Dansnosen TSM 2019-05-31 Vännäs

Arrangör: Vännäs Brukshundklubb
Anordnare: Vännäs Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Camilla Fagervall Domare 2: Michael Hedman Domare 3: Per-arne Bergström

  • Placering: 1
    Hanna Johansson & Sally
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:59,01
    Startnr: 21
    Förare: Hanna Johansson
    Hund: Prodigious Trezo Chanel
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,29
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,72
  • Placering: 2
    Annica Bolme & Tudor
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:00,95
    Startnr: 5
    Förare: Annica Bolme
    Hund: Huntermoon Tudor
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,66
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,38
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,63
  • Placering: 3
    Ewa Vrang & Kummin
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:37,34
    Startnr: 7
    Förare: Ewa Vrang
    Hund: Markuli's Royal Design
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,31
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,47
  • Placering: 4
    Marie Krigh & Krutow
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:41,92
    Startnr: 18
    Förare: Marie Krigh
    Hund: Mixalex Krutow
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,69
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,07
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,44
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,72
  • Placering: 5
    Anette Grehn & Ixo
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:01,35
    Startnr: 1
    Förare: Anette Grehn
    Hund: Sable Shade`s Yordan
    Ras: Tyskspets/ Mittelspitz
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,13
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,03
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,94
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,25
  • Placering: 6
    Erik Lifvergren & Peikko
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 02:37,88
    Startnr: 6
    Förare: Erik Lifvergren
    Hund: Lapinlunas Röllipeikko
    Ras: Finsk Lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,35
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,09
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,44
  • Placering: 7
    Agnes Törnqvist & Texas
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:21,46
    Startnr: 3
    Förare: Agnes Törnqvist
    Hund: Windedos Texas tornado
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,37
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,50
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,59
  • Placering: 8
    Barbro Axelsson & Ice
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:45,94
    Startnr: 24
    Förare: Barbro Axelsson
    Hund: Ice
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,82
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,34
  • Placering: 9
    Åsa Larefalk & Kita
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:51,49
    Startnr: 11
    Förare: Åsa Larefalk
    Hund: Sine Cera Killer Queen
    Ras: Mellanpudel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,06
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,78
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,65
  • Placering: 10
    Malin Dahlqvist & Lincon
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:09,57
    Startnr: 17
    Förare: Malin Dahlqvist
    Hund: Lincon
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,97
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,35
  • Placering: 11
    Åsa Larsson & Jolly
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:20,00
    Startnr: 2
    Förare: Åsa Larsson
    Hund: Guldkvistens Shanti
    Ras: Irish softcoated wheaten terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,47
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,72
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,81
  • Placering: 12
    Camilla Sundström & Snjos Blue Iona
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:23,22
    Startnr: 22
    Förare: Camilla Sundström
    Hund: Snjos Blue Iona
    Ras: Australian cattledog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,28
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,94
  • Placering: 13
    Maja Johansson & Chilli
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:33,25
    Startnr: 10
    Förare: Maja Johansson
    Hund: Brännbuas Champagne
    Ras: Breton
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,47
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,31
  • Placering: 14
    Ingela Lindberg & Saga
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 02:47,50
    Startnr: 14
    Förare: Ingela Lindberg
    Hund: Decoys Saga
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,91
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,09
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,50
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 15
    Ann-Catrin Grönlund & Rover
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 03:32,76
    Startnr: 4
    Förare: Ann-Catrin Grönlund
    Hund: Glen Louch The Irish Rover
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,29
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,47
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 16
    Birgitta Sondell & Musse
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 03:36,00
    Startnr: 23
    Förare: Birgitta Sondell
    Hund: Alex' Bb King
    Ras: Papillon
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,63
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,37
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 17
    Catrin Nyström & Svante
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 02:10,74
    Startnr: 9
    Förare: Catrin Nyström
    Hund: Border Fialis Dream Dino
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 00:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,90
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,84
  • Placering: 18
    Anette Hellgren &
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 04:00,18
    Startnr: 19
    Förare: Anette Hellgren
    Hund:
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,56
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,62
  • Placering: 19
    Malin Nilsson & Ozzy
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 04:26,99
    Startnr: 13
    Förare: Malin Nilsson
    Hund: Happy Joyrides Creme Surprice
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,15
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,84
  • Placering: 20
    Gunilla Leander Persson & Tinja
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 04:42,59
    Startnr: 20
    Förare: Gunilla Leander Persson
    Hund: fondators Aktiva Arctica
    Ras: Kromfohrländer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,12
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,47
  • Placering: 21
    Lena Näslund Lidström & Helga
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 04:47,31
    Startnr: 16
    Förare: Lena Näslund Lidström
    Hund: Glittras Heavenly Savanah
    Ras: Papillon
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,31
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 22
    Åsa Berggren & Nova
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 04:46,09
    Startnr: 8
    Förare: Åsa Berggren
    Hund: Otterox Chloe
    Ras: Welsh Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,09
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 23
    Ulrica Fessé & Paige
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 05:39,03
    Startnr: 12
    Förare: Ulrica Fessé
    Hund: MC Keos Amusing Wild Heart Paige
    Ras: Pudel, stor
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,03
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 24
    Mathilda Lindberg & Siri
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 05:23,13
    Startnr: 15
    Förare: Mathilda Lindberg
    Hund: Siri
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,13
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00