TSM 2019-05-18 Bureå

Arrangör: Åbyn-Byske Brukshundklubb
Anordnare: Åbyn-Byske Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW3

Domare 1: Per-arne Bergström

  • Placering: 1
    Christina Kvarnström & Kalla
    Totalpoäng: 73 Totalfel: 0 Totaltid: 14:50,00
    Startnr: 4
    Förare: Christina Kvarnström
    Hund: Leagårdens Red and Tan Kalla
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 17
    Fel: 0
    Tid: 02:41,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 05:11,53
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:09,94
    Utomhus:
    Poäng: 6
    Fel: 0
    Tid: 04:46,56
  • Placering: 2
    Tony Krigh & Jonky
    Totalpoäng: 73 Totalfel: 8 Totaltid: 16:36,02
    Startnr: 2
    Förare: Tony Krigh
    Hund: Försvarsmaktens Jonky IV
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 17
    Fel: 5
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 05:17,34
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 03:31,75
    Utomhus:
    Poäng: 6
    Fel: 0
    Tid: 04:46,93
  • Placering: 3
    Maria Forsberg & Ökke
    Totalpoäng: 69 Totalfel: 2 Totaltid: 14:02,49
    Startnr: 5
    Förare: Maria Forsberg
    Hund: Jebas öcke
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 17
    Fel: 1
    Tid: 02:41,35
    Inomhus:
    Poäng: 21
    Fel: 0
    Tid: 04:36,06
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:04,96
    Utomhus:
    Poäng: 6
    Fel: 0
    Tid: 04:40,12
  • Placering: 4
    Eva Jonsson & Keena
    Totalpoäng: 67 Totalfel: 4 Totaltid: 18:37,14
    Startnr: 1
    Förare: Eva Jonsson
    Hund: High Score I Love To Love
    Ras: Engelsk Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 17
    Fel: 0
    Tid: 02:52,00
    Inomhus:
    Poäng: 20
    Fel: 2
    Tid: 06:49,10
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:56,04
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 05:00,00
  • Placering: 5
    Erica Svanered & Kompis
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 0 Totaltid: 16:06,77
    Startnr: 8
    Förare: Erica Svanered
    Hund: Lövhyddans Kompis
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 02:42,90
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 05:02,90
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:42,50
    Utomhus:
    Poäng: 6
    Fel: 0
    Tid: 04:38,47
  • Placering: 6
    Anneli Larsson & Vina
    Totalpoäng: 61 Totalfel: 0 Totaltid: 16:26,18
    Startnr: 3
    Förare: Anneli Larsson
    Hund: Smedmästarens Vinna
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 02:57,34
    Inomhus:
    Poäng: 21
    Fel: 0
    Tid: 05:13,37
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:21,31
    Utomhus:
    Poäng: 6
    Fel: 0
    Tid: 04:54,16
  • Placering: 7
    Ulrika Falk Wallberg & Frozt
    Totalpoäng: 55 Totalfel: 5 Totaltid: 14:31,79
    Startnr: 9
    Förare: Ulrika Falk Wallberg
    Hund: Ahtfan&Inugamis X'Ing Frazze
    Ras: American hairless terrier coated
    Behållare:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 02:34,82
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 4
    Tid: 04:44,34
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:39,60
    Utomhus:
    Poäng: 6
    Fel: 0
    Tid: 04:33,03
  • Placering: 8
    Anna Köhler & Freja
    Totalpoäng: 47 Totalfel: 7 Totaltid: 16:59,43
    Startnr: 6
    Förare: Anna Köhler
    Hund: Freja
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 4
    Tid: 05:32,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:38,84
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 1
    Tid: 04:48,34
  • Placering: 9
    Susanne Lindberg & Hagel
    Totalpoäng: 30 Totalfel: 4 Totaltid: 19:13,76
    Startnr: 7
    Förare: Susanne Lindberg
    Hund: Burviks Bert
    Ras: Korthårig vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 02:50,97
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 4
    Tid: 08:00,00
    Fordon:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:42,85
    Utomhus:
    Poäng: 6
    Fel: 0
    Tid: 04:39,94