TSM NW1 TSM 2020-08-12 Åkersberga

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Loftet FixALot

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Siv Monika Rüdén Domare 2: Ann-Sofie Svenman

  • Placering: 1
    Annica Rinaldo & Nixxi
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:33,51
    Startnr: 5
    Förare: Annica Rinaldo
    Hund: Kajsaligans Nickie
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:04,35
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,41
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,62
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,13
  • Placering: 2
    Ullis & Tollar-Nemo
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:24,38
    Startnr: 22
    Förare: Ulrika Skärblom
    Hund: Springer Nova´s Nemo of Deye
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,44
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,72
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,81
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,41
  • Placering: 3
    Erika Karlsson & Hasse
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:06,98
    Startnr: 21
    Förare: Erika Karlsson
    Hund: Tizzel Hasse I Tango Me Quindim
    Ras: Podengo portugues, liso/pequeno
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,91
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,94
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,69
  • Placering: 4
    Marita Matt & Vega
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:14,68
    Startnr: 1
    Förare: Marita Matt
    Hund: Pilens Pumas Vega
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,53
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,68
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,97
  • Placering: 5
    Sofia Angleby & Viva
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:15,54
    Startnr: 26
    Förare: Sofia Angleby
    Hund: Fätorpets Gullviva
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,16
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,85
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,28
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,25
    SSE
  • Placering: 6
    Margareta Gyllström & Tora
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:24,48
    Startnr: 25
    Förare: Margareta Gyllström
    Hund: Bonebreakers Meraviglia
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,53
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,60
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:08,60
  • Placering: 7
    Mary Engman & Ricco
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:40,63
    Startnr: 10
    Förare: Mary Engman
    Hund: Manacas Pop The Question
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,62
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,91
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:52,85
  • Placering: 8
    Birgitta Nyberg & Elvis
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:52,18
    Startnr: 13
    Förare: Birgitta Nyberg
    Hund: Bressay's Elvis
    Ras: Shetland Sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,62
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,90
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,69
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,97
  • Placering: 9
    Gunilla Falck & Lacka
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:09,47
    Startnr: 18
    Förare: Gunilla Falck
    Hund: Skogsbygdens Luna Lack
    Ras: Västgötaspets
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,84
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,38
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,78
  • Placering: 10
    Helena Sundevall & Dexter
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:21,09
    Startnr: 8
    Förare: Helena Sundevall
    Hund: Almanza Checkmate
    Ras: Flatcoated Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,15
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,63
    SSE
  • Placering: 11
    Hans Nilsson & Bling-Bling
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:40,65
    Startnr: 23
    Förare: Hans Nilsson
    Hund: Excellent Lyxz Bling-Bling
    Ras: Yorkshireterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,37
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,03
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 12
    Catherine Andersson & Key
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:21,79
    Startnr: 15
    Förare: Catherine Andersson
    Hund: Caradees Panther
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,57
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,72
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,50
  • Placering: 13
    Jennie Svedin & Polly
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:56,56
    Startnr: 9
    Förare: Jennie Svedin
    Hund: Polly
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,72
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,28
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,56
  • Placering: 14
    Emma Johansson & Gösta
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 06:21,81
    Startnr: 12
    Förare: Emma Johansson
    Hund: Atomos Hopp Fallerej
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,53
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,28
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 15
    Toni Bergman & Goa
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 04:49,96
    Startnr: 17
    Förare: Toni Bergman
    Hund: Vassruggens Galsi Öskmey
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,46
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,50
  • Placering: 16
    Eva Hurtta & Lottie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:08,18
    Startnr: 11
    Förare: Eva Hurtta
    Hund: Soldrivans Hold me now
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,18
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 17
    Ann Blomstedt & Ella
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 05:25,69
    Startnr: 2
    Förare: Ann Blomstedt
    Hund: Tans & Tins Midsummer Flower
    Ras: Engelsk cockerspaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,97
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,72
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 18
    Ann Bubere & Cissi
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:33,62
    Startnr: 7
    Förare: Ann Bubere
    Hund: Caratoot's Champagne Celebration
    Ras: Papillon
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,81
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,81
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 19
    Marie Eriksson & Mumba
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:39,31
    Startnr: 14
    Förare: Marie Eriksson
    Hund: Pompeca's Forever Love To Meide
    Ras: Whippet
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,34
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 20
    Eva Carlsson & Zally
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:46,02
    Startnr: 24
    Förare: Eva Carlsson
    Hund: Zally
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,68
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,34
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 21
    Sara Bingström & Pax
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 07:15,31
    Startnr: 3
    Förare: Sara Bingström
    Hund: Ängsbacken's Pax
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,31
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 22
    Catrine Lindström & Lo
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 07:16,34
    Startnr: 4
    Förare: Catrine Lindström
    Hund: Csillagosz Lee Loo
    Ras: Pumi
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,34
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 23
    Madeléne Beskow & Aston
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 07:28,61
    Startnr: 6
    Förare: Madeléne Beskow
    Hund: Little Hooligans Almost Innocent
    Ras: Fransk bulldogg
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,61
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 24
    Per Falck & Jawa
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 08:13,78
    Startnr: 27
    Förare: Per Falck
    Hund: Atomos Badar med kläderna på
    Ras: Flatcoated Retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:13,78
  • Placering: 25
    Anne Hellevik & Morris
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 7 Totaltid: 07:12,63
    Startnr: 16
    Förare: Anne Hellevik
    Hund: Lagottessa Canarino
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:12,63
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 26
    Petra Johansson & Maximus
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 3 Totaltid: 09:00,00
    Startnr: 19
    Förare: Petra Johansson
    Hund: Mohaget's Meridius Maximus
    Ras: Rhodesian ridgeback
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 27
    Ingrid Johansson & Valsängen´s Champagne
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 4 Totaltid: 09:00,00
    Startnr: 20
    Förare: Ingrid Johansson
    Hund: Valsängen´s Champagne
    Ras: Boxer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00