TSM 2019-09-14 Sysslebäck

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: C:nas Triss

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Birgitta Sondell

  • Placering: 1
    Carin Ahlstedt & Zelma
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:08,04
    Startnr: 3
    Förare: Carin Ahlstedt
    Hund: AlphasGoodGirl
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:29,98
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,03
  • Placering: 2
    Maria Blomberg & Yin
    Totalpoäng: 88 Totalfel: 0 Totaltid: 05:12,93
    Startnr: 1
    Förare: Maria Blomberg
    Hund: Yin
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,81
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,96
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,16
  • Placering: 3
    Heléne Berzelius & Balder
    Totalpoäng: 88 Totalfel: 2 Totaltid: 05:54,08
    Startnr: 4
    Förare: Heléne Berzelius
    Hund: Happy Pearls Dark Heaven
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:59,92
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,19
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,97
  • Placering: 4
    Sofia Folestam & Andy
    Totalpoäng: 87 Totalfel: 2 Totaltid: 07:00,29
    Startnr: 15
    Förare: Sofia Folestam
    Hund: Andy
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,78
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,16
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:02,35
  • Placering: 5
    Rita Ohlson & Nimrod
    Totalpoäng: 87 Totalfel: 2 Totaltid: 07:02,25
    Startnr: 7
    Förare: Rita Ohlson
    Hund: J C.I.B.Birkhahn Nimrod
    Ras: Korthårig Vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,37
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,72
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,16
  • Placering: 6
    Lena Östman & Fille
    Totalpoäng: 87 Totalfel: 2 Totaltid: 07:16,45
    Startnr: 11
    Förare: Lena Östman
    Hund: Dog Flash's Westfield
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,72
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:01,82
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,91
  • Placering: 7
    Anna Elfström & Theo
    Totalpoäng: 80 Totalfel: 2 Totaltid: 08:32,99
    Startnr: 12
    Förare: Anna Elfström
    Hund: Theo
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:48,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,59
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:16,90
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 8
    Susanne Nilsson & Jackie
    Totalpoäng: 76 Totalfel: 0 Totaltid: 09:06,46
    Startnr: 5
    Förare: Susanne Nilsson
    Hund: Nilac's Annie
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,06
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:13,40
  • Placering: 9
    Ingela Marcusson & Joy
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:49,41
    Startnr: 10
    Förare: Ingela Marcusson
    Hund: Bright Rivers Ray Of Light
    Ras: Shetland Sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,63
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:52,53
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,25
  • Placering: 10
    Annette Markeröd Carlsson & Lyra
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:31,53
    Startnr: 13
    Förare: Annette Markeröd Carlsson
    Hund: Hurrelvingens Gomeisa Af Stierne
    Ras: Dansk-svensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,22
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,03
  • Placering: 11
    Christine Fast & Queenie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 5 Totaltid: 07:31,99
    Startnr: 14
    Förare: Christine Fast
    Hund: Fidelhof Queen
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,43
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:50,56
  • Placering: 12
    Sussie & Hemi
    Totalpoäng: 70 Totalfel: 4 Totaltid: 06:43,50
    Startnr: 2
    Förare: Susanne Anderson
    Hund: Oden-staff Iron Man
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,50
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,00
  • Placering: 13
    Anneli Dahlström & Nilo
    Totalpoäng: 69 Totalfel: 0 Totaltid: 08:00,22
    Startnr: 17
    Förare: Anneli Dahlström
    Hund: Aplicado Polarbear Baloo
    Ras: Portugisisk vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,72
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:49,50
  • Placering: 14
    Caroline Elfström & Lycka
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 2 Totaltid: 06:39,22
    Startnr: 18
    Förare: Caroline Elfström
    Hund: Chroje hejja hazzta
    Ras: Tollare
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,75
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,47
  • Placering: 15
    Gudrun Löfgren & Gibzon
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 2 Totaltid: 07:29,50
    Startnr: 6
    Förare: Gudrun Löfgren
    Hund: Qiwron's Gibzon
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,12
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:19,41
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,97
  • Placering: 16
    Fredrika Jonasson & Magic
    Totalpoäng: 57 Totalfel: 4 Totaltid: 07:53,75
    Startnr: 8
    Förare: Fredrika Jonasson
    Hund: Good Girl's Panda Magic
    Ras: Parson russell terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:26,78
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,97
  • Placering: 17
    Lotta Torstensson & Rocky
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 08:30,31
    Startnr: 9
    Förare: Lotta Torstensson
    Hund: Håtvåos Rocky
    Ras: Portugisisk vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:27,16
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,15
  • Placering: 18
    Charlotte Bostedt & Charlie
    Totalpoäng: 36 Totalfel: 0 Totaltid: 10:09,00
    Startnr: 16
    Förare: Charlotte Bostedt
    Hund: Skogsglädjens Lord Of Happiness
    Ras: Fieldspaniel
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 01:39,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00