Mångubbe
    Ras: Västgötaspets
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,05
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,04
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,07
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,07
  • Placering: 2
    Birgit Lindh & Härja
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 00:56,13
    Startnr: 14
    Förare: Birgit Lindh
    Hund: Tonedo´s Super Härja
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,09
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,02
    SSE
  • Placering: 3
    Susanne Caldemar & Ella
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:20,15
    Startnr: 21
    Förare: Susanne Caldemar
    Hund: Ducktollers Stracciatella McSpike
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,08
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,04
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,02
  • Placering: 4
    Cathrine Jonsson & Yezz
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:25,25
    Startnr: 13
    Förare: Cathrine Jonsson
    Hund: Herding Instinct´s Voice of Victory
    Ras: Svensk Lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,09
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,02
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,03
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,09
  • Placering: 5
    Eva Jarlö & Russelcards Ray
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:29,16
    Startnr: 3
    Förare: Eva Jarlö
    Hund: Russelcards Ray
    Ras: Welsh Corgi Cardigan
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,01
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,03
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,06
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,04
    SSE
  • Placering: 6
    Christina Våleman & Elliot
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:35,19
    Startnr: 22
    Förare: Christina Våleman
    Hund: Belizia Elliot af Biscotti
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,00
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,08
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,08
  • Placering: 7
    Irene Johansson & Zappo
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:43,16
    Startnr: 1
    Förare: Irene Johansson
    Hund: Birdcherrys Nicholas Cage
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,07
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,06
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,00
  • Placering: 8
    Florence Nagy & Tillyhills Frid och Fröjd
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:49,17
    Startnr: 26
    Förare: Florence Nagy
    Hund: Tillyhills Frid och Fröjd
    Ras: Australian Sheperd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,03
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,09
  • Placering: 9
    Catharina Steen & Quincie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:49,93
    Startnr: 23
    Förare: Catharina Steen
    Hund: Revalills Leta go Quincie
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,08
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,05
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,05
    SSE
  • Placering: 10
    Sofia Olsson & Glenn
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:50,11
    Startnr: 32
    Förare: Sofia Olsson
    Hund: Skovfarmen´s Brown Nooroo NoName
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,06
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,00
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,04
  • Placering: 11
    AnnaKajsa Gullberg-Dahl & Rio
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:52,20
    Startnr: 33
    Förare: annakajsa gullberg-dahl
    Hund: Rio
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,06
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,01
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,04
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,08
  • Placering: 12
    Linda Fogelquist Hedwall & Kid
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:02,15
    Startnr: 19
    Förare: Linda Fogelquist Hedwall
    Hund: Meet Myown Excellence Noir
    Ras: Australian Sheperd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,05
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,04
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,02
    SSE
  • Placering: 13
    Annelie Frejås & Cosmo
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:49,19
    Startnr: 20
    Förare: Annelie Frejås
    Hund: Elsamåves Finfina Figge
    Ras: Dansksvensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,07
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,06
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,05
  • Placering: 14
    Christina Rolf & Trulle
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:58,14
    Startnr: 8
    Förare: Christina Rolf
    Hund: Andrummets stormage
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,05
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,05
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,03
  • Placering: 15
    Åsa Engström & Waving tails cappuccino
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:10,21
    Startnr: 17
    Förare: Åsa Engström
    Hund: Waving tails cappuccino
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,08
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,01
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,05
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,05
  • Placering: 16
    Karin Nygren Kind & Astriid
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:33,13
    Startnr: 16
    Förare: Karin Nygren Kind
    Hund: Astriid
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,01
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,03
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,07
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,00
    SSE
  • Placering: 17
    Johanna Melin & Nala
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:35,18
    Startnr: 15
    Förare: Johanna Melin
    Hund: Nala
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:49,05
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,08
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,05
  • Placering: 18
    Catharina Hjärtström & Felix
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:54,18
    Startnr: 25
    Förare: Catharina Hjärtström
    Hund: Färingehusets Isidor
    Ras: Dvärgpudel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,05
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,05
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,03
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:45,03
  • Placering: 19
    Maria Bjällerhag Svejd & Lykka
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:05,21
    Startnr: 9
    Förare: Maria Bjällerhag Svejd
    Hund: Windcraft Here Beside you
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,05
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,05
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,06
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,05
    SSE
  • Placering: 20
    Heléne Berzelius & Balder
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:28,15
    Startnr: 6
    Förare: Heléne Berzelius
    Hund: Happy Pearls Dark Heaven
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,07
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:45,01
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,07
  • Placering: 21
    Margareta Lönn & Lisa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 04:58,19
    Startnr: 5
    Förare: Margareta Lönn
    Hund: Jäderöns Irish Mist
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,02
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:28,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:57,08
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,06
  • Placering: 22
    Anna Landqvist & Mogrel´s Yardley York
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 3 Totaltid: 05:17,10
    Startnr: 30
    Förare: Anna Landqvist
    Hund: Mogrel´s Yardley York
    Ras: Lancashire heeler
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 01:59,99
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:53,06
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:52,03
  • Placering: 23
    Inger Sjöstrand & Zoccan
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 02:39,13
    Startnr: 12
    Förare: Inger Sjöstrand
    Hund: Aqualines Little Beauty
    Ras: Kromfohrländer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,03
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,09
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:59,99
  • Placering: 24
    Nina Torvinen & Luna
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 1 Totaltid: 05:03,10
    Startnr: 28
    Förare: Nina Torvinen
    Hund: Dendridge Sweetie
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,05
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 01:59,99
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,01
  • Placering: 25
    Mimmi Winskog & Qaramell
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:44,17
    Startnr: 18
    Förare: Maria Winskog
    Hund: Kulhagas E Qaramell From Ricci
    Ras: Långhårig Chihuahua
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:59,99
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,01
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,08
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,08
  • Placering: 26
    Linda Gustafsson & Riaddokas Xtreme
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:11,13
    Startnr: 27
    Förare: Linda Gustafsson
    Hund: Riaddokas Xtreme
    Ras: Finsk Lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,08
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,05
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:59,99
  • Placering: 27
    Sophi Nersäter Nilsson & Soda
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:11,19
    Startnr: 24
    Förare: Sophi Nersäter Nilsson
    Hund: Whiteboards mousetrap
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,08
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:59,99
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,03
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,09
  • Placering: 28
    Jessica Mann & Gip
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:52,13
    Startnr: 7
    Förare: Jessica Mann
    Hund: Windanns Florence
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:59,99
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,06
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,01
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,05
    SSE
  • Placering: 29
    Sandra Hjalmarsson & Ida
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 03:46,03
    Startnr: 4
    Förare: Sandra Hjalmarsson
    Hund: Idun Temikas af Gazton
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:59,99
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,03
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:07,99
  • Placering: 30
    Berit Johansson & Pysen
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 4 Totaltid: 03:56,21
    Startnr: 11
    Förare: Berit Johansson
    Hund: PealCrafts´s Black is Black
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,08
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,07
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,07
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 4
    Tid: 01:59,99
  • Placering: 31
    Anneli Henriksson & Hedda
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:27,09
    Startnr: 29
    Förare: Anneli Henriksson
    Hund: Ruby River´s Hedda
    Ras: Tervuren
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:59,99
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,07
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,01
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:59,99
  • Placering: 32
    Fredrika Jonasson & Chi
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:45,09
    Startnr: 31
    Förare: Fredrika Jonasson
    Hund: Good Girl´s Chi Chi
    Ras: Parson russel terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:59,99
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,04
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,05
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:59,99