ForsNosen TSM 2018-05-10 Näsåker

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Nose Work Norr

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Åsa Bergh

  • Placering: 1
    Cecilia Jonsson & Quickstaff Amazing Amanda
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 04:38,74
    Startnr: 10
    Förare: Cecilia Jonsson
    Hund: Quickstaff Amazing Amanda
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,82
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:37,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:52,94
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,73
  • Placering: 2
    Madeleine Ulin & Agge
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 2 Totaltid: 06:40,27
    Startnr: 2
    Förare: Madeleine Ulin
    Hund: Bling'z Agate
    Ras: Whippet
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,56
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:37,19
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 02:15,65
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,87
  • Placering: 3
    Anna-karin Sjöström & Emmet
    Totalpoäng: 87.5 Totalfel: 0 Totaltid: 05:08,81
    Startnr: 4
    Förare: Anna-karin Sjöström
    Hund: Emmet
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,18
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,81
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,82
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 4
    Charlotte Bostedt & Charlie
    Totalpoäng: 87.5 Totalfel: 0 Totaltid: 09:05,88
    Startnr: 11
    Förare: Charlotte Bostedt
    Hund: Skogsglädjens Lord Of Happiness
    Ras: Field Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:15,94
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:29,63
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 5
    Kristina Aronsson & ABBE
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 0 Totaltid: 05:49,52
    Startnr: 5
    Förare: Kristina Aronsson
    Hund: Everics Albin
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,04
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,10
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,38
  • Placering: 6
    Jenny Martinsson & Loke
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 0 Totaltid: 07:37,60
    Startnr: 9
    Förare: Jenny Martinsson
    Hund: Quai's Superguy
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,94
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,41
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:57,25
  • Placering: 7
    Lena Bergström & Chuck
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 0 Totaltid: 07:43,94
    Startnr: 3
    Förare: Lena Bergström
    Hund: Chuck
    Ras: Strävhårig Vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,25
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,69
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 8
    Kristina Sjödin & Meet Myown Tempranillo
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:29,09
    Startnr: 8
    Förare: Kristina Sjödin
    Hund: Meet Myown Tempranillo
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:58,03
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,31
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 9
    rune werner & THEO
    Totalpoäng: 72.5 Totalfel: 0 Totaltid: 07:39,89
    Startnr: 7
    Förare: Rune Werner
    Hund: Rosa Torpets Theodor
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,83
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,06
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 10
    Jeanette Öhgren & Appen
    Totalpoäng: 72.5 Totalfel: 1 Totaltid: 07:55,53
    Startnr: 1
    Förare: Jeanette Öhgren
    Hund: Amazing Toy's Wi-Fi Added Appen
    Ras: Russkiy Toy
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,31
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,22
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 11
    Anette Dahlgren & Bonnie
    Totalpoäng: 72.5 Totalfel: 2 Totaltid: 08:03,86
    Startnr: 13
    Förare: Anette Dahlgren
    Hund: Vidjoels Oksana Baiul
    Ras: Gordonsetter
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,71
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,15
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 12
    Marlene Hörnlund & Stubbur
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 2 Totaltid: 10:30,00
    Startnr: 12
    Förare: Marlene Hörnlund
    Hund: Usemade Quick And Handsome
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 13
    Ewa Vrang & Kanel
    Totalpoäng: 37.5 Totalfel: 6 Totaltid: 10:32,15
    Startnr: 14
    Förare: Ewa Vrang
    Hund: Gluntens Kanel
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 02:32,15
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 14
    Margaretha Westin & FREYA
    Totalpoäng: 22.5 Totalfel: 5 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 6
    Förare: Margaretha Westin
    Hund: Freya
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00