TSM 2019-06-15 Forshaga

Arrangör: Curly Coated Retriever Klubben
Anordnare: Curly Coated Retrieverklubben

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Mats Hedlund

  • Placering: 1
    Monica Larsson & Ariel
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:39,41
    Startnr: 20
    Förare: Monica Larsson
    Hund: Ariel
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,91
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,63
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,56
  • Placering: 2
    Jenny Nilson & Figge
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:48,97
    Startnr: 10
    Förare: Jenny Nilson
    Hund: Wildblomman Figaro
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,66
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,97
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,44
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:31,90
  • Placering: 3
    Kjell-Åke Marcusson & Jackie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:22,31
    Startnr: 14
    Förare: Kjell-Åke Marcusson
    Hund: Sheltilyckans Dazzling Emerald
    Ras: Shetland Sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,53
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:57,50
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,78
  • Placering: 4
    Rebecka Högegård & Aya
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 04:58,13
    Startnr: 22
    Förare: Rebecka Högegård
    Hund: Corinnas Illustra
    Ras: Schipperke
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,66
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:02,78
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:23,47
  • Placering: 5
    Maud Alm & Blixten
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:09,90
    Startnr: 23
    Förare: Maud Alm
    Hund: Kyang´s Major Makadan
    Ras: Tibetansk terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,37
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,19
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,34
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 6
    Per Hildebrand & Atlas
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:02,32
    Startnr: 12
    Förare: Per Hildebrand
    Hund: Coccolone Atlas
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,94
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,81
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,57
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 7
    Annica Bergdahl & Undis
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:39,22
    Startnr: 15
    Förare: Annica Bergdahl
    Hund: Momabos winding river
    Ras: Pudel, stor
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,69
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,25
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,28
  • Placering: 8
    Lena Sundsrud & Gizmo
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 1 Totaltid: 05:18,51
    Startnr: 21
    Förare: Lena Sundsrud
    Hund: Army Of Angels The Grand Duke
    Ras: Chihuahua, Långhårig
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,85
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:40,88
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,78
  • Placering: 9
    Ann-Sofie Säll & Kiwi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:54,50
    Startnr: 4
    Förare: ann-sofie säll
    Hund: Kiwi
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,00
  • Placering: 10
    MajBritt Bergström & Siri
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:58,93
    Startnr: 17
    Förare: MajBritt Bergström
    Hund: Bellamigo Dancing Guernica
    Ras: Perro de agua espanol
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:43,63
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,65
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,65
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 11
    Helén Bergman & Eddie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:09,85
    Startnr: 2
    Förare: Helén Bergman
    Hund: Chassellis Henry Bockstoce
    Ras: Podengo Portugues, Liso/pequeno
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,91
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,35
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:59,59
  • Placering: 12
    Kristina Westerlind & Lovis
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 04:09,34
    Startnr: 16
    Förare: Kristina Westerlind
    Hund: Hux Flux Lovisa Lapis Lazuli
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,53
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:24,87
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,94
  • Placering: 13
    Maud Olsen Johansson & Mercedes
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 04:44,19
    Startnr: 8
    Förare: Maud Olsen Johansson
    Hund: Swedehof's Mercedes
    Ras: Hovawart
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,66
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,53
  • Placering: 14
    Margareta Hänninen & Chilla
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 04:47,33
    Startnr: 13
    Förare: Margareta Hänninen
    Hund: Soldrivans Eye För Fusion
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,68
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,65
  • Placering: 15
    Gunilla Karlström & Biskvi
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:34,47
    Startnr: 9
    Förare: Gunilla Karlström
    Hund: Uved's Lioba Salad
    Ras: Curly coated retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,25
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,22
  • Placering: 16
    Jan-Eric Nilsson & Tela
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:19,65
    Startnr: 7
    Förare: Jan-Eric Nilsson
    Hund: Mylabs Butterfly Twists
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,31
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,34
  • Placering: 17
    Elin Dahlin & Uno
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:55,25
    Startnr: 25
    Förare: Elin Dahlin
    Hund: Lundens Bellagotto Jolly Roger
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,10
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,15
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 18
    Sören Olsson & Basco
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 05:59,63
    Startnr: 11
    Förare: Sören Olsson
    Hund: Mylabs Spicy Tabasco
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,06
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,57
  • Placering: 19
    Ingela Karlsson & Wilma
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 0 Totaltid: 07:28,65
    Startnr: 5
    Förare: Ingela Karlsson
    Hund: Goldsticks Goldeneye
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,65
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 20
    Lena Holm & Wilda
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 0 Totaltid: 07:31,50
    Startnr: 1
    Förare: Lena Holm
    Hund: Smörsoppens Lingon
    Ras: Welsh springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,50
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 21
    Jan Hultberg & Axl
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 07:19,34
    Startnr: 3
    Förare: Jan Hultberg
    Hund: Aristocurl`s Paxton
    Ras: Curly coated retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,34
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 22
    Ann-Kristin Nilsson & Svea
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 07:46,63
    Startnr: 19
    Förare: Ann-Kristin Nilsson
    Hund: Little Frogs Zane Valpolicella
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,63
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 23
    Cecilia Ramberg & Antique
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 08:03,28
    Startnr: 6
    Förare: Cecilia Ramberg
    Hund: Ramgårdens Antique
    Ras: Tysk Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,28
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 24
    Eva Hallén & Soraya
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 08:18,47
    Startnr: 18
    Förare: Eva Hallén
    Hund: Aya
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,47
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 25
    Gunilla Innanfors & Amira
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 7 Totaltid: 08:42,03
    Startnr: 24
    Förare: Gunilla Innanfors
    Hund: Agildes Ready for Attention
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriver
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 01:42,03
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00