Närnosen TSM 2019-07-21 När

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Näs Hundcenter

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Adam Hübinette Domare 2: Karin Blom

  • Placering: 1
    Maria Larsson & Vilja
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:08,99
    Startnr: 6
    Förare: Maria Larsson
    Hund: All-about-Asta
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,62
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,18
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,22
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,97
  • Placering: 2
    Helena Johansson & Atoll
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:35,89
    Startnr: 20
    Förare: Helena Johansson
    Hund: Sandcroft's Jena Golda Of Totte
    Ras: Stabijhoun
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,57
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,32
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,28
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,72
  • Placering: 3
    Sarah Wallin Bååth & Leeloo
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 04:42,28
    Startnr: 19
    Förare: Sarah Wallin Bååth
    Hund: Rottkaisers Lily Potter
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,90
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,66
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:01,47
  • Placering: 4
    Katarina Timander & Tassa
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:40,64
    Startnr: 12
    Förare: Katarina Timander
    Hund: Tassa
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,29
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,63
  • Placering: 5
    Emma Wallin & Ally
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:56,02
    Startnr: 9
    Förare: Emma Wallin
    Hund: ACT´s for mission Alicia
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,21
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,81
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 6
    Camilla Norberg & Freja
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:35,44
    Startnr: 18
    Förare: Camilla Norberg
    Hund: Chess Player Madame Butterfly
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,87
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,69
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,88
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 7
    Birgitta Torndal & Night
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:20,74
    Startnr: 5
    Förare: Birgitta Torndal
    Hund: Conover´s New Year´s Night
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,62
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,69
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,13
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,30
  • Placering: 8
    Anneli Lien & Uma
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:29,59
    Startnr: 1
    Förare: Anneli Lien
    Hund: Fixus nougat
    Ras: Pudel, dvärg
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,66
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,03
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:29,90
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 9
    Marina Eklund & Ludde
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:56,90
    Startnr: 13
    Förare: Marina Eklund
    Hund: Bachwi Hi Fi Mama
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,09
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,56
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 10
    Gunilla Wahlgren & Maja
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 1 Totaltid: 04:04,00
    Startnr: 14
    Förare: Gunilla Wahlgren
    Hund: MV's Svarta Maja
    Ras: Mudi
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,09
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 11
    Tina Haraldsson & Dogge
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:51,28
    Startnr: 17
    Förare: Tina Haraldsson
    Hund: Avondale Ex Animo
    Ras: Pudel, stor
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,06
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,62
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,60
  • Placering: 12
    Linda Rung & Eros
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:27,53
    Startnr: 16
    Förare: Linda Rung
    Hund: Eros
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,97
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:52,28
  • Placering: 13
    Lukas Moodysson & Pluto
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:51,25
    Startnr: 23
    Förare: Lukas Moodysson
    Hund: Pluto
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,91
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,97
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:06,37
  • Placering: 14
    Christina Höggren & TRIXIE
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 07:26,02
    Startnr: 21
    Förare: Christina Höggren
    Hund: Gilliam's Gold Sky And Heroic Glory
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:07,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,37
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:27,43
  • Placering: 15
    Margareta Herrmann & Eja
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 05:48,94
    Startnr: 3
    Förare: Margareta Herrmann
    Hund: Gnällspikens Jasmine Pearls
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,47
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 16
    Anna Levin & Ego
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 06:13,38
    Startnr: 2
    Förare: Anna Levin
    Hund: Stormo Backans Egon
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,09
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,29
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 17
    Annki Eriksson & Ånni
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:29,44
    Startnr: 10
    Förare: Annki Eriksson
    Hund: Redcliffe's Ånni
    Ras: Dalmatiner
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,66
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 18
    Siw Hederstedt & Molly
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 7 Totaltid: 05:54,16
    Startnr: 8
    Förare: Siw Hederstedt
    Hund: Lifsungstollarens Skrållan
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,44
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 4
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 19
    Coco Moodysson & Ludde
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 08:14,62
    Startnr: 22
    Förare: Coco Moodysson
    Hund: Ludde
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,62
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 20
    Anna Boman & Esther
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 08:23,82
    Startnr: 15
    Förare: Anna Boman
    Hund: Chiltanas Miss Sweet
    Ras: Rottweiler
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,82
  • Placering: 21
    Nora Hägglöf & Jesper
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 5 Totaltid: 07:09,91
    Startnr: 7
    Förare: Nora Hägglöf
    Hund: Jesper
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,91
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 22
    Susanne Sandberg & Lexi
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 5 Totaltid: 08:21,91
    Startnr: 4
    Förare: Susanne Sandberg
    Hund: Lexi
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,91
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 23
    Ronja Nymoen & Hokki
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 4 Totaltid: 09:30,00
    Startnr: 11
    Förare: Ronja Nymoen
    Hund: Arctic Howler's Hyrrokkin
    Ras: Siberian husky
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00