Adventsnosen TSM 2018-12-09 Gällivare

Arrangör: Malmen Brukshundklubb
Anordnare: BHK Malmen

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Camilla Fagervall Domare 2: Maria Andersson Domare 3: Per-arne Bergström

  • Placering: 1
    Erkki Haarala & Kezo
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 00:55,10
    Startnr: 17
    Förare: Erkki Haarala
    Hund: Pos Billi’s Musta-Kettu
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,38
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,19
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,25
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,28
    SSE
  • Placering: 2
    Carina Jakobsson & Ziva
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:01,25
    Startnr: 19
    Förare: Carina Jakobsson
    Hund: Yoda Pupz Dagobah Morning Breeze
    Ras: Engelsk Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,25
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,75
  • Placering: 3
    Lotta Romakkaniemi & Cera
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:05,01
    Startnr: 20
    Förare: Lotta Romakkaniemi
    Hund: Jebas Cera
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,79
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,41
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,25
  • Placering: 4
    Anneli Larsson & Ila
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:18,47
    Startnr: 15
    Förare: Anneli Larsson
    Hund: Smedmästarens Dolly
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,79
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,59
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,37
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,72
  • Placering: 5
    Maria broberg & Wira
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:19,21
    Startnr: 2
    Förare: Maria broberg
    Hund: Helylles Fuga
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,06
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,09
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,06
  • Placering: 6
    Jeanette Enryd & Klara
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:24,43
    Startnr: 13
    Förare: Jeanette Enryd
    Hund: Request Mystery Time
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,34
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,03
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,25
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,81
  • Placering: 7
    Lars-åke utsi & Arrak
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:40,77
    Startnr: 3
    Förare: Lars-åke utsi
    Hund: Maalarigårdens paradis af phonenix
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,37
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,15
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,78
  • Placering: 8
    Evelina Hermansen & Axa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:41,82
    Startnr: 11
    Förare: Evelina Hermansen
    Hund: Sitnu
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,81
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,03
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,41
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,57
  • Placering: 9
    Elisabeth Dahlberg & Rozzi
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:54,71
    Startnr: 10
    Förare: Elisabeth Dahlberg
    Hund: Sea-Birds Pandoras Box
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,37
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,91
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,43
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,00
  • Placering: 10
    Malin Vallén & Pavel
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:58,77
    Startnr: 22
    Förare: Malin Vallén
    Hund: WildN’Beauty’s Soul Singer
    Ras: Labrador retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,93
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,50
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,09
  • Placering: 11
    Lena Hermansen & Nimbus
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:59,68
    Startnr: 18
    Förare: Lena Hermansen
    Hund: Náste
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,06
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,75
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,56
  • Placering: 12
    Annelie Lönnkvist & Rookie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:01,01
    Startnr: 26
    Förare: Annelie Lönnkvist
    Hund: Valledets Kellie
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,38
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,43
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,98
  • Placering: 13
    Lizette Stålnacke Anveblad & Molly
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:02,45
    Startnr: 6
    Förare: Lizette Stålnacke Anveblad
    Hund: Molly
    Ras: Norfolkterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,37
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,90
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,40
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,78
  • Placering: 14
    Sofia Edlund & Morran
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:15,93
    Startnr: 23
    Förare: Sofia Edlund
    Hund: Stargolds Material Girl
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,40
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,31
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,75
  • Placering: 15
    Annika Danielsson Höri & Max
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:18,68
    Startnr: 25
    Förare: Annika Höri
    Hund: Lappfjällens Mix Max
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,43
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,16
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,37
  • Placering: 16
    Anna Lakso & Minda
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:19,38
    Startnr: 14
    Förare: Anna Lakso
    Hund: Zennovy Minda
    Ras: Pumi
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,38
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,69
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,84
  • Placering: 17
    Roxana Paun & Gnistra
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:23,40
    Startnr: 28
    Förare: Roxana Paun
    Hund: Gnistra
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,68
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,85
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,12
  • Placering: 18
    Maria Nordqvist & Bruno
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:28,19
    Startnr: 24
    Förare: Maria Nordqvist
    Hund: Kågeängens Come fly With me
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,72
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,22
  • Placering: 19
    Anna Nordmark Björnström & Meija
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:00,14
    Startnr: 16
    Förare: Anna Nordmark Björnström
    Hund: Tranbärets Tjorven på Saltkråkan
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,54
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,88
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,97
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,75
  • Placering: 20
    Anna-Lena Wennberg & Athena
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:43,10
    Startnr: 12
    Förare: Anna-Lena Wennberg
    Hund: Doremis Athena Maxxa
    Ras: Berner sennenhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:59,28
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,69
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,31
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,82
    SSE
  • Placering: 21
    Barbro Andersson & Delta
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 02:29,06
    Startnr: 27
    Förare: Barbro Andersson
    Hund: Jebas Delta
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,68
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:54,28
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,38
  • Placering: 22
    Erika Lundström & Jessie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 02:33,27
    Startnr: 7
    Förare: Erika Lundström
    Hund: Jessie
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,59
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:36,65
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,03
  • Placering: 23
    Jenny-Ann Hofverberg & Kiwi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:51,19
    Startnr: 1
    Förare: Jenny-Ann Hofverberg
    Hund: Big Lady's Chili Flake
    Ras: Airedaleterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,28
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,16
  • Placering: 24
    Emma Gustavsson & Zoy
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:17,91
    Startnr: 21
    Förare: Emma Gustavsson
    Hund: Nicetime Zweet Zoy
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,32
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,06
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,53
  • Placering: 25
    Mirjam Nilsson & Soda
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:21,31
    Startnr: 5
    Förare: Mirjam Nilsson
    Hund: Rowntree Desdemona
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,28
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,59
  • Placering: 26
    Karin Johansson & Jugah
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 04:53,56
    Startnr: 8
    Förare: Karin Johansson
    Hund: Hexen House Jugah
    Ras: Belgisk vallhund/tervueren
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,75
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,81
  • Placering: 27
    Nora Franke & Wanja
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:53,14
    Startnr: 4
    Förare: Nora Franke
    Hund: Wanja
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,85
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,29