TSM 2018-04-29 Kils kommun

Arrangör: Kils Brukshundklubb
Anordnare: Kils BHK

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Beatrice Bergqvist

  • Placering: 1
    Ulrica Maalsnes & Olga
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:22,73
    Startnr: 10
    Förare: Ulrica Maalsnes
    Hund: Olga
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,38
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,75
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,60
  • Placering: 2
    Siw Andersson & Cleo
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:02,48
    Startnr: 7
    Förare: Siw Andersson
    Hund: Huntley's Cute Cleopatra
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,19
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,85
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,44
  • Placering: 3
    Daniela Balan & Nala
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:09,54
    Startnr: 4
    Förare: Daniela Balan
    Hund: Kogaråsen's Ztila
    Ras: Belgisk Vallhund/ Tervueren
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,16
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,13
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,16
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,09
  • Placering: 4
    Gunilla Sandberg & Alice
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:16,43
    Startnr: 22
    Förare: Gunilla Sandberg
    Hund: Tassis Russian Gardenia
    Ras: Pudel Dvärg
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,62
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,94
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,87
  • Placering: 5
    Linnea Gustavsson & Zita
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:21,92
    Startnr: 15
    Förare: Linnea Gustavsson
    Hund: Zita
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,96
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,09
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,40
  • Placering: 6
    Gunilla Karlström & Cookie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:31,28
    Startnr: 1
    Förare: Gunilla Karlström
    Hund: Lilholm's Electrical Storm
    Ras: Curly Coated Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,40
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,60
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,03
  • Placering: 7
    Margaretha Larsson & Vera
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:33,91
    Startnr: 18
    Förare: Margaretha Larsson
    Hund: Hot Spices Forget Me Not
    Ras: Welsh Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,25
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,19
  • Placering: 8
    Melinda Samuelsson & Pirat
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:50,14
    Startnr: 25
    Förare: Melinda Samuelsson
    Hund: Dewhopps Evert
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,68
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,84
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,15
  • Placering: 9
    Tone Berit Kasbo & Lotta
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:05,97
    Startnr: 24
    Förare: Tone Berit Kasbo
    Hund: Lotta
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,37
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,97
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:31,41
  • Placering: 10
    Marianne Jonsson & Tilda
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:28,49
    Startnr: 5
    Förare: Marianne Jonsson
    Hund: Le-Exa's Wilda
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,53
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,43
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:54,06
  • Placering: 11
    Margareta Persson & Zixten
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:48,92
    Startnr: 8
    Förare: Margareta Persson
    Hund: Zonsierraz Flörtiga Zixten
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,18
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,65
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,09
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 12
    Julia Bodén & Iza/Pipan
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:52,09
    Startnr: 23
    Förare: Julia Bodén
    Hund: Wermlandias Belladonna
    Ras: Welsh Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:05,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,35
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,97
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,02
  • Placering: 13
    Marie Bankhed & Söpnarby Varri
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:34,65
    Startnr: 16
    Förare: Marie Bankhed
    Hund: Söpnarby Varri
    Ras: Lapsk Vallhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:42,62
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,19
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,84
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 14
    Amanda Boellke & Izzie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 1 Totaltid: 03:27,50
    Startnr: 17
    Förare: Amanda Boellke
    Hund: Magic Storm's Lady Loretta
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,56
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,19
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,75
  • Placering: 15
    Ulrika Johansson & Louie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:08,73
    Startnr: 13
    Förare: Ulrika Johansson
    Hund: Skycaptain
    Ras: Shetland Sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,44
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,97
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,32
  • Placering: 16
    Katinka Klockljung & Majgull
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:44,47
    Startnr: 21
    Förare: Katinka Klockljung
    Hund: Lärkahalls Maigold Morningstar
    Ras: Norwichterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,94
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,16
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,37
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 17
    Carina Berglund & Crikk
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:24,54
    Startnr: 12
    Förare: Carina Berglund
    Hund: Easy Unforgettable
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,46
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,80
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,28
  • Placering: 18
    Helena Wilhelmsson & Frasse
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:28,79
    Startnr: 9
    Förare: Helena Wilhelmsson
    Hund: Seasymphony First Class
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,38
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,94
  • Placering: 19
    Maud Gustafsson & Mulle
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:41,87
    Startnr: 2
    Förare: Maud Gustafsson
    Hund: Manvargens Skogsmulle
    Ras: Pudel Mellan
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,66
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,12
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,09
  • Placering: 20
    Fredrika Jonasson & Chi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:40,70
    Startnr: 14
    Förare: Fredrika Jonasson
    Hund: Good Girl's Chi Chi
    Ras: Parson Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,84
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,96
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:08,90
  • Placering: 21
    Christine Fast & Queenie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 03:44,92
    Startnr: 6
    Förare: Christine Fast
    Hund: Fidelhof Queen
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,32
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,10
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:49,50
  • Placering: 22
    Maud Alm & Cosmos
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 05:50,40
    Startnr: 3
    Förare: Maud Alm
    Hund: Tchangku's Cosmos
    Ras: Tibetansk Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,62
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,78
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 23
    Eva Karlsson & Babsan
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 04:54,52
    Startnr: 11
    Förare: Eva Karlsson
    Hund: Hovstallets Akaya
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,96
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,56
  • Placering: 24
    Pernilla Sjöqvist & Skoja
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:00,65
    Startnr: 19
    Förare: Pernilla Sjöqvist
    Hund: Alsterbygdens Skoja Of Skoj
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,62
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,03
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 25
    Cecilia Ramberg & Bella
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 07:30,00
    Startnr: 20
    Förare: Cecilia Ramberg
    Hund: Bervanger Bona
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00