TSM 2018-07-08 Färjestaden, Öland

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Lines Hundskola

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Lotta Bauer Domare 2: Sofia Angeleby

  • Placering: 1
    Irene Sturesson & Fonzie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:12,19
    Startnr: 19
    Förare: Irene Sturesson
    Hund: Trofast Camaro
    Ras: Labrador Retreiver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,32
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,93
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,94
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,00
  • Placering: 2
    AnnLouise Ingvarsson & Snäckan
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:31,00
    Startnr: 3
    Förare: AnnLouise Ingvarsson
    Hund: Himlahunden Carole King
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,94
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,31
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,03
  • Placering: 3
    Jeanette Nilcrantz & Zajja
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:33,44
    Startnr: 14
    Förare: Jeanette Nilcrantz
    Hund: Zajja
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,56
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,13
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,47
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,28
  • Placering: 4
    Helen Axelsson & Signe
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:38,99
    Startnr: 5
    Förare: Helen Axelsson
    Hund: Lapinlunas Karamelli
    Ras: Finsk lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,56
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,19
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,40
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,84
  • Placering: 5
    Olle Ingvarsson & Snozan
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:40,32
    Startnr: 4
    Förare: Olle Ingvarsson
    Hund: Himlahunden Scilla
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,19
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,63
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,25
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,25
  • Placering: 6
    Elona connysson & Tippex
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:46,60
    Startnr: 13
    Förare: Elona Connysson
    Hund: Spotdog's Evening Emerald
    Ras: Dalmatiner
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,52
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,17
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,72
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,19
  • Placering: 7
    Fredrika Jonasson & Magic
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:01,23
    Startnr: 8
    Förare: Fredrika Jonasson
    Hund: Good Girl's Panda Magic
    Ras: Parson russell terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,77
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,86
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,66
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,94
  • Placering: 8
    Gull-Maj Sundquist & Devin
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:39,71
    Startnr: 20
    Förare: Gull-Maj Sundquist
    Hund: Kråkslottets Divine the Magic
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,52
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,97
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,50
  • Placering: 9
    Anne-Marie Linderö & Kero
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:02,38
    Startnr: 35
    Förare: Anne-Marie Linderö
    Hund: Lapprott,s Algott
    Ras: Finsk Lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,83
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,61
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,44
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,50
  • Placering: 10
    Nina Torvinen & Luna
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 02:45,77
    Startnr: 10
    Förare: Nina Torvinen
    Hund: Denridge sweetie
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,45
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,51
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,81
  • Placering: 11
    Ann Samsioe & Selma
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:55,67
    Startnr: 33
    Förare: Ann Samsioe
    Hund: Radiant Star's Affectionate Aime'e
    Ras: Leonberger
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,57
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,57
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,53
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 12
    Lilian Flinge & Freak le chics Brechtje
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 1 Totaltid: 03:39,73
    Startnr: 1
    Förare: Lilian Flinge
    Hund: Freak le chics Brechtje
    Ras: Holländsk herdehund korthårig
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:47,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,51
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 13
    Camilla Nilsson & Mia
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:22,25
    Startnr: 6
    Förare: Camilla Nilsson
    Hund: Wesa Bogrs Mamma Mia
    Ras: Welsh corgi cardigan
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,13
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,56
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,56
  • Placering: 14
    Susanne Karlsson & Gissa
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:41,11
    Startnr: 16
    Förare: Susanne Karlsson
    Hund: Gissa
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,85
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,85
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,41
  • Placering: 15
    Eva Pihlblad & Jazz
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:49,89
    Startnr: 17
    Förare: Eva Pihlblad
    Hund: Excerno Yas Does
    Ras: Shapendoes
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,23
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,47
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,19
  • Placering: 16
    Lisa Johansson & Affe
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:58,68
    Startnr: 15
    Förare: Lisa Johansson
    Hund: Affe
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,81
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,78
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,09
  • Placering: 17
    Carin Lundberg Papp & Malwa
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:22,13
    Startnr: 7
    Förare: Carin Lundberg Papp
    Hund: Blackfall´s Midsummer night´s Dream
    Ras: Shetland Sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,12
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,04
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,97
  • Placering: 18
    Marianne Fransson & Stina
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:22,51
    Startnr: 25
    Förare: Marianne Fransson
    Hund: Good Girls Tomhawk Stina
    Ras: Parson Russel Terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,34
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,04
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,13
  • Placering: 19
    Barbro Kantberg & Vinnah
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:31,87
    Startnr: 21
    Förare: Barbro Kantberg
    Hund: Kantbergets Vinnah Vildadotter
    Ras: Riesenschnauzer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,35
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,40
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,12
  • Placering: 20
    Monica Persson & Janis
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:43,82
    Startnr: 9
    Förare: Monica Persson
    Hund: Pannakottens Sköna Janis
    Ras: Parson russell terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,46
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,71
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,65
  • Placering: 21
    Anne Larsen & Risse
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 4 Totaltid: 03:55,95
    Startnr: 42
    Förare: Anne Larsen
    Hund: Curie
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,16
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,73
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,06
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 4
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 22
    Cina Wisser-Carlsson & Bella
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 04:40,95
    Startnr: 32
    Förare: Cina Wisser-Carlsson
    Hund: Bella
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,15
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,80
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 23
    Marie Leandersson & Chillidream's Mustard-Sally
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 05:43,14
    Startnr: 23
    Förare: Marie Leandersson
    Hund: Chillidream's Mustard-Sally
    Ras: Engelsk Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,98
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,16
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 24
    Viveca Ericson & Honey
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:06,26
    Startnr: 34
    Förare: Viveca Ericson
    Hund: Shelfield Hot Stuff
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,73
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,53
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 25
    Helene Åkesson Blom & Sigge
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 05:08,22
    Startnr: 29
    Förare: Helene Åkesson Blom
    Hund: Caudatus Holiday Maker
    Ras: Schnauzer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,24
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,98
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 26
    Maria Sunnerborn & Zingo
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 05:52,11
    Startnr: 30
    Förare: Maria Sunnerborn
    Hund: Friesvik's Zingo af Zäta of Yerke
    Ras: Stabijhoun
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,13
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,98
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 27
    Linda Gustafsson & Raiddokas Xtreme
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 02:41,14
    Startnr: 12
    Förare: Linda Gustafsson
    Hund: Raiddokas Xtreme
    Ras: Finsk Lapphund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,23
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 00:02,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,91
  • Placering: 28
    Cecilia Rooth & Dixie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 04:46,60
    Startnr: 18
    Förare: Cecilia Rooth
    Hund: Kråkslottets Lovely the Magic
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,16
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,44
  • Placering: 29
    Agneta Siwertz & Merry
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:31,64
    Startnr: 39
    Förare: Agneta Siwertz
    Hund: Merry
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,58
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,06
  • Placering: 30
    Helen Frid & Missnutt's Harmony Harry
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 05:16,00
    Startnr: 22
    Förare: Helen Frid
    Hund: Missnutt's Harmony Harry
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,53
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,47
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 31
    Helén Wåhlstrand Persson & Meggy
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 05:39,68
    Startnr: 31
    Förare: Helén Wåhlstrand Persson
    Hund: Meggy
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,66
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,02
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 32
    Charlotte Augustzen & Zoey
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 06:14,98
    Startnr: 37
    Förare: Charlotte Augustzen
    Hund: Zingoallas Magic Malala
    Ras: Schapendoes
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,98
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 33
    Lena Lange & Frans
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 3 Totaltid: 06:54,81
    Startnr: 36
    Förare: Lena Lange
    Hund: Båtsman
    Ras: Pudel, mellan
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,81
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 34
    Yvonne Kinberg & Bed`ykins Aspenella-Camella
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 3 Totaltid: 06:56,22
    Startnr: 44
    Förare: Yvonne Kinberg
    Hund: Bed`ykins Aspenella-Camella
    Ras: Perro Sin Pelo Del Peru-Medio
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,22
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 35
    Kerstin Knobloch & Eka
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 06:17,67
    Startnr: 43
    Förare: Kerstin Knobloch
    Hund: Ekhöjdens Eka
    Ras: Riesenschnauzer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,67
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 36
    Malin Leifsdotter & Lexie
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 06:49,06
    Startnr: 41
    Förare: Malin Leifsdotter
    Hund: Kantberget´s go for gold
    Ras: Riesenschnauzer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,06
  • Placering: 37
    Lennart Fogelberg & Clumbrolds Byebye Miss American Pie
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 7 Totaltid: 06:57,59
    Startnr: 38
    Förare: Lennart Fogelberg
    Hund: Clumbrolds Byebye Miss American Pie
    Ras: WELSH SPRINGER SPANIEL
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,59
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 38
    Sandra Bern & Blixtra evviva estelle
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 5 Totaltid: 08:00,00
    Startnr: 28
    Förare: Sandra Bern
    Hund: Blixtra evviva estelle
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00