TSM 2018-02-03 Gnesta

Arrangör: Gnesta-Trosa Brukshundklubb
Anordnare: Gnesta-Trosa Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Pernilla Rask Domare 2: Thomas Lind

  • Placering: 1
    Sandra Jarlö & Rolfdotters Azlan
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 00:36,85
    Startnr: 15
    Förare: Sandra Jarlö
    Hund: Rolfdotters Azlan
    Ras: Rottweiler
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,78
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,82
    SSE
  • Placering: 2
    Marie Södersteen & Qlura
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 00:44,69
    Startnr: 11
    Förare: Marie Södersteen
    Hund: Cajiro's Indian Paint
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,56
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,13
  • Placering: 3
    Eva Jarlö & Russelcards Ray
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 00:59,66
    Startnr: 16
    Förare: Eva Jarlö
    Hund: Russelcards Ray
    Ras: Welsh corgi cardigan
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,12
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,63
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,22
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,69
  • Placering: 4
    Britt Nylund & Nalle
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:03,16
    Startnr: 7
    Förare: Britt Nylund
    Hund: Nalle
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,62
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,41
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,66
  • Placering: 5
    Anette Hagman & Pixy
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:15,15
    Startnr: 6
    Förare: Anette Hagman
    Hund: Aussie Gården's Pixy Like Eyebright
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,62
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,53
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:04,50
    SSE
  • Placering: 6
    Ulrika Brobeck & Ester
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:15,62
    Startnr: 17
    Förare: Ulrika Brobeck
    Hund: West coast tollers Artemis
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,15
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,72
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,22
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,53
  • Placering: 7
    Ulrika Holmberg & Stella
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:16,95
    Startnr: 3
    Förare: Ulrika Holmberg
    Hund: Azzurra
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,66
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,82
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,47
  • Placering: 8
    Francine Skoglund & Cookie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:20,37
    Startnr: 18
    Förare: Francine Skoglund
    Hund: Redspot's Clara Cookie-Dough
    Ras: Welsh springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,28
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,87
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,00
  • Placering: 9
    Marita Teräs & Nässla
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:28,72
    Startnr: 4
    Förare: Marita Teräs
    Hund: Garnvikens Nässla
    Ras: Strvh Vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,88
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,68
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,94
  • Placering: 10
    Maria Gabrielsson & Flint
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:39,46
    Startnr: 2
    Förare: Maria Gabrielsson
    Hund: Torneryds Flint
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,78
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,94
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,09
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,65
  • Placering: 11
    Susanne Caldemar & Ella
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:41,31
    Startnr: 12
    Förare: Susanne Caldemar
    Hund: Ducktoller's Stracciatella Mcspike
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,28
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:05,97
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,78
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,28
  • Placering: 12
    Susanna Skoglund & Penny
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:49,90
    Startnr: 22
    Förare: Susanna Skoglund
    Hund: Stjernborgens Maya
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,66
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,34
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,18
  • Placering: 13
    Heléne Olsson & Goliat
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:56,13
    Startnr: 5
    Förare: Helene Olsson
    Hund: Goldfashion Wozzek
    Ras: Golden retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,69
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,62
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,50
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,32
  • Placering: 14
    Eva Eriksson & callemero
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:01,96
    Startnr: 21
    Förare: Eva Eriksson
    Hund: Bor-I-Näst's Alvar
    Ras: Phalene
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,62
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,15
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,25
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,94
    SSE
  • Placering: 15
    Lena Thunholm & Fennican Aimeé Svedalawallen
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:02,36
    Startnr: 1
    Förare: Lena Thunholm
    Hund: Fennican Aimeé Svedalawallen
    Ras: västgötaspets
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,32
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,66
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,66
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,72
  • Placering: 16
    Irene Johansson & Zappo
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:07,16
    Startnr: 23
    Förare: Irene Johansson
    Hund: Birdcherrys Nicholas Cage
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,94
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,91
  • Placering: 17
    Lena Axelson Larsson & Oscar
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:15,86
    Startnr: 13
    Förare: Lena Axelson Larsson
    Hund: Wheaten Island's Tricky Armstrong
    Ras: Irish Softcoated Wheaten Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,90
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,65
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,59
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,72
  • Placering: 18
    Linda Löfberg & Alvin
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:58,97
    Startnr: 8
    Förare: Linda Löfberg
    Hund: Enchanting Cocker's Spicey Myrten
    Ras: Cockerspaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,37
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,60
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,19
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:49,81
  • Placering: 19
    Anna Karin Bäcklin & Dobby
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 2 Totaltid: 03:11,62
    Startnr: 24
    Förare: Anna Karin Bäcklin
    Hund: Just Ask dobby
    Ras: Rottweiler
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,12
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,03
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 00:47,75
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,72
  • Placering: 20
    Sarah Wallin Bååth & Leeloo
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:20,24
    Startnr: 14
    Förare: Sarah Wallin Bååth
    Hund: Rottkaisers Lily Potter
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,03
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,15
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,06
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 21
    Eva Bergenhill & Neil
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:20,54
    Startnr: 10
    Förare: Eva Bergenhill
    Hund: Geltman's The Eagle Has Landed
    Ras: Welsh springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,97
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,60
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,97
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 22
    Linda Bodin & Ester
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:13,16
    Startnr: 26
    Förare: Linda Bodin
    Hund: Lillaing's Fnittra
    Ras: phaléne
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,13
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,13
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,90
  • Placering: 23
    Anna Lindberg & Elsa
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:39,97
    Startnr: 9
    Förare: Anna Lindberg
    Hund: Brantastigs Atena
    Ras: Collie, långhår
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,25
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,22
  • Placering: 24
    Cecilia Karlström & A-Te-Ell's Monsieur Zion
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:17,09
    Startnr: 25
    Förare: Cecilia Karlström
    Hund: A-Te-Ell's Monsieur Zion
    Ras: Belgisk vallhund/groenendael
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,59
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,72
  • Placering: 25
    Petra Wahlen & Pixel
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 03:12,80
    Startnr: 19
    Förare: Petra Wahlen
    Hund: Spinnrockens Taurus
    Ras: Australian Sheperd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,84
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,24
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,72
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 26
    Gudrun Löfgren & Gibzon
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 7 Totaltid: 06:32,34
    Startnr: 20
    Förare: Gudrun Löfgren
    Hund: Qiwron's gibzon
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,94
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 3
    Tid: 01:47,40
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00