Vadstenanosen TSM 2019-02-25 Vadstena

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Crazy Dog Lady

Totalresultat för TSM NW3

Domare 1: Adam Hübinette

  • Placering: 1
    Maria Forsberg & Ökke
    Totalpoäng: 70 Totalfel: 2 Totaltid: 18:14,84
    Startnr: 7
    Förare: Maria Forsberg
    Hund: Jebas Öcke
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 05:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 20
    Fel: 0
    Tid: 05:18,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:59,44
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:56,84
  • Placering: 2
    Barbro Ekenberg & Wilco
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 2 Totaltid: 22:34,15
    Startnr: 2
    Förare: Barbro Ekenberg
    Hund: My Nr One Wilco FTW
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 4
    Fel: 2
    Tid: 05:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 21
    Fel: 0
    Tid: 09:44,81
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:49,34
  • Placering: 3
    Sonja Wallin & Trolla
    Totalpoäng: 58 Totalfel: 2 Totaltid: 21:10,40
    Startnr: 5
    Förare: Sonja Wallin
    Hund: Sjövallarens Carmensita
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 05:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 08:25,97
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:54,06
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:50,37
  • Placering: 4
    Madelaine Cozzi & Wilma
    Totalpoäng: 54 Totalfel: 6 Totaltid: 19:01,60
    Startnr: 4
    Förare: Madelaine Cozzi
    Hund: Wilma
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 9
    Fel: 2
    Tid: 05:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 20
    Fel: 2
    Tid: 06:13,88
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:47,72
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 5
    Annica Johansson & Zita
    Totalpoäng: 51 Totalfel: 2 Totaltid: 22:41,31
    Startnr: 3
    Förare: Annica Johansson
    Hund: Mandylike's Zeal
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 6
    Fel: 2
    Tid: 05:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 20
    Fel: 0
    Tid: 09:54,53
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:46,78
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 6
    Susanne Lindberg & Hagel
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 21:46,86
    Startnr: 6
    Förare: Susanne Lindberg
    Hund: Burviks Bert
    Ras: Korthårig vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 05:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 08:51,15
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:55,71
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 7
    Ann Samsioe & Engla
    Totalpoäng: 46 Totalfel: 3 Totaltid: 19:36,20
    Startnr: 1
    Förare: Ann Samsioe
    Hund: Mörkehäll Engla
    Ras: Curly coated retriever
    Behållare:
    Poäng: 6
    Fel: 2
    Tid: 05:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 07:30,87
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 03:05,33
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 8
    Helena Bolin & Isa
    Totalpoäng: 13 Totalfel: 8 Totaltid: 23:00,00
    Startnr: 8
    Förare: Helena Bolin
    Hund: Woppers Love Love Love
    Ras: Dansk-svensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 6
    Fel: 2
    Tid: 05:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 1
    Fel: 4
    Tid: 10:00,00
    Fordon:
    Poäng: 6
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00