Kiruna BHK TSM 2020-09-26 Kiruna

Arrangör: Kiruna Brukshundklubb
Anordnare: Kiruna Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Camilla Fagervall

  • Placering: 1
    Jeanette Enryd & Kajsa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:17,00
    Startnr: 6
    Förare: Jeanette Enryd
    Hund: Request Shaded Breeze
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,78
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,28
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,38
  • Placering: 2
    Annika Danielsson Höri & Axa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:35,32
    Startnr: 3
    Förare: Annika Danielsson Höri
    Hund: Lindjax Qaxa
    Ras: Belgisk vallhund/ malinois
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,88
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,37
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,60
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,47
  • Placering: 3
    Wenche Huber & Arrow
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:36,90
    Startnr: 5
    Förare: Wenche Huber
    Hund: Norrglimtens Accurate Arrow
    Ras: Chodsky Pes
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,66
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,40
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,28
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,56
  • Placering: 4
    Lars-åke utsi & Elsa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:41,79
    Startnr: 17
    Förare: Lars-åke utsi
    Hund: Maalarigårdens Elsa AF aiden
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,91
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:05,44
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,97
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,47
  • Placering: 5
    Anna Gideon & Maya
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:03,44
    Startnr: 7
    Förare: Anna Gideon
    Hund: Request Lovely Chanel
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:05,88
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,53
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,53
  • Placering: 6
    Marianne Selin & Ymir
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:07,03
    Startnr: 4
    Förare: Marianne Selin
    Hund: Classic Dreams Blue Boy Of Oona
    Ras: Slovenský hrubosrsty stavac (ohar)
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,93
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,44
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,41
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,25
  • Placering: 7
    Linnéa Thyni & Scout
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:29,47
    Startnr: 10
    Förare: Linnéa Thyni
    Hund: Red Ocean's Hiawatha de Simsåån
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,78
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,69
  • Placering: 8
    Carmen Kroll & Chippo
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:37,31
    Startnr: 1
    Förare: Carmen Kroll
    Hund: Köldknäppens Fantastiska Fabel
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,84
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,72
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,22
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,53
  • Placering: 9
    Ann-Britt Strömberg & Ilja
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:09,70
    Startnr: 2
    Förare: Ann-Britt Strömberg
    Hund: GOLD OF RUSSIA S KRAINEGO SEVERA
    Ras: Bostonterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,60
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:43,47
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,63
  • Placering: 10
    Lenita Lingman & Java
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:14,27
    Startnr: 8
    Förare: Lenita Lingman
    Hund: Anamma Nord Märta-Mallig
    Ras: Briard
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,59
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,21
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,44
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,03
  • Placering: 11
    Malin Lindberg & Aqua
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:20,53
    Startnr: 18
    Förare: Malin Lindberg
    Hund: Nordkalottens Aqua
    Ras: Rottweiler
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,88
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,12
  • Placering: 12
    Annica Lövgren & Silva
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:23,34
    Startnr: 12
    Förare: Annica Lövgren
    Hund: Härligans Mirakel
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,71
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,91
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,47
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,25
  • Placering: 13
    Eva Nilsson Berg & Jebas Gnista
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:06,56
    Startnr: 16
    Förare: Eva Nilsson Berg
    Hund: Jebas Gnista
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,66
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,87
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:42,53
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,50
  • Placering: 14
    Matilda Strömberg & Vera
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:12,33
    Startnr: 14
    Förare: Matilda Strömberg
    Hund: Incidents Orka
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,85
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,10
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:54,69
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,69
  • Placering: 15
    Carola Annanperä & Smile
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 02:14,47
    Startnr: 9
    Förare: Carola Annanperä
    Hund: Swidjans The Smile you Smile
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,91
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:23,28
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,06
  • Placering: 16
    Jeanette Räisänen & Ruff
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 2 Totaltid: 03:16,65
    Startnr: 11
    Förare: Jeanette Räisänen
    Hund: Everics Ruff
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,12
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 01:40,75
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,31
  • Placering: 17
    Elvira Stehn & Luna
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:19,88
    Startnr: 15
    Förare: Elvira Stehn
    Hund: Tjärnhedens Ziva
    Ras: Strävhårig vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,78
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,44
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,66
  • Placering: 18
    Elin Ganelius & Räkan
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 03:58,59
    Startnr: 13
    Förare: Elin Ganelius
    Hund: Matheriz Keep Kissing
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,21
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,38