TSM NW 1 TSM 2021-06-12 Uddevalla

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Signeröds Hundcenter

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Elisabeth Ekland

  • Placering: 1
    Alma Ohlin & Lucky
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:24,31
    Startnr: 16
    Förare: Alma Ohlin
    Hund: Leringen's Tessla
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,35
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,84
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,65
  • Placering: 2
    Anna Lena Johansson & Eddie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:30,10
    Startnr: 18
    Förare: Anna Lena Johansson
    Hund: House Corner Eddie
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,85
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,75
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,22
  • Placering: 3
    Lotta Castell & Soya
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:31,30
    Startnr: 14
    Förare: Lotta Castell
    Hund: Seaspirit Gull
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,12
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,46
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,75
  • Placering: 4
    Anette Hagevåg & Lotus
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:35,87
    Startnr: 10
    Förare: Anette Hagevåg
    Hund: Lotus
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,68
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,93
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,60
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,66
  • Placering: 5
    Isabel Måsan Eriksson & Diza
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:58,59
    Startnr: 2
    Förare: Isabel Måsan Eriksson
    Hund: Gilliam´s Gold Skynda Skynda
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,93
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,53
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,63
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,50
  • Placering: 6
    Carina Larsson & Nero
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:59,34
    Startnr: 7
    Förare: Carina Larsson
    Hund: Viltskräckens Gf Satan-Baltia
    Ras: Tysk Jaktterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,69
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,90
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,50
  • Placering: 7
    Christina Ingulfsen & Sune
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:11,84
    Startnr: 3
    Förare: Christina Ingulfsen
    Hund: Gilljams Special Air Police
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,84
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,91
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,81
  • Placering: 8
    Lena Vannas Löfqvist & Zimone
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:27,34
    Startnr: 22
    Förare: Lena Vannas Löfqvist
    Hund: Guldlövets Victoria-Zimone Caloria
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,94
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,84
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,75
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,81
  • Placering: 9
    Lena Lundqvist & Nizze
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:39,69
    Startnr: 23
    Förare: Lena Lundqvist
    Hund: Rave On Impressive Izzac Fauve HP
    Ras: Briard
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,28
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,81
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,97
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:52,63
  • Placering: 10
    Jeanette Stark & Leo
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:40,47
    Startnr: 12
    Förare: Jeanette Stark
    Hund: Blacksmith Hill One and Only
    Ras: Kromfohrländer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,16
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:19,35
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,12
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:49,84
  • Placering: 11
    Tindra Islander & Nala
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 02:48,97
    Startnr: 1
    Förare: Tindra Islander
    Hund: Aymik's Solid Wilderness
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,85
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,62
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,50
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 12
    Martina Carlson & Everics Calvadoz
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:52,90
    Startnr: 25
    Förare: Martina Carlson
    Hund: Everics Calvadoz
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,59
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,28
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 13
    Elin Eriksson Byröd & Puma
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:44,03
    Startnr: 6
    Förare: Elin Eriksson Byröd
    Hund: Dollywood’s Killer Queen
    Ras: Irish softcoated wheaten terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,10
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,65
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 14
    Pernilla Olsen & Zorro
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 1 Totaltid: 02:49,28
    Startnr: 24
    Förare: Pernilla Olsen
    Hund: Staffe Anstalten At The Gates
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,97
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 15
    Karin Bojnert & Pixie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:02,22
    Startnr: 5
    Förare: Karin Bojnert
    Hund: Flatterhaft Be-A-Bat
    Ras: Beagle
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,19
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,78
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 16
    Carina Ehn & Sigge
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 05:29,26
    Startnr: 13
    Förare: Carina Ehn
    Hund: Eau De Luxx From Above XX
    Ras: Briard
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,94
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,10
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,22
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 17
    Pernilla Rundström & Charlie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 05:44,84
    Startnr: 20
    Förare: Pernilla Rundström
    Hund: Charlie
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,78
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,15
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,91
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 18
    Eva Thorell & Tazza
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 06:36,99
    Startnr: 17
    Förare: Eva Thorell
    Hund: Chirunas Ledstjärna
    Ras: Chihuahua, långhårig
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,62
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,37
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 19
    Ewa Forshult & Hasse
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:31,69
    Startnr: 19
    Förare: Ewa Forshult
    Hund: Vita de Cane Kiss me Quick
    Ras: Pudel, stor
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,25
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 20
    Sonja Wallin & Winna
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 06:35,53
    Startnr: 4
    Förare: Sonja Wallin
    Hund: Vallvesslans Winna
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,03
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:51,50
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 21
    Camilla Berni & YODA
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:41,62
    Startnr: 15
    Förare: Camilla Berni
    Hund: Royalty Rocks Bolt
    Ras: Bracco italiano
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,40
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,22
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 22
    Eva Nordgren & Ville
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 6 Totaltid: 05:12,75
    Startnr: 21
    Förare: Eva Nordgren
    Hund: Chiffer's Ville
    Ras: Schipperke
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,50
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 23
    Ida Andersson & Toka
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 07:36,75
    Startnr: 9
    Förare: Ida Andersson
    Hund: Celso Prio Kenza
    Ras: Rottweiler
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:06,75
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00