TSM 2017-09-30 Malung

Arrangör: Malungs kennelklubb
Anordnare: Malungs kennelklubb

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Anneli Johansson

  • Placering: 1
    Elin Jernberg & Masse
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:11,50
    Startnr: 0
    Förare: Elin Jernberg
    Hund: SINCHER'S MASTERING THE GAME
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,57
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,40
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,03
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,50
  • Placering: 2
    Inger Söderlund & Sixten
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:26,00
    Startnr: 0
    Förare: Inger Söderlund
    Hund: LISJöS SIXTEN
    Ras: Airedaleterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,78
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,41
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,88
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,93
  • Placering: 3
    Carina Berglund & Crikk
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:40,31
    Startnr: 0
    Förare: Carina Berglund
    Hund: EASY UNFORGETTABLE
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,28
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,72
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,75
  • Placering: 4
    Annica Holmström & Kaxa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:13,38
    Startnr: 0
    Förare: Annica Holmström
    Hund: HUSET KROMI'S FLORA
    Ras: Kromforhländer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,09
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,32
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,75
  • Placering: 5
    Erika Andersson & Nacho
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:23,78
    Startnr: 0
    Förare: Erika Andersson
    Hund: WORKING MATES CATCH ME IF YOU CAN
    Ras: Australian Cattledog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,65
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,28
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,38
  • Placering: 6
    Susanne Forsberg & Lucky
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:42,48
    Startnr: 0
    Förare: Susanne Forsberg
    Hund: FRE TO'S DARAS LUKA
    Ras: Pumi
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,60
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,16
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,47
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,25
  • Placering: 7
    Anette Karlsen & SOLTROLLETS 7UP-PRIMA
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:55,75
    Startnr: 0
    Förare: Anette Karlsen
    Hund: SOLTROLLETS 7UP-PRIMA
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,78
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,84
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,25
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,88
  • Placering: 8
    Elisabet Olsson & Zigge
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:58,44
    Startnr: 0
    Förare: Elisabet Olsson
    Hund: CORINNAS ZIRIUS
    Ras: Schipperke
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,63
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,41
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,62
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,78
  • Placering: 9
    Margareta Joki Eriksson & LIZZROYS ZIRI
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:07,00
    Startnr: 0
    Förare: Margareta Joki Eriksson
    Hund: LIZZROYS ZIRI
    Ras: Borde Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,35
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,12
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,50
  • Placering: 10
    Rita Ohlson & Rossa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 01:11,51
    Startnr: 0
    Förare: Rita Ohlson
    Hund: BIRKHAHN BARONESSE
    Ras: Korthårig Vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,54
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:25,91
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,62
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,44
  • Placering: 11
    Ulla Andersson & Eyesy
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 02:41,78
    Startnr: 0
    Förare: Ulla Andersson
    Hund: PROWESS EYESIGHT
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,59
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:22,88
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,31
  • Placering: 12
    Daniel Brattén & Nato
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 03:04,97
    Startnr: 0
    Förare: Daniel Brattén
    Hund: NATO
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,85
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:39,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,97
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,40
  • Placering: 13
    Berit Jansson & Manolito
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 2 Totaltid: 01:24,91
    Startnr: 0
    Förare: Berit Jansson
    Hund: HEXGåRDENS MANOLITO
    Ras: Borde Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:30,38
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:26,43
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,32
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,78
  • Placering: 14
    Gunilla Sandberg & Alice
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 02:27,20
    Startnr: 0
    Förare: Gunilla Sandberg
    Hund: TASSIS RUSSIAN GARDENIA
    Ras: Pudel, Dvärg
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,85
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,66
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,69
  • Placering: 15
    Yvonne Larsson & Pankis
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:26,81
    Startnr: 0
    Förare: Yvonne Larsson
    Hund: HEARTJACS PANCAKE
    Ras: Jack Russel Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,68
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,91
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 16
    Hanna Wallner & MEDUSA
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:57,37
    Startnr: 0
    Förare: Hanna Wallner
    Hund: MEDUSA
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,34
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,22
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,81
  • Placering: 17
    Veronica Hagström & TUHKAVUORTEN BIHCI
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:49,68
    Startnr: 0
    Förare: Veronica Hagström
    Hund: TUHKAVUORTEN BIHCI
    Ras: Lapsk Vallhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,84
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,69
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,15
  • Placering: 18
    Gudrun Edvardsson & BICADO'S FREJA
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 03:39,60
    Startnr: 0
    Förare: Gudrun Edvardsson
    Hund: BICADO'S FREJA
    Ras: Kleiner Münsterländer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,41
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,60
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:20,59
  • Placering: 19
    Anette Larsson & Domino
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 04:27,27
    Startnr: 0
    Förare: Anette Larsson
    Hund: KRISTARAS DRAMATIC DOMINO
    Ras: Engelsk Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,84
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:05,12
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,31