TSM 2018-05-27 Forshaga

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Värmlands Nose Work klubb

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Marie Bankhed

  • Placering: 1
    Mia Avourin Danielson & Myrra
    Totalpoäng: 87.5 Totalfel: 2 Totaltid: 04:57,59
    Startnr: 2
    Förare: Mia Avourin Danielson
    Hund: Blackneck's A'myrra
    Ras: Belgisk vallhund/ Malinois
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,78
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,34
  • Placering: 2
    Sara Pauselius & Cindy
    Totalpoäng: 87.5 Totalfel: 2 Totaltid: 07:02,57
    Startnr: 10
    Förare: Sara Pauselius
    Hund: Syndicate With Trial's Bestiyana
    Ras: American staffordshire terrier
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:10,75
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:15,35
  • Placering: 3
    Lotta Castell & Yippo
    Totalpoäng: 87.5 Totalfel: 2 Totaltid: 08:08,41
    Startnr: 5
    Förare: Lotta Castell
    Hund: Stjärnglimtens Yazz
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:01,38
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:04,78
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:02,25
  • Placering: 4
    Kerstin Wikström & Telma
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:35,62
    Startnr: 6
    Förare: Kerstin Wikström
    Hund: Nillas Farm Telma
    Ras: Dalmatiner
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,97
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,03
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,62
  • Placering: 5
    Christina Haraldsson & Guldgruvans Rookie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:53,87
    Startnr: 3
    Förare: Christina Haraldsson
    Hund: Guldgruvans Rookie
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,35
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,68
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,84
  • Placering: 6
    Göran Alvarsson & Dixie
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 4 Totaltid: 08:19,26
    Startnr: 11
    Förare: Göran Alvarsson
    Hund: Atengaflu's Dixie-Äbwi
    Ras: Berger picard
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:01,41
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:47,85
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 7
    Eva Kemppi & Nellie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 6 Totaltid: 08:13,47
    Startnr: 1
    Förare: Eva Kemppi
    Hund: Ebony Paw's Black Belle
    Ras: Dvärgschnauzer, svart
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,47
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 8
    Ingela Larsson Kindeland & Essie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 6 Totaltid: 08:15,25
    Startnr: 4
    Förare: Ingela Larsson Kindeland
    Hund: Cockernest Essie of Hero
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,50
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 4
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:26,75
  • Placering: 9
    Barbro Ekenberg & Loppan
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 6 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 9
    Förare: Barbro Ekenberg
    Hund: Windann's Glimma
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 10
    Lena Östman & Fille
    Totalpoäng: 37.5 Totalfel: 9 Totaltid: 08:32,25
    Startnr: 13
    Förare: Lena Östman
    Hund: Dog Flash's Westfield
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 01:02,25
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 11
    Sue Eriksson & Porques Essi
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 08:58,85
    Startnr: 8
    Förare: Susanne Eriksson
    Hund: Porques Essi
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,85
  • Placering: 12
    Lisbeth Lisshammar & Julia
    Totalpoäng: 12.5 Totalfel: 4 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 12
    Förare: Lisbeth Lisshammar
    Hund: Vitahotellets Anne Of Cleves
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 13
    Ulrika Maalsnes & Olga
    Totalpoäng: 12.5 Totalfel: 5 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 7
    Förare: Ulrika Maalsnes
    Hund: Olga
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00