Halloween Nosen TSM 2019-11-03 Strandhallen i Nyland

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Nose Work Norr

Totalresultat för TSM NW3

Domare 1: Michael Hedman

  • Placering: 1
    Maria Forsberg & Ökke
    Totalpoäng: 79 Totalfel: 0 Totaltid: 13:30,38
    Startnr: 5
    Förare: Maria Forsberg
    Hund: Jebas öcke
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 02:40,66
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:39,31
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:25,81
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:44,60
  • Placering: 2
    Karin Hellquist & Toya
    Totalpoäng: 79 Totalfel: 0 Totaltid: 16:10,20
    Startnr: 4
    Förare: Karin Hellquist
    Hund: Cutulus Toya
    Ras: Tysk Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:20,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 05:52,95
    Fordon:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 03:56,75
    Utomhus:
    Poäng: 20
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 3
    Yvonne Kekkonen & Kellie
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 4 Totaltid: 16:53,36
    Startnr: 1
    Förare: Yvonne Kekkonen
    Hund: Grålötens Kellie Kanel Knäcke
    Ras: Västgötaspets
    Behållare:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 3
    Fel: 2
    Tid: 06:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:59,21
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:54,15
  • Placering: 4
    Tony Krigh & Jonky
    Totalpoäng: 58 Totalfel: 3 Totaltid: 13:14,17
    Startnr: 2
    Förare: Tony Krigh
    Hund: Försvarsmaktens Jonky IV
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 7
    Fel: 1
    Tid: 00:45,38
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 05:45,11
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 03:43,68
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 5
    Hanna Sundwall & Gilla
    Totalpoäng: 54 Totalfel: 2 Totaltid: 14:53,80
    Startnr: 7
    Förare: Hanna Sundwall
    Hund: Mixalex Gilla
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 03:54,79
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:13,18
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:45,83
  • Placering: 6
    Ulf Peterzon & Äbba
    Totalpoäng: 48 Totalfel: 2 Totaltid: 16:42,06
    Startnr: 9
    Förare: Ulf Peterzon
    Hund: Breakeout's Betty Boop
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 14
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 05:57,22
    Fordon:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 03:55,90
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:48,94
  • Placering: 7
    Julia Helmersson & Leo
    Totalpoäng: 41 Totalfel: 2 Totaltid: 14:56,04
    Startnr: 6
    Förare: Julia Helmersson
    Hund: Gluntens Leopold
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 02:22,51
    Inomhus:
    Poäng: 3
    Fel: 2
    Tid: 06:00,00
    Fordon:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 03:38,89
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:54,64
  • Placering: 8
    Ulrika Falk Wallberg & Frozt
    Totalpoäng: 41 Totalfel: 2 Totaltid: 15:35,58
    Startnr: 10
    Förare: Ulrika Falk Wallberg
    Hund: Ahtfan&Inugamis X'Ing Frazze
    Ras: American hairless terrier coated
    Behållare:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 05:21,76
    Fordon:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 03:35,61
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:38,21
  • Placering: 9
    Camilla Dahlberg & Bolero
    Totalpoäng: 41 Totalfel: 3 Totaltid: 15:41,31
    Startnr: 11
    Förare: Camilla Dahlberg
    Hund: Turbulens Bolero
    Ras: Belgisk vallhund/Tervueren
    Behållare:
    Poäng: 7
    Fel: 1
    Tid: 03:15,10
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 05:37,58
    Fordon:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 03:48,63
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 10
    Christina Kvarnström & Kalla
    Totalpoäng: 41 Totalfel: 4 Totaltid: 16:40,30
    Startnr: 3
    Förare: Christina Kvarnström
    Hund: Leagårdens Red and Tan Kalla
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 06:00,00
    Fordon:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 03:50,30
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:50,00
  • Placering: 11
    Erica Svanered & Kompis
    Totalpoäng: 36 Totalfel: 2 Totaltid: 16:23,36
    Startnr: 8
    Förare: Erica Svanered
    Hund: Lövhyddans Kompis
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 05:50,41
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 03:40,71
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:52,24