Halloween nosen TSM 2018-10-27 Gällivare

Arrangör: Malmen Brukshundklubb
Anordnare: BHK Malmen

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Per-Arne Bergström

  • Placering: 1
    Mikael Nyhlen & Polly
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 0 Totaltid: 07:00,50
    Startnr: 10
    Förare: Mikael Nyhlen
    Hund: Fungo Juliet
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:56,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,50
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 2
    Annika Danielsson Höri & Lycka
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:45,42
    Startnr: 3
    Förare: Annika Höri
    Hund: Coworker's You Learn
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,57
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,69
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:47,16
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 3
    Christina Kvarnström & Kalla
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:34,70
    Startnr: 2
    Förare: Christina Kvarnström
    Hund: Leagårdens Red and Tan Kalla
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,32
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,69
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,69
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 4
    Britt-Marie Sundqvist & Frej
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 11
    Förare: Britt-Marie Sundqvist
    Hund: Bushbugs Flashtail Whistler
    Ras: Australian cattledog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 5
    Eva Nilsson Berg & Akjas Otsi
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 2 Totaltid: 07:53,66
    Startnr: 5
    Förare: Eva Nilsson Berg
    Hund: Akjas Otsi
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,91
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:09,75
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 6
    Anna Eriksson & Elsa
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 0 Totaltid: 09:35,91
    Startnr: 12
    Förare: Anna Eriksson
    Hund: Umanioras Promise
    Ras: Welsh springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,91
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 7
    Anette Olofsson & Daisy
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 2 Totaltid: 07:05,18
    Startnr: 16
    Förare: Anette Olofsson
    Hund: Hightop's Maxima Constantia
    Ras: Pudel, stor
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,28
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,90
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 8
    Angelica Lindvall & Quta
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 2 Totaltid: 09:47,66
    Startnr: 8
    Förare: Angelica Lindvall
    Hund: Megavolts Brandfarliga Britta
    Ras: Hollandse herdershond
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:47,66
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 9
    Lizette Stålnacke Anveblad & Lexie
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 4 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 13
    Förare: Lizette Stålnacke Anveblad
    Hund: Que sera sera Rush
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 10
    Maria Forsberg & Ängla
    Totalpoäng: 55 Totalfel: 4 Totaltid: 09:26,84
    Startnr: 18
    Förare: Maria Forsberg
    Hund: Jebas ängla
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:26,84
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 11
    Benita Edström & Zara
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 09:01,57
    Startnr: 4
    Förare: Benita Edström
    Hund: Linda-Mari
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,57
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 12
    Barbro Andersson & Hedeforsens Tilda
    Totalpoäng: 45 Totalfel: 7 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 6
    Förare: Barbro Andersson
    Hund: Hedeforsens Tilda
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 13
    Lena Ryngmark & Arrak
    Totalpoäng: 40 Totalfel: 4 Totaltid: 08:36,78
    Startnr: 9
    Förare: Lena Ryngmark
    Hund: Maalarigårdens paradis AF phoenix
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,78
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 14
    Åsa Höglund & JEBAs Åke
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 1 Totaltid: 07:51,23
    Startnr: 7
    Förare: Åsa Höglund
    Hund: JEBAs Åke
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,16
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 1
    Tid: 01:36,38
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:49,69
  • Placering: 15
    Anna Köhler & Freja
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 2 Totaltid: 08:12,85
    Startnr: 14
    Förare: Anna Köhler
    Hund: Freja
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,85
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 16
    Margareta Löfgren & Mocca
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 2 Totaltid: 09:23,27
    Startnr: 1
    Förare: Margareta Löfgren
    Hund: Northline's Fantastic Power Play
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:37,25
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:46,02
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 17
    Inger-Anna Ekepil & Jebas Änzo
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 2 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 15
    Förare: Inger-Anna Ekepil
    Hund: Jebas Änzo
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 18
    Wenche Huber & Juventus Regenia Bohemia
    Totalpoäng: 10 Totalfel: 3 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 17
    Förare: Wenche Huber
    Hund: Juventus Regenia Bohemia
    Ras: Chodsky Pes
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00