Kiruna BHK TSM 2020-03-08 Kiruna

Arrangör: Kiruna Brukshundklubb
Anordnare: Kiruna Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW3

Domare 1: Camilla Fagervall Domare 2: Per-Arne Bergström

  • Placering: 1
    Maria Forsberg & Ökke
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 13:15,54
    Startnr: 1
    Förare: Maria Forsberg
    Hund: Jebas öcke
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:03,57
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 06:34,59
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,16
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:14,22
  • Placering: 2
    Angelica Lindvall & Quta
    Totalpoäng: 90 Totalfel: 0 Totaltid: 15:12,43
    Startnr: 14
    Förare: Angelica Lindvall
    Hund: Megavolts Brandfarliga Britta
    Ras: Hollandse herdershond
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:33,28
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 06:24,43
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:49,91
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:24,81
    SSE
  • Placering: 3
    Tony Krigh & Jonky
    Totalpoäng: 84 Totalfel: 3 Totaltid: 14:28,44
    Startnr: 12
    Förare: Tony Krigh
    Hund: Försvarsmaktens Jonky IV
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 20
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 06:57,41
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,10
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 02:59,93
  • Placering: 4
    Lena Ryngmark & Elsa
    Totalpoäng: 83 Totalfel: 4 Totaltid: 16:16,68
    Startnr: 5
    Förare: Lena Ryngmark
    Hund: Maalarigårdens Elsa Af Aiden
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 20
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 23
    Fel: 2
    Tid: 06:43,13
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:34,21
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:29,34
  • Placering: 5
    Erica Svanered & Kompis
    Totalpoäng: 82 Totalfel: 1 Totaltid: 13:41,37
    Startnr: 10
    Förare: Erica Svanered
    Hund: Lövhyddans Kompis
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:54,69
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 05:06,97
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,34
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 04:19,37
  • Placering: 6
    Susanne Lindberg & Hagel
    Totalpoäng: 78 Totalfel: 0 Totaltid: 14:58,74
    Startnr: 4
    Förare: Susanne Lindberg
    Hund: Burviks Bert
    Ras: Korthårig vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:46,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 06:09,87
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,53
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 04:39,03
  • Placering: 7
    Annika Danielsson Höri & Lycka
    Totalpoäng: 70 Totalfel: 3 Totaltid: 14:49,47
    Startnr: 13
    Förare: Annika Danielsson Höri
    Hund: Coworker's You Learn
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:14,85
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 03:53,16
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:41,46
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 05:00,00
  • Placering: 8
    Helena Stoltz & Flaxa
    Totalpoäng: 69 Totalfel: 4 Totaltid: 16:56,71
    Startnr: 8
    Förare: Helena Stoltz
    Hund: Flaxa av Centaurus
    Ras: Belgisk vallhund/Malinois
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:09,90
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 05:46,81
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 05:00,00
  • Placering: 9
    Ulrika Falk Wallberg & Frozt
    Totalpoäng: 68 Totalfel: 2 Totaltid: 15:00,08
    Startnr: 3
    Förare: Ulrika Falk Wallberg
    Hund: Ahtfan&Inugamis X'Ing Frazze
    Ras: American hairless terrier coated
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:45,87
    Inomhus:
    Poäng: 23
    Fel: 0
    Tid: 04:39,12
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:35,09
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 05:00,00
  • Placering: 10
    Hanna Sundwall & Gilla
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 0 Totaltid: 15:20,90
    Startnr: 7
    Förare: Hanna Sundwall
    Hund: Mixalex Gilla
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:58,81
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 06:30,68
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:48,38
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:03,03
  • Placering: 11
    Julia Helmersson & Leo
    Totalpoäng: 55 Totalfel: 2 Totaltid: 18:04,53
    Startnr: 6
    Förare: Julia Helmersson
    Hund: Gluntens Leopold
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 21
    Fel: 0
    Tid: 07:39,03
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:37,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 04:18,50
  • Placering: 12
    Benita Edström & Zara
    Totalpoäng: 51 Totalfel: 6 Totaltid: 18:46,12
    Startnr: 11
    Förare: Benita Edström
    Hund: Linda-Mari
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:05,75
    Inomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 4
    Tid: 08:02,97
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:37,40
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 05:00,00
  • Placering: 13
    Eva Jonsson & Keena
    Totalpoäng: 46 Totalfel: 4 Totaltid: 19:24,78
    Startnr: 9
    Förare: Eva Jonsson
    Hund: High Score I Love To Love
    Ras: Engelsk Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 08:04,38
    Fordon:
    Poäng: 6
    Fel: 0
    Tid: 02:50,40
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 05:00,00
  • Placering: 14
    Christina Kvarnström & Kalla
    Totalpoäng: 44 Totalfel: 0 Totaltid: 15:46,53
    Startnr: 2
    Förare: Christina Kvarnström
    Hund: Leagårdens Red and Tan Kalla
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 03:16,12
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 05:20,87
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:36,41
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 04:33,13