Guldnosen TSM 2018-08-12 Boliden

Arrangör: Skellefteå Brukshundklubb
Anordnare: Skellefteå Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Per-Arne Bergström Domare 2: Millan Fagervall

  • Placering: 1
    Lovisa Pålsson & Ila
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:30,67
    Startnr: 15
    Förare: Lovisa Pålsson
    Hund: Quai’s tiddelipom
    Ras: Jack Russell terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,06
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,46
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,50
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,65
  • Placering: 2
    Anna Lundberg & Charlie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:02,21
    Startnr: 9
    Förare: Anna Lundberg
    Hund: Flathams kalln konn knall jena
    Ras: Flat coated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,37
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,40
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,66
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,78
  • Placering: 3
    Viviann Grundström & Harry
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:59,75
    Startnr: 6
    Förare: Viviann Grundström
    Hund: Harry
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,97
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,97
  • Placering: 4
    Carina Jakobsson & Ziva
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:01,45
    Startnr: 7
    Förare: Carina Jakobsson
    Hund: Yoda Pupz Dagobah Morning Breeze
    Ras: Engelsk Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,97
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,13
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,85
  • Placering: 5
    Erika Nilsson & Mironik's Jorulla
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:16,16
    Startnr: 25
    Förare: Erika Nilsson
    Hund: Mironik's Jorulla
    Ras: Collie, korthårig
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,37
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,10
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,69
  • Placering: 6
    Viktoria Einarsson & Paxa
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 1 Totaltid: 03:03,19
    Startnr: 17
    Förare: Viktoria Einarsson
    Hund: Norrstjärnans Petronella
    Ras: Jackrussel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,91
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,81
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,47
  • Placering: 7
    Anette Olofsson & Daisy
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:13,96
    Startnr: 13
    Förare: Anette Olofsson
    Hund: Hightop's Maxima Constantia
    Ras: Storpudel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,44
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,34
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,18
  • Placering: 8
    Margareta Löfgren & Mocca
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:11,84
    Startnr: 18
    Förare: Margareta Löfgren
    Hund: Northline's Fantastic Power Play
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,84
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,22
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,78
  • Placering: 9
    Maria Adlerborn & Zingla
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:41,35
    Startnr: 10
    Förare: Maria Adlerborn
    Hund: Ash Òir Baileys
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,10
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,25
  • Placering: 10
    Wenche Huber & Juventus Regenia Bohemia
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:41,26
    Startnr: 12
    Förare: Wenche Huber
    Hund: Juventus Regenia Bohemia
    Ras: Chodsky Pes
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,07
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,19
  • Placering: 11
    Malin Vallén & Pavel
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 04:50,81
    Startnr: 1
    Förare: Malin Vallén
    Hund: Wildn'Beauty's Soul Singer
    Ras: Labrador retriver
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:58,34
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,72
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,75
  • Placering: 12
    Jeanette Enryd & Dexter
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 05:06,91
    Startnr: 23
    Förare: Jeanette Enryd
    Hund: Silverstjärnans forget me never
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,78
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,13
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 13
    Linnéa Thyni & Hunter
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 1 Totaltid: 06:45,34
    Startnr: 19
    Förare: Linnéa Thyni
    Hund: Soldrivans Hunter
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,09
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:31,25
  • Placering: 14
    Anja Holmgren & Morf
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:06,93
    Startnr: 5
    Förare: Anja holmgren
    Hund: Norrviddens i am turbo
    Ras: Kleinspitz
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,65
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,28
  • Placering: 15
    Emelie Holmström & Milo
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:01,41
    Startnr: 24
    Förare: Emelie Holmström
    Hund: Goldsparkles sanara spledour
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,35
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,06
  • Placering: 16
    Eva Lindh Waterworth & Milla
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 0 Totaltid: 06:23,53
    Startnr: 21
    Förare: Eva Lindh Waterworth
    Hund: Domestic Dark Diving in Delaware
    Ras: Storpudel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,53
  • Placering: 17
    Lena Carlsson & Idefix
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 05:52,41
    Startnr: 2
    Förare: Lena Carlsson
    Hund: Guldkvistens Idefix
    Ras: Irish softcoated wheaten terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,41
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 18
    Frida Pettersson & Folke
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 3 Totaltid: 05:39,63
    Startnr: 8
    Förare: Frida Pettersson
    Hund: O'Flanagan Vanilla Bourbon
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,63
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 19
    Ewa Hedman Mikkelsen & Mizzy
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 06:12,91
    Startnr: 14
    Förare: Ewa Hedman Mikkelsen
    Hund: Spinnrockens Titania
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,91
  • Placering: 20
    Birgitta Sundwall & Sandskogens essi
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 06:19,69
    Startnr: 3
    Förare: Birgitta Sundwall
    Hund: Sandskogens essi
    Ras: Austrailian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,69
  • Placering: 21
    Maria Caxne & Cordylines Enchanting Girl In Gold
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 5 Totaltid: 06:39,75
    Startnr: 22
    Förare: Maria Caxne
    Hund: Cordylines Enchanting Girl In Gold
    Ras: collie, långhår
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,75
  • Placering: 22
    Mona Viklund & Pepsi
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 06:35,84
    Startnr: 16
    Förare: Mona Viklund
    Hund: Porto Lions Satin Shadow
    Ras: Bichon Havanais
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,84
  • Placering: 23
    Susanne Markström & Rusty
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 4 Totaltid: 07:30,00
    Startnr: 20
    Förare: Susanne Markström
    Hund: Guldkvistens Rusty
    Ras: Irish softcoated wheaten terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00