InnoSniffet TSM 2019-09-21 Vislanda

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: SnifferDogs Sweden

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Sara Andersson

  • Placering: 1
    Malin Wahlström & Sigge
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:34,38
    Startnr: 2
    Förare: Malin Wahlström
    Hund: SE UCH J Mörka Skogs Sigge Folkesso
    Ras: Petit basset griffon vendéen
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,84
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,97
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,47
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,10
  • Placering: 2
    Nina Askander & Texas
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:24,26
    Startnr: 4
    Förare: Nina Askander
    Hund: Texas
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,13
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,66
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,47
  • Placering: 3
    Susanne Karlsson & Cippe
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 02:22,28
    Startnr: 5
    Förare: Susanne Karlsson
    Hund: Caesar
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,13
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,65
  • Placering: 4
    Marie Wieslander & Pre-Eminence´s Opal
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:36,15
    Startnr: 11
    Förare: Marie Wieslander
    Hund: Pre-Eminence´s Opal
    Ras: Tax
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,94
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:28,90
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 5
    Josefina Bringmyr & Sigrid
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 1 Totaltid: 03:53,87
    Startnr: 1
    Förare: Josefina Bringmyr
    Hund: Cockerstengls Crispy
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,03
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:40,84
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 6
    Marie-Louise Eddegård & Freja
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:06,22
    Startnr: 6
    Förare: Marie-Louise Eddegård
    Hund: Pobe-s Go Girl
    Ras: Bichon Frise
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,16
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,81
  • Placering: 7
    Ann Åsberg & Barvatorp’s GW
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:14,46
    Startnr: 13
    Förare: Ann Åsberg
    Hund: Barvatorp’s GW
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,18
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 8
    Lena Karlsson & Hedda
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:55,48
    Startnr: 10
    Förare: Lena Karlsson
    Hund: Krokasmedens Hedda
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,41
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:23,16
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,91
  • Placering: 9
    Bodil Axelsson & Ravenclaw’s Fixa
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 06:33,15
    Startnr: 7
    Förare: Bodil Axelsson
    Hund: Ravenclaw’s Fixa
    Ras: Dobermann
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,40
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,75
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 10
    Anette Göstasson & Casper
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:55,13
    Startnr: 9
    Förare: Anette Göstasson
    Hund: Sällebäcks en annan femma
    Ras: Welsh springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,69
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,44
  • Placering: 11
    Susanne Hugoson & Angelit
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:05,25
    Startnr: 12
    Förare: Susanne Hugoson
    Hund: Bling´z Angelit
    Ras: Whippet
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,19
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,06
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 12
    Jessica Berntsson & Diva
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:01,03
    Startnr: 3
    Förare: Jessica Berntsson
    Hund: Lamirada Bonbon Diva
    Ras: Perro de agua espanol
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,91
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,12
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 13
    Ingela Allert & Ossie
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 06:30,31
    Startnr: 8
    Förare: Ingela Allert
    Hund: Morpelappens Avicii
    Ras: Svensk lapphund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,31