Fårö-Nosen Söndag TSM 2018-10-14 Piteå

Arrangör: Piteå Brukshundklubb
Anordnare: Piteå Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Camilla Fagervall

  • Placering: 1
    Erica Berglund & Skilla
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 00:57,72
    Startnr: 1
    Förare: Erica Berglund
    Hund: Conover’s Yes Straight Flush
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,16
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,63
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,06
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,87
  • Placering: 2
    Jeanette Enryd & Dexter
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:52,98
    Startnr: 7
    Förare: Jeanette Enryd
    Hund: Silverstjärnans forget me never
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,60
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,72
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,25
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,41
  • Placering: 3
    Anna Axberg & Summit
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:03,54
    Startnr: 2
    Förare: Anna Axberg
    Hund: Agrosofens vildbasare
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,91
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,69
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,81
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,13
  • Placering: 4
    Gabriella Jönsson & Dima
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:11,75
    Startnr: 17
    Förare: Gabriella Jönsson
    Hund: Breda Blickens Dima
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,85
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,93
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,03
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,94
  • Placering: 5
    Mia Johansson & Lenny
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 3 Totaltid: 04:18,34
    Startnr: 20
    Förare: Mia Johansson
    Hund: Lockdown Legend of Topinambur
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,62
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 3
    Tid: 01:40,84
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,60
  • Placering: 6
    Ewa Hedman Mikkelsen & Mizzy
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 02:46,10
    Startnr: 14
    Förare: Ewa Hedman Mikkelsen
    Hund: Spinnrockens Titania
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,82
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,56
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 7
    Michaela Aspviken & Atma
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:16,70
    Startnr: 13
    Förare: Michaela Aspviken
    Hund: Goforit Night Flight
    Ras: Iris Softcoated Wheaten Terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,69
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,79
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,22
  • Placering: 8
    Anna Karin Fahlen & Asta
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:20,78
    Startnr: 18
    Förare: Anna Karin Fahlen
    Hund: Dartline Fashing Girl
    Ras: Strävhårig foxterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,03
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 9
    Camilla Kangas & Adina
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:37,75
    Startnr: 21
    Förare: Camilla Kangas
    Hund: DeGothas Adina
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,41
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,34
  • Placering: 10
    Maria Törnlund & Rusa
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:40,91
    Startnr: 22
    Förare: Maria Törnlund
    Hund: Matheriz Upcoming Utility
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,35
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,84
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:05,72
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 11
    Susanne Markström & Rusty
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:42,39
    Startnr: 10
    Förare: Susanne Markström
    Hund: Guldkvistens Rusty
    Ras: Irish softcoated wheaten terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,43
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,59
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,37
  • Placering: 12
    Malin Vallén & Pavel
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:07,52
    Startnr: 15
    Förare: Malin Vallén
    Hund: WildN’Beauty’s Soul Singer
    Ras: Labrador retriver
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,56
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,71
  • Placering: 13
    Anneli Larsson & Ila
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:12,19
    Startnr: 3
    Förare: Anneli Larsson
    Hund: Smedmästarens Dolly
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,72
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,72
  • Placering: 14
    Maria Åström & Miwa
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:28,53
    Startnr: 4
    Förare: Maria Åström
    Hund: Miwa
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,59
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,44
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,50
  • Placering: 15
    Maria Caxne & Cordylines Enchanting Girl In Gold
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:39,38
    Startnr: 19
    Förare: Maria Caxne
    Hund: Cordylines Enchanting Girl In Gold
    Ras: Collie, långhårig
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,03
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,91
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 16
    Anne Carlsson & Milla
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:22,30
    Startnr: 12
    Förare: Anne Carlsson
    Hund: Privat´s Nordic Ski Queen
    Ras: Collie lh
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,34
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,96
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,00
  • Placering: 17
    Sara Hedlund & Prinze
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:50,56
    Startnr: 9
    Förare: Sara Hedlund
    Hund: Leeward's I Belive I can touch the
    Ras: Bichon Fris'e
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,56
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,28
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,72
  • Placering: 18
    Åsa Persson & Freja
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 02:39,04
    Startnr: 23
    Förare: Åsa Persson
    Hund: Nikkitorpets Chevrolet Chevelle
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,57
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,62
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,85
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 19
    Jennifer Jonsson & Sally
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 02:43,71
    Startnr: 5
    Förare: Jennifer Jonsson
    Hund: Sally
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,78
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,21
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,72
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 20
    Anna Lundberg & Charlie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 03:28,82
    Startnr: 8
    Förare: Anna Lundberg
    Hund: Flathams kalln konn knall jena
    Ras: Flat coated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,66
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,41
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,75
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 21
    Jenny-Ann Hofverberg & Kiwi
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 04:42,72
    Startnr: 11
    Förare: Jenny-Ann Hofverberg
    Hund: Big Lady's Chili Flake
    Ras: Airedaleterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,69
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 22
    Eva Dahlhielm & Saga
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 04:28,35
    Startnr: 16
    Förare: Eva Dahlhielm
    Hund: Valentisimos Satha
    Ras: Perro de agua espanol
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,16
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,19
  • Placering: 23
    Ylva Bengtsson & Jack’s
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 7 Totaltid: 06:59,00
    Startnr: 6
    Förare: Ylva Bengtsson
    Hund: La Sirenita’s Jack’s Wish
    Ras: Spansk vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:59,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00